Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a velemenyetek arrol, hogy...

Mi a velemenyetek arrol, hogy az iskolaban ne lehessen elegtelent adni es buktatni?

Figyelt kérdés
Most olvastam egy cikket a temarol, amiben az all, hogy egy amerikai kozepiskolaban szeretnek ezt kiprobalni, hogy a diakokat a tanulasra biztassak, hisz igy nem erheti oket kudarc. Az jutott eszembe, hogy talan nem olyan nagy butasag, mint amilyennek elsore hangzik. Csak kerdes, hogy egy elegsegessel beernek-e igy tobben ahelyett, hogy jobbra torekednenek. Nektek mi a velemenyetek?
2010. nov. 16. 04:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

szerintem ez valakit motivalna, valakit baromira nem. Es ezert veszelyes egy ilyet bevezetni. Mert sokan voltak, akiket eddig az sem erdekelt, ha megbuknak (nekem is volt ilyen osztalytasam), de volt sok "veghajras", aki amikor megerezte a bukas lehetöseget, akkor azert összekapta magat. Engem is motival a bukasnak a lehetösege.


Szerintem inkabb a mentalitason kene valtoztatni, amikor a bukast kudarcnak, szegyennek fogjuk fel. Meg az elnevezesen. Ez evismetles, mert valami neked nem ment olyan jol, valamit at kell ismetelned, hogy biztosabbak legyenek az alapok. Tudom, amig vannak olyanok, akik sz.rnak a tanulasba (nem okoskodom, nekem is volt olyan idöszakom, egy felevi bukas be is csuzsott), addig ez csak utopia. Viszont nem ertem - es mar a waldorf eseteben sem ertettem soha - , hogy milyen motivalo ereje van annak, ha nem buktatnak. Szerintem ez meg also tagozatban müködhet, kesöbb nem. hozzateszem, hogy en azok köze a szülök köze tartozom, aki gond nelkül kerni fog a gyerekenek evismetlest, ha ugy latom jonak (megint csak also tagozatrol beszelek).

2010. nov. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy valaki nem készül és elégtelent kap, az nem kudarc, az lustaság. Akkor lenne kudarc, ha átlagos képességű diák elé teljesíthetetlen követelményeket állítanának. "Ki oda se ballagott, még jutalmat is kapott, így hát egy se ment oda, meg is szűnt az iskola."
2010. nov. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Törökországban ez van. Meg lehet nézni, hogy bukott gyerek ugyan nincsen, de mennyi iskolát végzett, semmihez sem értő, tudatlan ember van errefelé. Szerintem ez nem motivál senkit semmire. Nyugodtabban telnek legfeljebb az iskolás évek, nincsen annyi stressz.
2010. nov. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Évekig nem lehetett alsóban buktatni és egyest adni. Tele is vannak a felső tagozatok és a középiskolások olyan diákokkal, akik alig tudnak írni, olvasni. Nem megkímélni kell a gyerekeket minden kudartól, hanem megtanítani azt kezelni. Nem kap egyest évekig, aztán majd középiskolában, egyetemen rájön, hogy nulla a tudása és amire eddig kettest kapott, az ott a nullához is kevés. kicsit elmegyünk abba az irányba, hogy a diákot kímélni kell, csak jogai vannak, kötelességei semmi szinte. Nálunk pl. nem lehet egyest adni, ha valakinek nincs felszerelése órán és arra sem, ha valaki nem csinál házit. De nekem tanárként kötelességem a gyereket eljuttatni az érettségiig. Kicsit aránytalanok a követelmények...
2010. nov. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem hülyeség. Aki tanul, az enélkül is tanul, aki meg nem, az meg igy sem fog..
2010. nov. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én nem értem az összefüggést: van olyan, aki azért nem tanul, mert fél, hogy egyest kap/megbukik, de ha nem félne ettől, akkor tanulna???

Kekeckedős kérdésnek hangzik, és ha a válasz nem (én nem hallottam még ilyet), akkor az is, de ha nem, akkor tényleg érdekelne, hogy hogyan, milyen mentalitással lehetséges ez...

2010. nov. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
En inkabb azt vettem ki ebbol a tervbol, hogy egyesek szerint a gyerekek jobban ellazulnanak es nem az lenne, hogy kotelesseget teljesiteni mennenek az iskolaba. Ha nem teherkent elik meg az iskolat es ami nem olyan, mint a munka, akkor szivesebben keszulnek...szerintem ez lehet emogott.
2010. nov. 16. 23:16
 8/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az elképzelés ez volt, de sajnos a gyakorlatban nem működik.
2010. nov. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy baromság. Ha nem lenne elégtelen, és nem lennének ebből fakadó büntetések és hátrányok, kit érdekelne hogy épp hanyast kap?


Próbálkoztak ezzel a módszerrel a "Waldorf" névre hallgató autistaiskolákkal, ahová jobbára tényleg csak autisták, szellemi fogyatékos zabigyerekek meg szájtátó, segget meresztő iskolakerülők járnak. Meg is lehet nézni, mi az eredménye - az innen kikerülő oktatási selejtet gyakran még középiskolákba sem veszik fel.

2010. nov. 19. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

elsö vagyok


azert nezz utana szerintem egy kicsit a waldorfnak. Az elmelet nem rossz csak utopia.. Amig irtal, annak ellenere, hogy mar a valaszomban is jeleztem, hogy nem ertek egyet a waldorf pedagogiaval, az egy nagy baromsag.

2010. nov. 19. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!