Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az ,hogy Magyarorszá...

Miért van az ,hogy Magyarországon hatalmas oroszpártiság van, mégse jár oda senki a magyarok közül?

Figyelt kérdés

Fura nekem rengeteg ismerősöm főleg fideszesek istenítik Oroszországot. Miközben nem megy oda átlagmagyar dolgozni, se tanulni, se nyaralni. Nem orosz autómárkákkal járunk, nem orosz márkákat hordunk.

Mégis szinte rajongás van érte, mi az oka?


dec. 16. 12:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
55%
Mondjuk azért, mert csak a miniszterelnökünk oroszpárti, a magyar emberek meg roahadtul nem. Nyisd ki jobban a szemed.
dec. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
29%
Mert az ország függ tőlük kb minden téren. Abba a kézbe meg nem kellene harapni ami enni ad.
dec. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Én is sok oroszpártit ismerek, de ők leginkább a háború miatt ukránellenesek.
dec. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
20%

Nem lehet, hogy ez csak az ellenpólusa a nyugati médiából jövő "fúj orosz agresszorok, mindenhonnan kiközösítjük őket" mentalitásnak?


A "nyugatot" is a hatalom motiválja, ugyanúgy, mint az "agresszor oroszokat".


A nyugat eszközei pl. a gazdasági térdrekényszerítés, kultúrális műbalhékkal terelés, infókommunikációs rendszerek feletti uralom (facebook, google stb.)


Tulajdonképpen a főként nyugati érdekeltségű multiknak nagyon is érdeke, hogy olcsó munkaerő legyen a magyar (mint kb. az USA-nak Mexikó). Az Orbán rezsim meg előkellő helyet tudott kiharcolni magának ebben a kifosztó láncban.


Van olyan legenda, hogy amikor Kádárék készítették elő a rendszerváltást, Kádár olyasmit mondott az angol bankároknak:

Nyugodjanak meg, mi Magyarok mindig is kiszolgáló nemzet voltunk, ha kicserélik felettünk a segget, azt is ugyanolyan szorgosan fogjuk nyalni.


A "nyugatban" irritáló, hogy szentnek kommunikálja magát, miközben ideológiákkal átitatott nettó önzés a lényegük.

dec. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
67%
Az ostoba birka fidernyákok az oroszpártiak. A normális emberek nem.
dec. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Plusz az idő mindent megszépít alapon sokan úgy emlékeznek a ruszki megszállásra, h az milyen jó is volt.

#2 Etethetne minket másik kéz is, erről sajnos nem mi döntünk, hanem a dicső vezetőink. Ők pedig nem azt fogják választani, amelyik neked meg nekem jobb, hanem amelyik nekik, ott fent a felső tízezerben. A magyar politikusok sajnos évszázadok óta tudják, h melyik segget kell nyalni ahhoz, h nekik minél jobb legyen, az átlagnak meg minél rosszabb.

dec. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
31%
De miért mennének oda? Attól, hogy az orosz-ukrán konfliktusban éppen az oroszoknak ad igazat valaki, nem kötelező odautazni. Meg ahogy előttem is írták, a többség azért szimpatizál az oroszokkal, mert ezt látják Orbánéktól, és az nekik kötelezően követendő.
dec. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek én olyat is, aki az USA-ban él, dolgozik, keresi a nagy pénzt, de full orosz párti, mert putyin micsoda vezető és Oroszország mekkora király ország. Mikor kérdeztem tőle, h akkor miért nem oda ment ki dolgozni, az volt a válasz, h ott nem lehet olyan jól keresni… hát itt elengedtem a témát xD
dec. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Be se engednének. Náluk engedely kell ahhoz is hogy kimenjenek. Vizum meg nyomos indokok.

Az inernetuk is korlátozva van es más.

dec. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
84%

Well, am erről Viktortát kő kérdezni.

Másrészt a magyarra nem jellemző a gondolkodás.

Így már meg is van a válasz.

dec. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!