Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » El szeretnék költözni Magyaror...

El szeretnék költözni Magyarországra! Lehetséges lenne mihamarabb? Kéne egy két infó (:

Figyelt kérdés
Na az a helyzet, hogy most 16 éves vagyok, SZLOVÁKIAI (felvidék), szakközépbe járok, MAGYAR nyelvűbe, az anyanyelvem is magyar. Remélem, akik olvassák ezt a kérdést, nem olyan szinten vannak akik leszólnának, csak mert felvidéki vagyok (de gondolom nem lesz ilyen, remélem...) Az legyen mindegy, hogy miért nem szeretek itt élni, szerintem azt felesleges is lenne firtatnom, és nem is szeretném nagyon, mert csak felidegesítem rajta magamat. Magyarországra szeretnék költözni, MINDENKÉPP! Nem érdekelnek az olyan hozzászólások, hogy MOn mennyire szar, meg stb, mert én imádom Magyarországot, és engem már az is boldoggá tesz, ha az üzletben az elárusítónő magyarul beszél. Néha járok BPre, meg egykét helyre, na és szent meggyőződésem az, hogy nekem ott a helyem. Mivel még csak 16 éves vagyok, és két év múlva végzek a sulival (fodrász), mi kéne ahhoz, hogy minél hamarabb fel tudjak költözni lehetőleg Budapestre? Mi lenne a legjobb választás elsőnek? Albérlet? Fősulit nem szeretnék (egyelőre), esti tagozaton szeretném megcsinálni az érettségit, mivel ahol most tanulok csak szakmát kapok. Na és a munka? Tudnátok segíteni? Előre köszi mindenkitől aki segít :)
2010. nov. 15. 22:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha átjössz Magyarországra,az ottani iskolai éveidet nem fogják beszámítani,tehát újra kellene járnod a középiskolát. Elvileg ezt lehet esti tagozaton is végezni,de mivel még 16 éves vagy,ez nem menne. A szakmáddal nem biztos,hogy eltudnál helyezkedni,főleg nem Pesten.És ott az albérlet is nagyon drága. Miből akarnál megélni és az iskolai költségeidet fedezni? Munkát kapni pedig még azoknak is nagyon nehéz,akik itt születtek.
2010. nov. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem most gondoltam, hogy kimegyek, hanem mikor végeztem a sulimmal, esetleg még megcsinálnám itt az érettségit. De amúgy nem értem, hogy hogy nem fogadják el a sulimat külföldön? :S És aki más kimegy dolgozni külföldre?
2010. nov. 15. 22:33
 3/12 A kérdező kommentje:
Ja, így áttolvasva mégegyszer a válaszod... Szóval ha suli közben mennék ki MOra, akkor nem érnének semmit az addig tanult évek. De ha végzek a sulival és megkapom a szakmámat, akkor azt már elfogadják, nem?
2010. nov. 15. 22:36
 4/12 anonim ***** válasza:

Érdekes, Magyarország, külföld :)

Legutolsó tudomásom szerint elég telített a piac kozmetikai téren, (fodrász és társaik). Másik meg nem ide jönnek dolgozni az emberek, hanem innen mennének el. Legalábbis én így látom. :D

2010. nov. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
48%
Ha végzel,akkor már elfogadják a szakmádat itt is. De két év alatt nagyon sokat változhat minden. Lehet,hogy akkor már nem is akarsz idejönni,mert aki nem gazdag,az egyre süllyed a nyomorba. A Fidesz csak a gazdagokat támogatja,és semmit nem tesz,hogy az ország gazdasága jobb legyen. Nem a propagandának kell hinni,hanem beszélgetni a kiskeresetű,egyszerű emberekkel.
2010. nov. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kezdésnek nem biztos, hogy Pestre mennék, baromi drága az albérlet is meg minden. Inkább vmi nagyobb várossal kellene kezdeni szerintem (pl. Debrecen) ott összeszedni annyit, amennyivel meg lehet indulni, aztán jöhet Pest.
2010. nov. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ez esetben inkább Győrre esne a választásom, az van a legközelebb a jelenlegi lakhelyemhez, és elég jó város :)
2010. nov. 15. 23:03
 8/12 anonim ***** válasza:

Javítanám a képzavart, ha nem gond! Pl. Debrecen nem nagyobb, mint (B)p.

Egy kalappal a továbbiakhoz, de én nem jönnék Magyarországra!

2010. nov. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ez is szempont? :P
2010. nov. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mármint hogy közelebb legyen a jelenlegi lakhelyemhez? Hát nem tudom nekem Pest után Győr a legszimpatikusabb város :D
2010. nov. 15. 23:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!