Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit tennél, ha tudnád, hogy...

Mit tennél, ha tudnád, hogy az alattad lakó mászkál éjjel is kopogós papucsban, de ő letagadja?

Figyelt kérdés
Természetesen panelról van szó és egy öregasszony lakik alattunk. Már annyira idegesít, mintha az agyamban mászkálna.
2010. dec. 17. 22:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy alvajár...


Egyébként én átmennék hozzá, ha legközelebb hallom a kopogást... ha ajtót nyit, akkor lebukott...

2010. dec. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
60%

Előző: XD


Próbálnám elviselni és hozzászokni.

Beprogramoznám agykontrollal, hogy kellemesen viselem, jól érzem magam, sőt a kopogás kifejezetten elősegíti a nyugodt, ritmusos alvásomat. (Ha nem ismered a módszert, alternatíva: arra gondolnék egész nap, de főleg elalvás előtt még mondogatnám is magamban, amit szeretnék, nem és ne szavak nélkül kifejezve.)

A nénihez még véletlenül se egy rossz szó, sőt, ha eddig volt, mostantól kifejezetten kedves, figyelmes és segítőkész lennék, százszor jobban, mint eddig! Mert ha megérzi az IGAZI szeretetedet, csak akkor van egyáltalán esély arra, hogy ő is figyelmesebb legyen hozzád. ez nem azt jelenti, hogy akkor ő tuti figyelmesebb lesz, hanem csak akkor van erre esély. Ha észreveszi, hogy közeledsz, ő is más lesz hozzád, mint eddig (ez pszichológia, minden ember ilyen), és akkor lehet esetleg finoman, nagyon jól átgondolva és főleg figyelmesen célozgatni arra, hogy éjszakai kopogástól rosszul érzed magad. Bár, azt szerintem így is megmondhatod, hogy hogyan érzed magad (kihagyva azt, hogy az ő kopogásától!!!), csak ha eddig mérges volt a viszonyotok, vagy egyszerűen figyelmetlenebb karakterű, akkor nem biztos, hogy úgy foglalkozik vele, mint szeretnéd.

Jó éjszakát! :)

2010. dec. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%

Fontos: TUDATOSAN gondolnék az előzőkre, és elképzelve, hogy tényleg nem zavar.

Mert ha ő nem változik, mi mást lehet tenni, mint a hozzáállásunkat megváltoztatni?

Még egy ötlet: mi lenne, ha karácsonyra megajándékoznád egy "csendes" (de azért csúszásbiztos) papuccsal?

23.03

2010. dec. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Az alvajárást nem feltétlen viccből írtam, mert egy időbe én is szenvedtem tőle. Mármint néha-néha alvajártam, nem tudni, hogy elmúlt-e már... nem úgy kell elképzelni, hogy zombiként mászkál az ember, hanem úgy, hogy úgy viselkedik az ember, mint általábna, szval teljesen normálisnak tűnő cselekvéseket visz véghez... csak épp nincs teljesen tudatában. Egyszer majdnem elmentem itthonról pl...
2010. dec. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Hát a múltkor burkoltan próbáltam megkérdezni, hogy ő nem hallja-e, hogy valaki még éjjel is kopogós cipőben mászkál. Erre azt felelte, hogy hallja, de nem tudja ki lehet, talán 2 emelettel feljebb, na itt kezdett az agyam elborulni egy picit. Eddig kedves voltam vele, a múltkor a szatyrát is felvittem, de most nem tudok eligazodni rajta, hogy ennyire rafinált-e, vagy már tényleg szalajt az agya és nem fogta az adást. Tudod van egy pici babánk, aki most is nyöszörög, félálomban van, szóval nem örülnék neki, ha felébredne, hogy az öregasszony időnként végig grasszál az előszoba járólapján a kopogós papucsában, mert ugye ez nem olyan zaj, mintha egy metronom lenne.

Ha meg lemennék, kinéz a kukucskálón és leveti a papucsot mielőtt kinyitja, ezen már gondolkoztam és a pici babámmal egyébként sem tudok csak úgy lemenni, a párom még most is dolgozik, egyedül meg nem hagyom a lakásban. Fel kellene öltöztetni a picit, az meg kész tortúra, ha van gyereked, tudod miről beszélek.

2010. dec. 17. 23:32
 6/20 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom az alvajárás esetét, ezt a papucsot leginkább akkor hordja, amikor még mi aludnánk, vagy a babánk, este 8-reggel 8-ig kb. Napközben szinte sosem hallom, csak nagy ritkán.
2010. dec. 17. 23:35
 7/20 anonim ***** válasza:
43%
Mit tudsz tenni? Semmit! Ha nem tetszik, elkoltozol.
2010. dec. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Hát költözni akarok én is, de sokan mondják, hogy mit csinálok, ha az új helyen is ilyen szomszédot fogok ki.
2010. dec. 18. 13:10
 9/20 anonim ***** válasza:
87%
Persze! Ha nem hagyja abba akkor nyaljuk is ki a seggét a vénnyanyának! Még mit nem! Pusztítsd el mihamarabb! /Erik Cartman/
2010. dec. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Phoney ***** válasza:

:DD De legalább hallja. Szerintem hívjatok szellemirtókat.


Mondjuk tényleg becsengethetnél, elvégre nem tud egyszerre koporászni a szobád fölött és ajtót nyitni, csak legyen valaki otthon, aki hallja hogy tényleg ő megy-e ajtót nyitni.

2010. dec. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!