Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tatárföldön miért ilyen...

Tatárföldön miért ilyen alacsony az átlagéletkor?

Figyelt kérdés
A Wikipédia szerint 36,5 év.

márc. 15. 02:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem egyértelmű a kérdésed, ezért a válasz sem egyértelmű:

* Átlagéletkor, mint az ott élők életkorainak átlaga: Sok a fiatal. Ha a 36,5 év erre utal, akkor az jó adat.

* Átlagéletkor, mint születéskor várható élettartam: Rossz egészségügyi ellátás, nagy a halandóság különösen a gyerekek és a fiatalok körében.

márc. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Phoney ***** válasza:

A tényleges átlagéletkor 36,5 év, tehát a most élő lakosok életkorának átlaga ennyi. Nemcsak azt jelentheti, hogy sok a fiatal, hanem akár azt is, hogy korán halnak az öregek. Ha pl. átlagban nem nagyon élnek 70 évnél tovább (pl. rossz egs. ellátás, össznépi alkoholizmus, stb.), akkor az is lehet, hogy nincs sokkal több 36 alatti, mint 36 fölötti.


Születéskor várható élettartamból elég vad lenne 36,5 évet összehozni, az gyakorlatilag csak akkor lehetséges, ha az ország minden tekintetben szó szerint többszáz évvel ezelőtti szinten van, a gyermekhalandósággal együtt. Ma a legrosszabb országos átlag 50 év, Lesothóban (Dél-Afrika).

márc. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Félreértettem én is, azt hittem, hogy a születéskor várható élettartam ennyi
márc. 17. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!