Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi az oka annak, hogy az...

Mi az oka annak, hogy az internet a szólásszabadság helyéből egy képmutató módon túlszabályozott és agyoncenzúrázott nyomorúsággá változott?

Figyelt kérdés

ápr. 1. 21:28
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék én nem vagyok a szabályok ellen. nem vagyok anarchista én csak a felesleges és szükségtelen szabályok ellen vagyok. Nagyon is jól felismerhető ez a lelki alkat, ez a pszichológiai típus, ez a szabály mániás karót nyelt, fontoskodó, kotnyeles fajta, aki basaskodik, meg paternalistaskodik, jobban tud mindent mindenkinél, nem elég neki, hogy a maga részéről a maga dolgát úgy rendezi, ahogy neki jó, hanem másnak is úgy kelljen.
ápr. 4. 21:15
 12/14 anonim ***** válasza:

Az ember akkor is úgy viselkedik mint egy óvodás ha nem kezelik úgy. Rengeteg példát lehet látni rá.


Az pedig, hogy bekössék az emberek az övet, hogy baleset esetén minimalizálják a sérüléseket nem egy nagy ár. Normális embernek nem kell a szabály, hogy felfogja és betartsa.


A trágárság tiltása egyébként nem egy rossz dolog, hogy ne óvodás szintű ostoba felnőttek veszekedő terévé váljon az oldal. Nem gond ha az ilyenek válaszait törlik és az ilyen felhasználókat is. Így is túl sok az olyan akit intelligencia hiánya miatt nem ártana tiltani.

ápr. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Hát igen, de Pl Puzsér mondaná erre azt, hogy ő egy olyan világban szeretne normálisan viselkedni, meg kulturált lenni, ahol SZABAD bunkónak lenni. Pont ez az, hogy én egy olyan világban szeretném a saját biztonságom érdekében bekötni az övet, ahol amúgy nem basztatnak, ha esetleg nem kötném be.

Ez a szabadságnak a lényege, tudod, amit mára nagyon kezdünk elfelejteni, hogy attól, hogy nekem nem tetszik amit valaki más csinál, attól még elviselem, mert nekem is jól esik, ha engem viselnek el mások. És nem akarok egy falanszterben élni, ahol mindig figyelnek, ellenőriznek, cenzúráznak, szabályoznak, büntetnek, korlátoznak. Látod, te is annak az irányzatnak vagy a képviselője, amely most manapság a mainstream. Mindenhol a konzervativizmus, a rendpártiság, a paternalizmus. Ma ez a trend. Erről beszélek. Remélem hamarosan fordul a divat és generációváltás lesz, és visszaleng az inga a másik irányba, mert nekem sokkal szimpibb a 70-es évek hippimozgalma, meg a punk, meg ezek a lázadó, non-konform szubkultúrák, szabadság, polgárpukkasztás, mint ez a ma dívó karót nyelt prüd, képmutató álszent bürokrácia ami az élet minden területére beitta magát.

ápr. 5. 20:17
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem ma ez a trend, minden tásadalomban, amely fennmaradt a mai napig, mindig is az volt a trend, hogy a társadalomnak vannak alapvető szabályai. Anarchia soha egyetlen egyszer sem tudott fennmaradni a történelem folyamán, nem véletlenül...
ápr. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!