Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » DARWIN és az EVOLÚCIÓ elmélete...

Arpi1969 kérdése:

DARWIN és az EVOLÚCIÓ elmélete kismagyarországon hivatalos tananyag, de állítólag már Romániában sem tanítják, azt mondja itt valaki. Onnan keletebbre meg teljességgel ismeretlen ez az elmélet. Mi ebben az igazság?

Figyelt kérdés

#MTA #közoktatás #Darwin #Feri Pápa #kunBéla
dec. 24. 19:03
1 2
 1/15 Lucifer-666 ***** válasza:
83%
Én is csak ezen az oldalon hallottam róla először.
dec. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
36%
67. évemben járok. Sok dolog kikerült a tananyagból 76 óta. Akkor azok már nem is léteznek?
dec. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

Az "állítólag" mindig hazugság.

Mindenhol az állami tananyagban benne van, néhány szekta tiltakozik ellene

dec. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látszik tévedtem. Ami nincs a tananyagban, az nem létezik. Rendben.

És ha mondta valaki, akkor az úgy is van.

dec. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
71%

Állítólag...


ki állítja? Vagy ezek szerint Romániában megszűnt volna a klasszikus biológiaoktatás?

dec. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 hollófernyiges ***** válasza:
69%
Szaúd-Arábiában jó eséllyel nincs benne.
dec. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
71%
A minap láttam egy posztot redditen (most nem találom) ahol egy láthatolagosan muszlimoknak készített (Allah neve szerepelt az oldalon amit ki-screenshotoltak) tankönyvben megpróbálják nevetség tárgyává tenni az evolúciós elméletet. Egyébként ami érdekes volt hogy angolul volt írva a szöveg. Kíváncsi vagyok vajon melyik országból származhatott.
dec. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Csak azokban az országokban nincs a tananyagban, ahol vallási vezetők irányítják az országot, ezek jellemzően közel-keleti országok, plusz elvétve 1-2 olyan ország, ahol valami idióta diktátor van hatalmon és ő szabja meg mit tanulhatnak a diákok és mit nem. A modern országokban mindenhol tananyag az evolúciós elmélet.
dec. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
86%

5

Néha éve érettségiztem Romániában, a szüleim pedig ott tanárok (igaz egyik sem biosz). Mindenesetre hülyeség, amit a kérdező állít.

dec. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező kb. naponta tesz fel egy trollkérdést valamelyik kategóriába, amivel az evolúciót akarja tagadni. Mert tudja, hogy erre sokan fognak válaszolni.

Amúgy az Egyesült Államok a sok barom hívő miatt közel áll az arab országokhoz. Gyakran szoktak lenni tüntetések amiatt, hogy nem tiltják be az evolúció oktatását.

Ez már ugyan nem mai cikk, de a témáról szól:

[link]

És a házelnök se különb, mint nálunk. Csak ő nem Sorosra vagy Brüsszelre fogja az iskolai lövöldözéseket, hanem az evolúció-elméletre:

[link]

dec. 26. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!