Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Valamikor sokat írtam, de már...

Valamikor sokat írtam, de már évek óta nem megy. Leblokkolok. Mit csináljak, hogy megint tudjak írni?

Figyelt kérdés
2009. jan. 10. 14:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős probléma, én is így voltam/vagyok. Én leginkább amiatt hagytam fel vele nagyrészt, mert leginkább vagy arról szeretek írni, amikor "történik" valami érdekes (nem csak "akcióra" gondolok, hanem bármi, ami úgy tényleg érdekfeszítő), vagy pedig a gondolataimat papírra vetni erről-arról. Az utóbbit még megoldom azzal, hogy néha írok esszéket vagy cikkeket (vagy válaszokat ide), de az előbbit leginkább azzal földelem, hogy fordítok mindenféle érdekes írásokat idegen nyelvekről magyarra.


De miután bármilyen novella- vagy regényjellegű íráshoz időről-időre bizony kellenek olyan részek is, amik a történet szempontjából fontosak ugyan, de engem személy szerint nem igazán kötnek le, ezért ezzel nagyrészt fel is hagytam.


Ha nálad is ugyanez a gond, akkor esetleg tudom javasolni neked is a fordítást, valamennyire visszaadja az élményt (elvégre akkor lesz igazán magyaros, ha nem csak szolgaian, szóról-szóra fordítja az ember, hanem ténylegesen újrafogalmazza a dolgokat magyarul, és ott már lehet kreatívkodni), plusz még általában jobban is fizet. :)


Ha viszont más jellegű a probléma, tehát mondjuk ötleted nincs, akkor jó megoldás, ha mindig és mindenkor magadnál tartasz egy jegyzettömböt meg valami íróeszközt, és minden alkalommal, amikor bármi megírásra érdemes ötlet vagy részötlet felvetül benned, lejegyzed - aztán x idő múlva összesíted a jegyzeteidet, és megnézed, hogy mit tudsz összeállítani belőlük. Így máris nyerhetsz egy olyan vázlatot, amit aztán bővebben kibonthatsz.


HA meg olyasmiről van szó, hogy tudod is, hogy mit akarsz írni, és érdekel is, amiről írnál épp, csak épp nem találod a megfelelő megfogalmazást, akkor egyszerűen írd le, ami jön, ami adja magát, akkor is, ha első blikkre nem tűnik jónak. Meglepő módon másodikra már sokszor az. És ha mégsem, akkor majd később, amikor már kész az egész írás, és újraolvasod az egészet előről, még mindig javíthatsz rajta - ha még akkor is feltűnik, hogy nem jó. De ha már nem tűnik fel, akkor nyilván csak jó lett mégis. :)


Remélem, tudtam segíteni valamit. :)

2009. jan. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
kezd el újra ezen a fórumon, boven van mit írni.és miket írtál azelott?
2009. jan. 12. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem megy, vagy igazából nincs is kedved hozzá? Akkor írj, ha tényleg írni akarsz, nem csak úgy gondolod, hogy "jó lenne, ha olyan lennék, aki írogat".


2. Ha nem megy az írás, akkor is le kell ülni írni. Kedvetlenül írogatsz egy keveset, ami nem fog tetszeni neked. Viszont érdekes módon amit kedvetlenül írsz, arról későbbi újraolvasáskor ki fog derülni, hogy nem is lett annyira rossz. Továbbá ha belekezdesz az írásba annak ellenére, hogy "nem megy": tehát, ha egyszerűen leülsz és elkezdesz írni valamit, akkor percek alatt megjöhet a kedved és megjönnek az ötletek. Csak elkezdeni nehéz.

2009. jan. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy darabig ne foglalkozz vele! Felejtsd el az írást, és foglalkozz olyan dolgokkal, amiket szeretsz csinálni, vagy amiről korábban azt gondoltad, hogy nincs rá elég időd. Szóval: érezd jól Magad!

Ez több okból is jó.

Amikor újból megjön az ihlet, akkor lehet, hogy ennek köszönhető. És addig is jól érzed Magad, amíg nem jön az ihlet! :D

2009. jan. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Hú én azota nem írok amióta gimnáziumba mentem és egyszerre érek haza a szüleimmel...nem mintha veszekednének, de zaj van...az íráshoz koncentrálni kell és akkor könnyen megy...de ahhoz például nekem csend kell...és naplemente...de ez máshova tartozik...ha írni akarsz gyakorolhatsz úgy, hogy ha úgyérzed valami megihlethet próbálsz róla összeállítani pár gondolatot fejben...
2009. jan. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!