Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Melyik pártfrakció átlagéletko...

Melyik pártfrakció átlagéletkora a legmagasabb a mai magyar országgyűlésben?

Figyelt kérdés

2023. márc. 13. 16:45
A kérdező szavazást indított:
DK
Fidesz
Jobbik
KDNP
LMP
Mi Hazánk
Momentum
MSZP
Párbeszéd
12 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
Fidesz. Úgy, mint régen az xxxxxx
2023. márc. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
2021-es adatok szerint a Fidesz. Azóta persze változhatott, de szerintem nem sokat változott.
2023. márc. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A Fidesz. Úgy, mint régen az MSZMP.
2023. márc. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A KDNP képviselőcsoporté.


A kérdés kiírásának napján, 2023. március 13-án, a következő volt az átlagéletkor:

KDNP: 58,16 év.

(DK és Fidesz: 55,62 év).


𝐅𝐨𝐫𝐫á𝐬: [link] → Képviselők → • Képviselők listája egy adott időpontban és • Képviselők ciklusonkénti adatai.

Utóbbiból kiderül, hogy mi volt egy-egy ciklus kezdőnapja, illetve utolsó napja.


Több ciklus óta, minden ciklus elején, a kezdőnapot választva, Excel táblázatba gyűjtöm a képviselői adatokat. Egyszerűen ki kell jelölni a listát, aztán Ctrl+C majd Irányított beillesztés » Unicode szöveg.

Mivel kijelölés alapján külön listázhatók a különböző módon bejutottak, így mód van eszerinti adatot is a lista sorszám, név, képviselőcsoport után íratni (bár ennek a képviselőcsoportok átlagéletkorához nincs köze); továbbá a ciklus kezdőnapot.

Ciklus közben további oszlopban az aktuális dátumot jelenítem meg, lezárt ciklusnál a befejező napot.

A Képviselők ciklusonkénti adatainál, a választott ciklusra vonatkozóan van olyan, hogy Változások az Országgyűlés összetételében. Három táblázata van: "Belső" (képviselőcsoportok közti) mozgások, Új mandátumok és Megszűnt mandátumok.

Ennek bemásolásával módosíttatni tudom az eredeti listát.

Ami kézimunkás: a képviselők születésnapjának beírása. Ezeket X Y született netes kereséssel találom meg; még gyakori neveknél is többnyire az országgyűlési képviselő adata jelenik meg kiemelten. A ritka esetekben, ha nem, akkor odaírom, hogy politikus vagy képviselő. A megjelenés egységes formátumú (év pont szóköz hónap teljes neve szóköz és a nap száma pont), így bemásolás után egyszerű formátumváltoztatással kezelhető dátummá tudom konvertálni. Ez, mivel apránként csinálom, hetekig eltart.


Mindent másolok, és nem beírok, így nem tévesztek.


Mivel a születésnapon túl, a képviselőség kezdőnapja és befejező napja (élő ciklusnál, utóbbi helyett az aktuális nap) az adott időszakhoz tartozó képviselőcsoportnévvel (ideértendő a független is) rendelkezésre áll, dátum beírás alapján egyszerű módon kiszűrhetők az adott napon létező képviselőcsoportok, és függvénnyel megállapítható az átlag életkoruk is.


↪ / Nem tudom, hogy honnan van a 2-es válasz (2023. márc. 13. 17:07) adata.

2021-ben is a KDNP átlagéletkora volt a legmagasabb.

2021-ben az egész országgyűlésben egyetlen változás volt: L. Simon László (Fidesz) 2021.08.29-én lemondott a képviselői megbízatásáról, és 2021.09.20-tól Dr. Vitályos Eszter Zsuzsanna (Fidesz) lépett a helyébe. Vitályos 7 évvel fiatalabb; a Fidesz képviselőnek létszámarányát tekintve, átlagéletkorban nem jelentett érdemi változást.

De, mikor még L. Simon volt, például 2021. január 1-én:

KDNP 56,34 év,

Fidesz 54,97 év volt. /

2023. márc. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szóval, jórészt mindenki öreg már.


SZEBB JÖVŐT!

2023. márc. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!