Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Szerintetek ebből lehetne egy...

Szerintetek ebből lehetne egy jó történet kihozni?

Figyelt kérdés

Eddig azt a címet adtam neki, hogy "A kilépő".


Egy alternatív világban játszódna, ahol a földön megtalálhatók ezek az úgynevezett kilépő helyek, amiket mindenki igénybe vehet ingyen és bérmentve. Ezek amolyan nagy fehér portál kapuk lennének szerte a világban, Isten által létrehozva. Lényegében a földi életből való fájdalommentes, és méltóság teli "kilépést" kínálják. Olyan embereknek, akik belefáradtak már az életükbe, kiégtek, megtört a hitük. Viszont a "Kilépés" előtt találkozna még az illető Istennel, aki megpróbálja utoljára még visszaadni a hitét az élni akaráshoz. A történetet vagy egy konkrét szereplő köré gondolnám felhúzni, aki végül erre vetemedik, és az ő találkozása Istennel, vagy azokról az emberekről szólna akiknek sikerült és visszafordultak, illetve akiknek nem. Ezek a kilépő kapuk amolyan teszt jelleggel jöttek létre, hogy Isten közelebbről tálálkozhasson itt a gyermekei problémáival, beszélgethessen velük és célt adjon nekik.


Nem vagyok író előre is megjegyezném, illetve tudom hogy ez így elég semmilyen írás, de mit gondoltok jobban megírva lehetne ebből egy jó kis történet, rövidfilm akár?



ápr. 19. 00:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem kicsit unalmasnak érződik így, mert a leírtak alapján cselekménye nincs, csak alapkontextus. Ha azt választod, hogy arról írsz, aki át akar lépni a kilépőn, akkor az egész könyv egy Istenes beszélgetés lesz? Mi a terved?

Emellett több hiányos dolog van, legalábbis nem írtad bele a kérdésbe.

A teljesség igénye nélkül azok, amik rögtön eszembe jutottak:


1. Ezek a kilépők mindenhol körül vannak véve autókkal, biciklikkel? Az emberek csak úgy otthagyják őket gondolom, mert nem fognak lesétálni a kilépőkhöz (felteszem, nem minden sarkon van ilyen).

Vagy autóval együtt behajtanak és ott a szélvédőn keresztül dumcsiznak Istennel?

2. Ha meg nem parkolóhelynek akarod, hogy kinézzen az összes kilépőd, akkor az otthagyott járműveket eltakarítja valaki? Egy cég mondjuk "magáénak tulajdonítja őket" és újra eladja? És a hátrahagyott vagyonok kinek a kezébe kerülnek? Erre is van, hogy lecsapnak bűnözök, vagy etikátlan cégek?

3. Megnövekedne ezáltal a bántalmazás, zaklatás? Mondjuk a fiatalok nem akarnák durvábban kipécézni egymást, hogy "öngy!lkosok" legyenek?

4. Mióta vannak ott? Mi van akkor, ha Éva véletlen beájult a kapuba és makacsul meg akart halni?:)

5. Lesz olyan "teszt"eredmény, aminek hatására Isten lerombolja ezeket?

ápr. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
John Scalzi is írt hasonlóan egyszerű alapra épített könyveket. Szerintem az alapötlet működhet, de feltétlen jól, érdekesre kell kidolgoznod az alap szituációt és az abból előjövő fejleményeket ahhoz, hogy az olvasó élvezze az írásod. A történet értékét szintén jelentősen leronthatja, ha az Istennel kapcsolatos események rosszul kidolgozottak, ami miatt az olvasót csalódás érheti.
ápr. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Creepy Me ***** válasza:

Kedves 1-es


1. Mi van, ha Isten eltűnteti, az autókat? Vagy mondjuk az is lehet, hogy mint egy disztópikus tájkép, a roncsok, bejött biciklik, amolyan illesztő hely. Semmiképp sem parkoló, mert senki sem próbálna öngyilkosság előtt, párhuzamos parkolást csinálni.


2. Nem kell cég, Isten eltakaríthatja, vagy az állam, mint egy sima öngyilkosság után id az állam, rendőrség takarít.

A hátrahagyott vagyonok ugyanoda mennének, ahová amúgy is. Öröklődés stb. Amit a rendőrség és a bíróság bonyolít. Nem lenne nagyobb a bűnözés.


3. A fiatalokat amúgy sem érdekli, hogy ki lesz öngyilkos és hogyan. Legfeljebb, mindenki keresztény lenne, vagy tudományosan próbálnák megmagyarázni.


4. Ez jogos kérdés, az író eldönti, viszont Éva biztos nem lett öngyilkos, hiszen tökéletes férfias férfi volt a férje. Valamint, az édenben, nem volt bűn, tehát öngyilkosság sem. Meg régen, nem os volt divat az öngyilkosság.


5. Ez érdekes kérdés és tudom nem nekem szól, de ha Isten teremtette, hogy tudná meggyőzni, egy ember. Kivéve, ha azért teremtette, hogy egy erős hitü ember, megkerje őt erre.

ápr. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Creepy Me ***** válasza:

Kedves kérdező.


Ez egy érdekes koncepció. Lehetne a bonyodalom egy fiúval, vagy lánnyal kapcsolatban, aki a rossz élete miatt feladná az életét. El akar menni a kapuhoz, ahol Isten vissza fordítja. Még a könyv elején. Elküldi egy férfihoz aki megjárta már ezt az utat és mentora lesz. A könyv végén pedig, lehetne egy üldözés, amikor ezeket a "vissza térteket" akik már hisznek Istenben, üldözni kezdik. Csak egy kis végső izgalomnak.


Jó úton haladsz, csak így tovább és sok sikert kívánok, mint írótárs és mint keresztény ifjú.

Az úr áldjon meg.

ápr. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia, szerintem nagyon érdekesen hangzik, szerintem ez inkább lélektani, belső konfliktusos mint egy sci-fi, ha jól érzem inkább az élet és a halál közötti tépelődésen, az öngyilkosságon lenne a hangsúly mint a parkoláson vagy a praktikai kérdéseken.


Engem megragadtál, szerintem jól hangzik de nagyon sokat számít hogy oldod meg. Láttam már zseniális ötletet elcsépelten és unalmasan tálalva és a legegyszerűbb koncepciókat brilliánsan. Minden azon múlik Te hogy öntöd szavakba.

ápr. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!