Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nektek mi a véleményetek? Ha...

Nektek mi a véleményetek? Ha valaki mondjuk napi 10 órát számítógépes játékok előtt tölt el, akkor csak ő számít kockának, vagy az is, aki ugyanennyi időt tölt el facebook előtt?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék, nem tartozom egyik kategóriába sem, mindössze sokszor hallom, hogy olyanok szólogatnak be valamilyen játékkal játszóknak, hogy kockák, akik rendszerint facebook előtt élik az életüket. És kíváncsi vagyok, hogy a ti megítélésetek szerint a 2 helyzet mennyiben tér el egymástól, illetve a rendszeresen használt "kocka" jelző kire is aggatható rá.
2011. nov. 2. 16:13
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk anno a suliban az volt a kocka, aki jó jegyet kapott :) Persze csak viccesen, valójában sosem bántottuk egymást emiatt, ez inkább az elismerés jele volt.


Egyébként szerintem az, aki gép előtt van napi szinten több órát, és nem csinál hasznos dolgot. Tehát nem alkot vele, nem tanul/dolgozik/ír, hanem játszik, vagy közösségi oldalakat nézeget.


Én napi párszor felnézek ide, megnézem a kérdéseimet, és 1-2 érdekesre válaszolok. Összességében ez nem több, mint napi fél óra. Ezen kívül egy olyan helyen vagyok még, ahol esténként néha "összeülünk", beszélgetünk, eszmét cserélünk, stb. A munkámat gépről végzem, és otthonról is tudom, írni szoktam szintén gépen kisregényeket, történeteket, cikkeket, vagy olvasni néhány érdekes blogot, véleményt, cikket, stb.

2011. nov. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Főleg arra voltam kíváncsi, hogy vannak akik napi 10 órát gyakorikérdéseznek. Vannak akik ugyanennyit Facebookoznak. Vannak akik ugyanennyit filmet néznek a gépen. És vannak akik ugyanennyit játszanak, mégis csak az utolsó kategória sorolható be a "kocka" alá, holott ugyanúgy mindegyik számítógép előtt eltöltött idő, és mind a 4 az egyén szórakozását szolgálja.
2011. nov. 2. 16:37
 3/5 A kérdező kommentje:
Persze a zöld kéz ment, és köszönöm a válaszod. :)
2011. nov. 2. 16:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem azért tesznek különbséget a fészbukozó és számítógépes játékokkal játszó emberek között, mert az előbbi úgymond vállalva magát, kommentelget, lájkolgat, és a valódi ismerőseivel múlatja az időt virtuális keretek között. Viszont, aki valamilyen játékkal játszik (vagy akár anonimen válaszolgat, fórumozik), az mondhatni "kocka", mert ahelyett, hogy a valóságban élne elvan a saját számítógépes világában.

Ugyanakkor, akinek fb-n túl nem terjed a szociális élete (hisz ilyen is van, aki ott nagyon bátor, "hangos", de a valóságban két szót nem vált senkivel), az szerintem ugyanannyira kiérdemelné ezt a bizonyos "kocka" jelzőt.

2011. nov. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Aki játszik teljes mértékben virtuális világban él. Egy idő után nem is érdekli a valódi világ.

Aki fb-ol, legalább megpróbálja másik embertársa gondolatait megérteni, esetleg gondolkodik a válaszon. E válaszok jó része a valódi világ valódi problémáiról szól, akkor is, ha rossz válaszok születnek rá.

Tehát az utóbbi, ha nem is hasznosan tölti életének jó részét, de legalább van kapcsolata a valódi világgal. Ez lényeges különbség.

2011. nov. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!