Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lennétek roma feleségek?

Lennétek roma feleségek?

Figyelt kérdés
2010. nov. 11. 16:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Bocs nem vagyok homi :)
2010. nov. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha megérdemli a férjjelölt, hogy hozzámenjek, akkor persze.
2010. nov. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2010. nov. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nincs az az isten...
2010. nov. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Talán inkább úgy lenne értelmes, h házasodnátok-e romával?

Válasz: NEM!! Esetleg nagyon kivételes esetben, mert ismerek olyan cigányt, akiről semmi rosszat nem mondhatok, de ez 2-3 ember, szemben több ezerrel, akik........nem kell tovább ecsetelnem, tudjuk jól, h milyenek.....:)))

26f

2010. nov. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 doboszoli ***** válasza:
Semmi pénzért...
2010. nov. 12. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Még jó hogy nem. A cigányoknál a férfi bármit megtehet, akárhányszor meg is csalhatja a feleségét és még sem ítélik el, mert ilyen a vallásuk. A nőkre ez nem igaz. Ráadásul ott ahol én laktam a legtöbb cigány család szakadt kis viskókban élt legalább 8-10 gyerekkel természetesen segélyből. És a kocsmázásról és játékgépezésről még nem is beszéltem. Úgyhogy én a helyedben nagyon meggondolnám és tisztáznám a férj jelölttel is, hogy ő mit gondol ezekről. És ez nem előítélet, ezt TAPASZTALATból írom!
2010. nov. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

09:23-asnak:

Nem szándékoztam írni, de mivel azt írtad, hogy beszéljem meg a jövendőbelimmel ezt a dolgot, akkor leírom a saját álláspontomat, mert hál' Istennek, én nem tapsztaltam hasonlókat a párommal kapcs.Én is roma vagyok, ő is, párom építésvezetőként dolgozik az építőiparban, vidéken van javarészt, nem látjuk egymást mindennap.A családja tisztességes beás nemzet, az anyja, akivel bár nem jövök ki mindig, napi 16 órákat dolgozik a vendéglátó iparban, hogy őszinte legyek, még a saját anyámnál is többre tartom, mert sokkal igényesebb, életrevalóbb, családszeretőbb és dolgosabb, mint az enyém.Sajna...

Úgyhogy - nem dicsekvésképp írom, csupán ellenpéldának -nekem sikerült beleválasztanom a jóba; a hűtlenséget mellesleg nem úgy kezelik, mint írtad, a leketároknál igen, de a beások, mivel családcentrikusabbak, mint az oláh / lovári fajta és ezáltal családon belül is összetartóbbak, a megcsalást tabuként kezelik mindkét fél részéről, ha meg is történik, nem illik róla beszélni, mint ahogy a magánéletről sem, mert magánügyként, nem pedig közösségi ügyként kezelik.Régebben divat volt elzavarni az asszonyt a háztól, ha hűtlenségen kapták, de a mostani időkben már inkább a vagyon és a gyerekek miatt maradnak együtt a családok.Szóval nem egészen úgy van, hogy teljes elnyomás uralkodik, abszolut nem.Inkább meg van a nemek szerepe, amiben tényleg tartják magukat.A házimunka, a gyerekek ellátása a nő dolga, a férj kiszolgása szintén ( bocs, de sokan csak ítélkezni tudnak azok felett, akik egész életükben otthon vannak, a férj keresi a pénzt az asszony meg neveli a gyerekeket, mint írom mindennek ára van, és mégis évszázadokon keresztül nemzedékről nemzedékre így működik, és igen jól, kontra: modern idők emancipált feleségei, de ebbe tényleg nem akarok belemenni.), a férj viszont az, akinek KÖTELESSÉGE ellátni a családját minden körülmények között.Én ebben nőttem fel, nekem ez a megszokott, a bevált - igaz, nem jöttem jó körülmények közül - én erre esküszöm.

2010. nov. 12. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!