Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a velemenyetek arrol, hogy...

Mi a velemenyetek arrol, hogy az iskolaban ne lehessen elegtelent adni es buktatni?

Figyelt kérdés
Most olvastam egy cikket a temarol, amiben az all, hogy egy amerikai kozepiskolaban szeretnek ezt kiprobalni, hogy a diakokat a tanulasra biztassak, hisz igy nem erheti oket kudarc. Az jutott eszembe, hogy talan nem olyan nagy butasag, mint amilyennek elsore hangzik. Csak kerdes, hogy egy elegsegessel beernek-e igy tobben ahelyett, hogy jobbra torekednenek. Nektek mi a velemenyetek?
2010. nov. 16. 04:04
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

"nem az lenne, hogy kotelesseget teljesiteni mennenek az iskolaba."


És az senkit nem zavar, hogy pont azért mennek? A tanuláűs a kötelessége. Ezért kell később olyan középiskolát, egyetemet választani amit szeret is, mert így élvezi is a tanulást, de attól elsősorban az még kötelesség. Nekem is kötelességem bemenni a munkahelyemre, ha szeretem ha nem. Az hogy azt csinálom, amit szeretek már csak egy plusz jó dolog, de attól még kötelesség. Alsóban lehet játszani meg játszósra venni mindent, de felsőben, középiskolában ne áltassuk már a gyereket, hogy nem kötelességet teljesíteni megy. Akkor a munkahelyén se szidhatja meg vagy kérheti számon a főnöke, mert akkor sérül az érzékeny kis lelke, hoszen nem készítette fel erre az iskola.

2010. nov. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!