Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen hely Érsekújvár? És Kassa?

Milyen hely Érsekújvár? És Kassa?

Figyelt kérdés

Kérdésem elsősorban a felvidéki magyar testvéreinkhez szól. Kassa és Érsekújvár is régi magyar városok, bár sajnos lassan száz éve nem számítanak annak :( De ettől függetlenül érdekelne, hogy milyen helyek, van-e látnivaló, bár engem már magában az is vonz, hogy régi történelmi magyar város :) Így voltam Pozsonnyal is, nagyon tetszett, és nem éreztem magam idegennek ott, sőt... :)

Várom a válaszokat!


2010. okt. 25. 21:11
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Elmentünk Kassára egy napra, mert mi is azt hittük, hogy lehet ott látni valamit - hát valójában egy porfészek. A Dóm természetesen szép, de Rákóczit persze nem engedik meglátogatni, de egy viszonylag szépen kinéző főutcán kívül nem nagyon van ott semmi. Eléggé el van hanyagolva már egy utcával a városközponttól arrébb is és ez eléggé lehangoló. Messze nem egy Pozsony. Azon az egy főutcán vannak szép régi házak meg egy mutatós színház, zöld terekkel meg egy megmászható toronnyal, panoptikummal.
2010. okt. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

tegnap 23:02


Valószínűleg azért mert mindent el akarnak tüntetni onnan ami magyar. Kisebbségi komplexusuk van szegényeknek.

2010. okt. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem lehet megnézni Rákóczit???

Hát ez kész vicc... :S

Egyébként valamit nem értek. Rákóczi hamvait 1908-ban hozták haza Rodostóból, és akkor temették el a kassai dóm altemplomában. Később visszakaptuk Kassát egy kis időre - 1945-ben persze újra elvették - de akkor mégis miért nem hozták el onnét a hamvait? Most már nem is lehetne hazarendelni? Vagy hagyják, hogy ott nyugodjon békében, mert hogy a kuruc fejedelemség is ott volt? (Bár azt nem tudom hogy Kassa volt-e a kuruc fejedelemség fővárosa.)

2010. okt. 26. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!