Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha így szól: "Isten teremté...

Ha így szól: "Isten teremté az embert saját képére" akkor Isten transzvesztita volt?

Figyelt kérdés

Úgyértem mivel az ember nő és férfi is lehet, akkor most ő hogy teremthette vagy szólhatott így?

Nem vagyok rosszindulatú csak tegnap fürdés közbe eszembe jutott( nem rosszra gondolni!). Keresztény vagyok, tisztelem Istent, és hiszek is benne!


2010. nov. 15. 14:18
1 2
 1/11 anonim válasza:
a nőt a férfi egy "bordadarabjából" teremtette...
2010. nov. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%

Tudod a biblia egy olyan dolog, aminél ha az vallásos érdekek úgy kívánják, rá lehet fogni, hogy szó szerint kell értelmezni, ha pedig máshogy, akkor azt, hogy szimbolikusan.


Jelen esetben olyan válaszokra számíts, hogy ezt szimbolikusan kell értelmezni, a maga képére teremtés pedig annyit tesz, hogy hozzá hasonlóan szabad akaratot kaptunk. Valamint ehhez hasonlók.


Érdekes egyébként, hogy régen a 6 nap alatt teremtés is szó szerint értendő volt, mára viszont kötelezően szimbolikus, mert be lett bizonyítva, hogy a világ jóval több mint 6 nap alatt jött létre.


Szóval képzelheted, hogy mennyire megbízható egy információforrás a Biblia.

2010. nov. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi, már értem! Akkor ezért szokták monddani- oldalbordám- ?
2010. nov. 15. 14:48
 4/11 anonim ***** válasza:
A "saját képére" nem a külsőnkre utal, hiszen Istennek nincs fizikai teste (más dolog, hogy Jézus megtestesült, de ugye az jóval a teremtés után történt); hanem arra, hogy Isten értelmet és szabad akaratot adott az embernek.
2010. nov. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Második vagyok.


Na mit mondtam :D

2010. nov. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
15:07 xdddd
2010. nov. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az ember az a férfi! Azt teremtette saját képére. Az asszonyállat az ember bordájából lett. Nincs ebbe semmilyen belemagyarázás.
2010. nov. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

asszonyállat??!! ezt kikérem a nőkért!

minden ember lehet nő és férfi is (vagy akár mindkettő) xD

2010. nov. 15. 17:33
 9/11 pelgrim ***** válasza:

Ma 15:07 „Na mit mondtam :D”


Nem kellene elhamarkodnod a győzedelmeskedést. Igaz az, hogy némelyek a Bibliát gyakran helytelenül aszerint értelmezik ahogyan a – nem annyira vallás, inkább az egyházi előjárók érdekei – megkívánják, míg a helyes értelmezésről fogalmuk sincs. Pedig létezik egy megbízható ismérv amely helyesen alkalmazva egy tökéletesen megbízható felvilágosítást szolgáltat.


Ez ismérv alkalmazásához csak figyelemre és tökéletes őszinteségre van szükség, ez utóbbi az amivel nagyon sok a baj. Ennek hiányában az igazság csak véletlenszerűen kerül napfényre, rosszabb esetben az értelmező kénye kedve, vagy az előírt szabályok szerinti magyarázat.


Ezt az ismérvet úgy lehetne körülírni, hogy az igaz, a helyes, a méltányos egy magabiztos (nem öntelt, vagy 'felfújt') önérzetet biztosít, míg az igaz, a helyes, a méltányos árnyékának „hangja” valami tévedést, hiányt vagy veszteséget tartogatja a háttérben. Más szóval érezhetjük a dolog igazságát, helyességét, méltányosságát, vagy e dolgok hiányát.


Az adott esetben a harmadik válasz a helyes (ma 14:57).

2010. nov. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Itt senki nem tanult biológiát?
2014. máj. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!