Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi van ha Japánba költözök,...

Mi van ha Japánba költözök, de nem tudok olvasni, sem írni Japánul?

Figyelt kérdés

ápr. 1. 00:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Nem kapsz munkát, nem kötsz ismerettségeket, nem fogsz beilleszkedni.

Nem is értem, minek költöznél egy olyan országba, ahol még a nyelvet sem érted. A kommunikáció a legfontosabb, ennek hiányában semmi jóra ne számíts.

ápr. 1. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Tudom a nyelvet C2 szinten. Azt kérdeztem, hogy az mennyire negatívum, hogy nem tudok olvasni. Remélem realizáltad a különbséget :)
ápr. 1. 01:41
 3/15 anonim ***** válasza:
71%
Semmi. Ha már ott vagy teszel azért hogy a hiányosságaidon vàltoztass.
ápr. 1. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%
Olyan nincs, hogy c2 szinten beszélsz Japánul, de olvasni meg nem tudsz. Kivéve ha a szüleid japánok, otthon csak japánul beszéltek veled ügyelve arra, hogy még véletlenül se érintkezz japán olvasnivalóval.
ápr. 1. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%

Annyi lesz, hogy véletlenül joghurt italt veszel tej helyett a boltban.

Meg nehezebb lesz munkát találni.

De az engem is érdekelne, hogy hogy számoltad ki azt a C2 nyelvtudást, úgy, hogy egy újságcikket (eh, mit újságcikket, instagram posztot) nem tudsz elolvasni.

ápr. 1. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem tudsz írni és olvasni, akkor nem lehet nyelvvizsgád se. C2-nél gyengébb se.
ápr. 1. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó 3 ember! Az a baj, hogy nincs értelme belemennem, mert ide érzem a szakmunkás szagot… Mindenesetre minden jót nektek is :)


Viszont aki érdemben tud még válaszolni azt nagyon értékelem

ápr. 1. 09:52
 8/15 anonim ***** válasza:
90%
Akkor légy oly kedves az agyondiplomázott japán írástudatlanságodat, analfabéta státuszodat magyarázd már meg! Üdv! Az egyik szakmunkás, aki pont rendelkezik angol C2-es nyelvvizsgával, tudom mik a kritériumok. Egyébként meg ne nézd le a szakmunkásokat a kis animejapán makogásoddal.
ápr. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%

Az 5-ös számú szakmunkás, izé... hozzászóló vagyok, Japánban élek, találkoztam már olyanokkal, akik nem tudnak japánul (beszélni se), mégis vígan eléldegélnek az országban, tehát nem lehetetlen.

Azért érdekelt volna, hogy sikerült összehozni ezt a C2-t, mert komolyan nem tudom elképzelni. Még anno egy másik országban volt egy félvér japán kollégám, aki beszélni tudott csak japánul, olvasni nem, de ő olyan messze volt a C2-től, mint Makó Jeruzsálemtől.

ápr. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
37%
Írni és olvasni sokkal kevesebben tudnak, mint beszélni. Rengeteg külföldi elboldogul anélkül is, Tokióban még japánul sem kell tudnod.
ápr. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!