Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mely vidékeken használják a...

Mely vidékeken használják a "tészta" szót "sütemény" értelemben?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy Hajdú-Biharban és Erdélyben, de nyírségi létemre én is használom. Anyu és én is Nyíregyházán születtünk. Nagymamám Pesten született de felvidéki származású (dédanyám csak rokonlátogatóban volt itt, amikor épp ma 93 éve megszületett nagymamám). Jó 40 évet élt Nyíregyházán, de már régóta velünk lakik Pesten.
2010. nov. 3. 11:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem nagyszüleim is használják ilyen értelemben. Jász-Nagykun Szolnok megyében. Ez szerintem nem terület függő hanem a sütemény szó "fiatalabb korával" függ össze...
2010. nov. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mamám is, mezőtúri.
2010. nov. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is használják, Szekszárdon.
2010. nov. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%
Amikor még nyers a süti, akkor mondjuk rá, hogy tészta. Amikor már megsült, akkor lesz süti. Szerintem ez mindenhol így van.
2010. nov. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia.

Párom és a nagymamám is Szabolcs megyei.Ők,főleg a párom néha néha tésztának mondják,a rokonság már többször.Tehát,szabolcsban is tésztázzák a sütit..

Meg néha az egyik dédim,de ő idevalósi,pest megyébe.

2010. nov. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hajdúságban is használják. De Nagykőrösön is használják (Pest megye ).
2010. nov. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mi is használjuk süti értelemben a tészta szót, itt Debrecenben. Nekem teljesen új, hogy ez nem mindenhol divat :)
2010. nov. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nagymamám is így használta. (Somogy megye)
2010. nov. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi is használjuk Zalában :D
2010. nov. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mamám is, Békés-megyei.
2010. nov. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!