Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért vagyok megint egyedül?...

Miért vagyok megint egyedül? Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Sajnos eddig nagyon visszahúzódó voltam, + voltak furcsa dolgaim is és ezért senki nem akart velem barátkozni. Évekig jártam pszichológushoz, iszonyú kemény harcot vívtam magammal, de most már magabiztos, viszonylag nyitott vagyok és teljesen normális. Sajnos a középsulis oszt. társaim nem adtak 2. esélyt, de szerencsére lett ott egy jó barátnőm. Nagyon vártam az egyetemet, ahol végre tiszta lappal indulhatok. Tudtam, hogy belőlem soha nem lesz a társaság középpontja, akinek 1000 barátnője van, de azért 1-2 barátnőt jó lenne szerezni. Elmentem gólyatáborba is, ahol volt pár olyan ember, akikkel jól kijöttem. Igyekeztem nyitott lenni, beszélgetést kezdeményezni. Elkezdődött az egyetem, megkerestem azokat, akikkel a táborban beszélgettem. Beszélgettünk párszor, de inkább azokhoz mentek, akikkel egy koleszban laknak, vagy régi oszt.társak voltak stb. De én otthon lakom és egy régi oszt. társam sincs itt. Próbáltam másokkal is beszélgetni, sikerült is, de olyan tartós dolog nem lett belőle. Lehet, hogy ebben az is közrejátszik, hogy az első óráról elég sokat késtem, akkor mondta az egyik tanár, hogy ha már itt vagyok, menjek be hozzájuk, bár nem oda vagyok beosztva, a végén pedig megkerestem a többieket. Persze addigra már nagyjából kialakultak a társaságok. hozzáteszem, hogy eddig gyakorlaton voltunk és egész héten ugyanabba a csoportba voltunk beosztva, de ez jövő héttől megváltozik, minden órán másokkal leszünk együtt.

18/l


2011. szept. 21. 21:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen az egyetem. Ha kialakulnak a csoportok, akkor már nehéz becsatlakozni, de ha szimpatikus lennél nekik, biztos engednék, meg veled is beszélgetnének.
2011. szept. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Beszélgetünk néha, de nem lett belőle tartós dolog.:(
2011. szept. 21. 21:54
 3/5 anonim ***** válasza:

Még csak most kezdted el! Én is ilyen helyzetben voltam. Antiszocinak éreztem magam, nagy csalódás után vágtam neki a fősulinak. Mondjuk engem annyira nem is érdekeltek az emberek, mert nagyon magam alatt voltam.

Aztán egy csajjal valahogy egymásra találtunk. Idővel nagyon jó barátnők lettünk.

Második évben már a HÖK-be is bekerültünk, olyan nagy lett a népszerűségünk! :D

Szép lassan a suli egyik legmenőbb lánypárosává alakultunk, és minden idióta kis cafka be akart kerülni a meghitt kis köreinkbe. :D


Ha nem is lesz ilyen nagy mázlid, mint nekem volt, tuti, hogy menni fog neked ez a dolog. Idővel mnden kialakul, majd meglátod.

Sok sikert! (és nem az a lényeg, hogy mennyi barátod van, hanem az, hogy milyenek)

2011. szept. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi, remélem, tényleg sikerül.
2011. szept. 22. 12:38
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan voltam, én se vagyok a társaság középpontja (inkább a legszéle) meg bulikba se járok, bár középiskolában voltak haverok, de az egyetemen nem ismertem senkit, egy ismerős se volt, de azért az első 2 félévben kialakulnak a barátságok, ismeretségek, inkább az 1.végétől aztán a többi már könnyebben megy (bár nálunk kb 2%-lány van műszaki képzés révén)

Nem is muszáj hogy 1000 barátod legyen, legyen inkább 2-3 de azokra mindig minden helyzetben számíthass.

20F

2011. szept. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!