Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Meg lehet tanulni a magyar...

Meg lehet tanulni a magyar mentalitást?

Figyelt kérdés

Sokfelől hallani, olvasni, vagy elég csak itt a legtöbb kérdéshez beírt válaszok stílusát tanulmányozni, hogy a magyar ember pesszimista, utálkozó, besavanyodott, a szar se elég büdös, nem tud semminek örülni, nem félig üres a pohár, hanem teljesen stb.

Én ilyenformán nem tudok beilleszkedni, mert a fentiek egyike sem igaz rám. Nem vagyok fruszrtált, nem vagyok pesszimista, nem vagyok besavanykásodva, nem vagyok rosszindulatú, stb.

Tanulható a jellegzetes magyar viselkedés?


ápr. 5. 15:31
 1/7 anonim ***** válasza:
27%
Inkább maradj normális
ápr. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
43%

1.


Sok ideget meg fog enni.

Én viszonylag próbálok nem másra várni, hanem haladni előre az életben, aztán meg is van az eredménye. Utálnak is érte mindenhol, mint a szart.

ápr. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Nincs olyan, hogy magyar mentalitás, ellenben Te szépen bemagoltad az összes magyargyűlölő közhelyet, szóval nem értem, mit akarsz még megtanulni.


Ja, hogy nincs személyiséged, és tőlünk kérnél egyet? Hát, az nehéz ügy.

ápr. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ilyesmi stílusra gondoltam mint a 3-mas válaszolóé.
ápr. 5. 19:07
 5/7 anonim ***** válasza:
És olyan akarsz lenni, mint a 3-as válaszoló?
ápr. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#4: nem, Te nem olyan stílusra gondoltál. A stílus és a hozzáállás/mentalitás két különböző dolog. Attól, hogy Te úgy használsz egy szót, hogy nem érted a jelentését, attól nem lesz más a jelentése.


És tedd össze a dolgod: a válaszomban nemtetszésemet fejeztem ki a betagozódással, az egyéniség szervilis módon való levetközésével szemben. Ezzel van gondod? Ez neked besavanyodás, pesszimizmus? Olvasd már vissza, Te mennyi negatívumot írtál össze a magyarokról, amit én kérdés nélkül tagadok, mert szerintem a magyarok többsége általában optimista és segítőkész, mégis én vagyok a besavanyodott és pesszimista?


Nézzél már magadba, és utána jelentsd ki, hogy "a fentiek egyike sem igaz rám": Te valami olyan pesszmista szemüvegen látod a világot, hogy már mindenbe ezt látod bele. Az meg végképp abszurd, hogy mást vádolsz frusztráltsággal, miközben Te annyira el vagy keseredve, hogy a fenti mentalitás számodra vonzó opció, amennyiben attól elfogadnak az emberek.

ápr. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Magyar kitartó és segítőkész nép!

Sajnos elmúlt 500-évben ide települök lehúztak a magyar habitust és imázst is sajnos.

ápr. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!