Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A postas ezt megteheti velunk?

A postas ezt megteheti velunk?

Figyelt kérdés

Evek ota lakunk a mostani lakhelyunkon, de eddig egyszer sem fordult elo, hogy a postas az ajanlott kuldemenyt, esetlegesen penzt, felhozta volna(3.emelet), pedig altalaban olyankor jon, amikor a csaladbol tartozkodik otthon valaki.


Megteheti azt, hogy nekunk nem adja at, csak az ertesitest dobja be a postaladaba? Igaz, az emeleten racs van, tehat bejonni, csak csengetes utan tud, ha kinyitjuk.

De, ha faraszto neki a 3 emelet, akkor mert nem csenget fel kaputelefonon? Lemennenk erte, nem kell feljonnie.

(Mar levelet is irtam neki, hogy csengessen fel, de nem tette meg, nem is reagalt.)

Megteheti ezt minden kovetkezmeny nelkul? Nem az a feladata, hogy kezbesitsen?


Mit tegyek? Elhetek panasszal? Vagy turjem el?


Linkeket is nagyon szivesen fogadok. Kerestem postaszabalyzatot, de nem talaltam.

Koszonom!


2010. nov. 10. 15:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, megteheti, azzal a megjegyzéssel, hogy "postaládába kézbesitve".

Egyrészt nem biztos, hogy mindig ugyanaz a postás van felétek, másrészt nem feltétlen tudja megjegyezni, hogy ki akarja, hogy felcsöngesen és ki nem (mert sokan meg azért tolják le, hogy minek csönget), ezen kivül nem hiszem, hogy te a helyében szivesen mászkálnál állandóan emeleteket - anélkül is elég sokat kell nekik menni.


Tudtom szerint - de ebben nem vagyok 100 %-ig biztos, CSAK akkor nem dobhatja be, ha a levélen a "saját kezébe" megjegyzés szerepel.

2010. nov. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nem muszáj saját kézbe, általában lehet közeli hozzátartozó is az átvevő, aki azonos címen lakik.
2010. nov. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszod. De, a tortenethez az is hozza tartozik, hogy a 2. emeletre mindig feljon, bemegy a lakokhoz, kavezik, beszelget. Tehat egy emelet a pihenese utan nem lehet olyan faraszto, de ha szolna en tenyleg lemennek.

Azt a levelet, amiben kertem, hogy csengessen a sajat postaladankra ragasztottam. Tehat tudja nevhez kotni( a levelbe is beleirtam a kaputelefonszamot es a nevemet, mivel ala is irtam)

2010. nov. 10. 15:32
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem teheti meg!


Konkrét esetem volt idén nyáron. Hagyatéki tárgyalásra "beidéző" tértivevényes levelet kaptam. Otthon voltam egész nap. Kaputelefon van és az elsőn lakom. Lift is van.


Bedobta a cetlit és elment a francba. Nem jött fel, nem kaputelefonozott.


Bementem a postára és kivertem a balhét. Igazam volt ezért a hivatalvezető felvette jegyzőkönyvbe a helyzetet azaz kvázi egy "feljelentést" a postás ellen.


Viszont igazam ide, igazam oda, kb két hét múlva kaptam egy levelet a postától, hogy ők kivizsgálták az ügyet és a postás állítása szerint felcsöngetett a kaputelefonon de senki sem vette fel. (Hazugság)


Szóval szépen lepattintottak.

Annyi parasztvakítást még hozzáírtak, hogy figyelmeztették a kézbesítőt a pontos munkavégzésre és hogy a következő időszakban fokozottan fogják figyelni a leveleim pontos kézbesítését.


Pont, felkiáltójel.


Szóval, magyarul menjek a francba a panaszommal, hiába van igazam.

2010. nov. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem, en nem szivesen maszkalnek, de en is valasztottam hivatasul a postas munkat, ami emeletek megmaszasaval jar.

En is teljes erovel igyekszem teljesiteni az egyetemen es mellette a munkamban is, megha nap vegere mar elegem is van mindenbol.


A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:30


Lehet, hogy nem jol fogalmaztam, de az a problemam, hogy nem kezbesiti nekunk.Bar ott jarnankk, hogy egy csaladtag atveszi a leveleket es nem kell havi rendszereseggel postara menni a kuldemenyekert.(:

2010. nov. 10. 15:37
 6/8 anonim ***** válasza:

15:36 vagyok.


Annyit még hozzátennék, hogy a sima ajánlott levelet ha jól tudom bedobhatja, de a pénzt és tértivevényest kézbesítenie(!) kell.


Ha az ajánlottat nem dobja be, akkor köteles (lenne) felvinni vagy felcsöngetni. Azért van nála a levél/pénz! Nem azért adják neki oda a postán, hogy ahelyett cetliket dobáljon be a postaládákba.


Ha ygy lenne, akkor már a postán szelektálhatnák, hogy ami nem földszintre szóló küldemény azt oda sem adják a kézbesítőnek, hanem helyette a nyomtatványt. Hahahha...

2010. nov. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom, hogy megosztottad a tapasztalatod! Felek, hogy velem is ez lesz, esetleg meg az ertesito is eltunik a postaladabol, "veletlenul".


En nem szeretnek veszekedni a postan, nyugodt egy ember vagyok, csak jelezni, hogy problemam van, ami nem az en hibam, tehat ok tegyenek valamit a megoldas erdekeben.

Remelem, sikerul is elintezni valamit.(:

2010. nov. 10. 15:44
 8/8 anonim ***** válasza:

"...esetleg meg az ertesito is eltunik a postaladabol, "veletlenul"."


Igen. Abból meg simán lehet gáz. Például az én esetemben ha bizonyos "kedves" szomszédok (volt rá számtalan eset) kilopták volna a cetlit, akkor el sem mentem volna a hagyatéki tárgyalásra és az én esetemben ez milliók elvesztését "eredményezte" volna.


Mondjuk, akkor rendőrségi feljelentést tettem volna, de kétséges, hogy én "nyertem" volna meg. Valószínűbb, hogy elbukom, mert azt nem lehet bizonyítani, hogy fel- vagy nem csöngetett-e a kézbesítő.


Ez egy bírósági idézésnél is lehet necces.A fel/alperes nem jelenik meg, ezért a másik félnek itélik meg a pert.

2010. nov. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!