Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az a tévhit az...

Miért van az a tévhit az iskolai bántalmazással, csúfolódással hogy azért csinálják mert irigyek?

Figyelt kérdés

Szerintem pont az ellenkezője, azért csinálják mert rosszindulatúak, gonoszak és élvezik csinálni.

Nameg szerintem valamennyi utálat is van benne.



ápr. 15. 22:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert üresfejű, agyatlan, gondolkodni nem tudó bábok, akiknek fogalmuk nincs arról ki mozgatja őket.
ápr. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
és miért, ez még lemaradt az egyesből.
ápr. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Kikre gondolsz?

Az elkövetőkre vagy a sima emberekre

ápr. 15. 23:13
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az elkövetőkre.
ápr. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
Vizsgáld meg, hogy a bántalmazott gyermekek több mint 3/4 része illetve majdnem mindegyike, hogy pontosítsunk- mivé válik felnőtt korában, és egyből ráfogsz jönni a miértre.
ápr. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
A romák is mindig ezt mondják hogy ha valaki bírálja őket a viselkedésükért akkor azok irigyek rá
ápr. 16. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha a csúfolódás tárgya nem negatív tulajdonság, hanem pozitív vagy semleges, akkor lehet irigység a háttérben, de negatívumra aligha irigy bárki is.


Pl. Ha egy szép vörös hajú lànyt csúfolnak a "barátnői", ott simán irigység van a háttérben, mert nekik csak átlagos tucathajuk van...

Vagy ha egy jeles tanulót szivatnak... Lusták ők maguk is teljesíteni, vagy még buták is....


De egy túlsúlyos gyerekre pl senki sem lesz irigy....


(Hozzáteszem, hogy szerintem ha olyan negatívum miatt csúfolnak valakit, amiről ő tehet, akkor bár súlyos bántalmazást ne már..., de egy-egy beszólást, piszkálódást el lehet ereszteni,vhogy kapcsoljon már..

ápr. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Tévhit? Én még soha nem hallottam olyan esetet, aminél irigység lett volna a kiváltó ok. Annál többet hallottam olyanokat, ahol a perifériára szorult gyereket kezdik ki a többiek. Ezekben az esetekben is többnyire van egy-két hangadó, aki után megy a többi. Olyan birkanyáj hatás ez. Aki nem is helyesli, azért csatlakozik, mert könnyebb a többséggel azonosulni, mint kívülállóként megkockáztatni azt, hogy céltáblává váljon egyedül ugyanúgy, mint az, akit közösen bántalmaznak együtt. Része leszel valaminek önvédelmből, de más kárára.
ápr. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#5: Aminek részben a bántalmazás az oka.
ápr. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Én is bullying áldozata voltam/vagyok, ezért is tettem fel ezt a kérdést

Lehet-e belőle maradandó károsodásom, ha alapból csendes visszahúzódó voltam?

ápr. 16. 15:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!