Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van egy egyiptomi család...

Van egy egyiptomi család ismerösöm, akik arra kértek, h küldjek nekik meghívólevelet, hogy azzal eljöhessenek Magyarországra. Szerintetek? Ez egy meghívólevéllel lehetséges? Bövebben lennt

Figyelt kérdés

Szóval el szeretnének jönni körülnézni 1 hónapra. Anya apa és 3 gyerek. Kérdésem az, hogy mi van, ha en küldök nekik meghívólevelet, egyszercsak fogják magukat, és eltünnek az Európai Unióban? Nincsenek határok... Akkor engem elövehetnek?

Nem ismerem öket annyira, 1 évet dolgoztam kinnt és akkor lettünk úgymond barátok.

Kérem aki tudja, az irja meg, hogy van e ennek hátulütöje, lehet e bajom ebböl, és ha igen, mi?

Köszönöm


2011. aug. 23. 13:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Én nem küldenék meghívót.
2011. aug. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
még ha küldenél is nekik meghívó levelet, akkor sem biztos, hogy beengedik őket, ez nem olyan könnyen megy, mint hiszik. ismerőseim jártak így, vagyis szerettek volna meghívni valakit külföldről egy hónapra, Magyarország viszont nem adta meg nekik a vízumot egy hónapra sem. de én sem küldenék amúgy.
2011. aug. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A meghívólevél nem egy közönséges levél, hanem egy hivatalosan (értsd BM és szervei) igazolt levél, amelyben vállalod a meghívott személy teljeskörű eltartását a megadott időre. Tehát az esetedben ez százszor is meggodolanó. Még a rokoni kapcsolatoknál is.
2011. aug. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A nagykövetsegen adnak bövebb tajekoztatast?

Egyszer szivesseget tettek nekem, es most nem tudom, h be merjem e vallalni. nem nagyon bizom bennuk, meg ugye Egyiptomban gáz van. lehet, h le akarnak lepni, es en vagyok az eszköz. de nem vagyok benne biztos, csak nem akarok olyant tenni amit kesöbb nagyon megbanok...

2011. aug. 23. 17:57
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A meghivolevel az egy eleg komoly okirat.

Ebben biztositod a hivatalos szerveket,hogy ennek a csaladnak biztositani tudod a megelheteset arra az idore amig nalad tartozkodnak.

A meghivolevel meg onmagaban nem eleg.

Be kell mutatnod egy bankszamlarol szolo igazolast,hogy mennyi osszeg van a szamladon amibol te tenyleg tudod biztositani az ellatasukat.Mivel itt egy csaladrol van szo ehhez eleg tekintelyes osszegnek kell lennie.Minimum 1milla.Be kell mutatni meg azt is,hogy a lakhatas biztositva van.Amennyiben nem a tied a lakas kell egy belegyezo nyilatkozat is a lakas tulajdonosatol.Be kell meg mutatni a repjegyekrol szolo foglalast is az oda-vissza utra,biztositva a hatosagokat,hogy valoban nme akarnak itt maradni.Sok esetben meg igy sem biztos,hogy kapnak vizumot.Azonban ha megis altalaban egy eves ervenyessegi idore adjak 30 napos itt tartozkodasi engedellyel.Mindezt honnan tudom?A ferjem egyiptomi,annak idajen vegig zongoraztuk az osszes lehetoseget.Ha segitettek neked valmiben es ugy erzed tartozol nekik viszonzaskeppen valamivel akkor mindenfelekeppen segits nekik.Azonban ha ez tulhaladja az erodet akkor probalj meg nekik mas uto modon segiteni.

Remelem talatok valami megoldast.

Sok sikert es remelem tudtam valamit segiteni.

2011. aug. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ha elkövetnek valamit, akkor az az én felelösségem?

Megmondtam nekik, hogy nem tudom ezt vállalni. Besértödtek. Most eléggé rosszul érzem magam.

Az a gond, hogy ha ismerném öket, és megbíznék bennük, akkor simán vállalnám. De nem bízom meg bennük, söt, tartok tölük, és van egy belsö rossz érzésem is. Most hadakozok magammal, hogy mi a helyes lépés, de a megérzésem az, hogy ne segítsek, mert ráfázok...

Amúgy segítökész vagyok és kicsit naiv is, könnyen csöbe tudnának húzni. Szomorú de ez az igazság.

2011. szept. 22. 23:35
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyen lelkiismeret furdalásod, nincs miért! Helyesen döntöttél, mindenki ezt tette volna a helyedben. Ők meg megérthetnék!
2011. szept. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!