Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményed arról aki...

Mi a véleményed arról aki letagadja a saját származását (Cigány)?

Figyelt kérdés
Ismerek egy cigány nőt aki jól öltözik, jogi egyetemre jár de mindenképpen titkolni akarja a származását!
2010. okt. 22. 12:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%

Becsülöm, mert arra utal, hogy megveti azt az életmódot folytató kisebbséget, melynek viselkedése folytán kialakult (jogos) előítéleteknek ő is automatikusan áldozatává válik.

A "cigány" számomra továbbra is életmódot jelöl, nem bőrszínt, csak a kettő gyakran egybevág.

A hétköznapokban persze az első találkozás nyilván előítéletet szül, de normális viselkedéssel ezt hamar eloszlathatja az illető.

Ha netán mégis előbújna a "cigány vér", akkor sincs probléma, értelmes embernek a rafkós cigány nem árthat, hamar fel lehet ismerni az ezirányú próbálkozásokat.

(az egyértelműen csordázó-bűnöző tipussal nyilván gondok vannak, de azt meg egyedül úgysem tudod kivédeni.)

2010. okt. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

1. Nem tudom, Te hol laksz, de ha látnád az itteni (borsodi) cigánytelepeket, ha tapasztalnád némelyik viselkedését, Te is tagadnád.


2. Szerepet játszhat még a cigányokkal kapcsolatos előítélet is.

2010. okt. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Letagadja, hogy cigány, vagy csak egyszerűen nem tartja magát annak?

Nagyon nem mindegy

2010. okt. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki egyáltalán titkolni tudja, mert nem látszik rajta, ráadásul egy tőlük nem megszokott közegben, miért is kötné boldog-boldogtalan orrára.
2010. okt. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
És mégis mit mond, h Indiai származású, vagy nem annyira sötét a bőre? (Mert ugye van, akin nem látszik igazán, h cigány)
2010. okt. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
Megértem. Minek tegye ki magát felesleges "alázásnak" és gyülölködésnek?
2010. okt. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
hát én megértem !!!
2010. okt. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az,hogy ebbe szorult egy kis emberi valami.Nem akar a tudatlan segélyen élő patkányok közé tartozni és szeretne beilleszkedni egy tiszta békés társadalomba.
2010. okt. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is megértem!

Nekem is volt egy cigány osztálytársam gimiben, nagyon jó tanuló volt, rendes is volt, és amikor a suliban volt valami cigánytéma, hogy a hírekben mi történt nagyon visszahúzódott és látszott rajta, hogy szégyelli magát.

2010. okt. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
91%
Maximálisan megértem, inkább az furcsa, hogy te mit erőlködsz a származása miatt?
2010. okt. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!