Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nem bunkó dolog kijavítani a...

Nem bunkó dolog kijavítani a másikat, amikor vmit helyesírási szempontból rosszul mond? Egy anya megteheti, a gyereke nem?

Figyelt kérdés
Anyósom mindig beszól a férjemnek, amikor "rizset" mond "rizs" helyett (ez egyébként is vitás kérdés). De amikor feltételes ő ragoz rosszul feltételes módban (pl olvasnék helyett olvasnák) és ezt megjegyzi a férjem, ki van akadva :) Nekem is bántja a fülem, de nem szólok, mert engem így neveltek...
2010. nov. 24. 13:31
 1/3 anonim ***** válasza:
54%
Anyosod miert nem tanitotta ferjedet mikor kisfiu volt? Miert most, mikor mar felnott? Egyebkent szerintem szeretik huzni egymast, ferjed is most akarja tanitani anyjat. Mondd meg mindkettonek, teged idegesit ez, es nem akarod hallani, legalabb ne akkor csinaljak mikor te is ott vagy.
2010. nov. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot, de a kérdés nem teljesen erre vonatkozott :) Akkor nem ebben a kategóriában írtam volna ki. Lehet úgy kellett volna fogalmaznom, illetlenség-e, de ennyire már nem vagyok jól-nevelt :)


Egyébként nem idegesít különösebben, csak zavar, és amúgyis inkább csak piszkálódásról mint veszekedésről van szó.

2010. nov. 24. 15:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a 2 ember közötti kapcsolat dönti el, hogy mennyire illetlenség. Egy közeli családi, baráti kapcsolatba belefér, ha segítő szándékkal javít ki valaki és nem azért, hogy megalázzon a többiek előtt. De mindenképp azt gondolom, hogy csak úgy működik egy ilyen, ha kölcsönös. Vagyis ha én kijavíthatlak téged, akkor te is engem.

Ahol még el tudom képzelni (egyoldalúan) a javítgatást, az tanár-diák viszony.

2010. dec. 14. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!