Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért üvöltik végig az órákat...

Miért üvöltik végig az órákat az iskolások?

Figyelt kérdés

Azért "iskolásokat" írtam, mert az egyetemisták is beletartoznak! Az előadások! Azt hinné az ember, hogy addigra benő a fejük lágya, de nem...

Tulajdonképpen itt arra gondolok, hogy miért jó az, hogy ha nem érdekel az óra, akkor pofázni kell?! Ha nem érdekel, nem érdekel, de mással is el lehet ütni az időt! És mindenhol, de tényleg MINDENHOL ez van! Én jelenleg OKJ-ra járok, és nálunk is, ha együtt van az egész évfolyam, olyan gyönyörű hangzavar van, hogy öröm hallgatni! Már nem azért, de engem, ha valami nem érdekel, akkor olvasok, rejtvényt fejtek, rajzolgatok vagy valami. De nem beszélem/kiabálom végig az órákat! Az annak is rossz, ha valaki figyelne, meg a tanárnak is! Akkor miért kell?


2010. nov. 16. 12:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem nevelték őket a szülők, így nem is lehet sokat várni tőlük. Egyébként a hasonló tömeges viselkedési formák más és több esetben is elterjedtek. Mind pedig visszavezethető arra, hogy se az anyjuk se az apjuk alapvető értékekre, szabályokra, illemre nem tanította őket. Így a felnövekvő generáció hogy azonosságtudatot érezzen a körülöttük lévőkkel, átveszi a tapasztalt "torzult" viselkedésformát.

Ez az én véleményem.

2010. nov. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az 1. válaszoló leírta helyettem is a véleményem, minden szavával, mondatával egyetértek. A baj, hogy ez egyre csak romlani fog. Az tuti, ha most kellene választanom, semmilyen oktatási, nevelési pályát nem választanék. Sajnos.
2010. nov. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én pedagógus vagyok és szenvedek is ettől a jelenségtől rendesen. Általánosban tanítok harmadiktól nyolcadikig, és nem is tudom, eddig hogy éltem túl. Pedig imádom a gyerekeket, és mindig tanár akartam lenni. De ekkora idegpróbáló hangzavarra nem voltam felkészülve. Talán amikor diák voltam nem tűnt fel ennyire....
2010. nov. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

EN is csatlakozom az elso valaszadohoz, teljesen korrektul leirta a valaszt.

Annyit jegyeznek meg, hogy ez nem mindehol ilyen. Naulnk az ELTE-TTK-n meg nem voltam olyan eloadason ahol zjongtak volna.

2010. nov. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem próbálkoztál meg azzal, hogy ezt megbeszéled a hallgatótársaiddal? Én elhiszem, hogy nem leszel népszerű, de ha téged ez zavar és neked van igazad - mind a tanárral, mind a hallgatótársakkal szemben pofátlanság - akkor lehetnél annyira aktív és asszertív, hogy udvariasan, nem kioktató, hanem partneri hangnemben ezt elmondod nekik, akár a népszerűségvesztés árán is. Mindenki felelős magáért és valamennyire a környezetéért is. Nyilván nem érdekli őket a tananyag, sajnos a mai fiatalságban (kötelező frázis: tisztelet a kivételnek) nincs semmi tudásvágy, csak a szórakozás számít. Azért mentek okj-ra, mert egyetemen tanulni nem akartak vagy nem tudtak, csakhát itt se. Ez a jövendő felnőtt generáció...
2010. nov. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Engem nagyon nem tud érdekelni, hogy népszerű vagyok-e vagy sem, én megmondom a tutit, de lesz*rják! :( Egyébként pont ez velem az egyik legnagyobb baj: túl nagy a pofám, és attól tartok, ezért egyszer megvernek... xD Ami a szíveme, a számon... Amikor már nagyon elegem van belőlük, akkor felüvöltök, hogy kussoljanak már, nem egyszer ugattam már emiatt, de nem érdekli őket semmi és senki. :-/
2010. nov. 17. 08:22
 7/13 anonim ***** válasza:
Hát talán ha nem felüvöltenél, hogy kussojjá má', hanem normálisan megbeszélnéd velük óra után, akkor több eredményt érnél el.
2010. nov. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az a legnagyobb baj, hogy akiket zavar a társai közönyössége, felesleges hangoskodása, az van kiközösítve. Az egy stréber, nyaligép stb... Az én lányom is sokszor panaszkodik, hogy hiába figyelne, egyszerűen nem hagyják. Vagy túllármázzák a tanárt, vagy ha hallaná, akkor bökdösik, piszkálják, a székét rugdossák, ha jegyzetelne, akkor az asztal lábát. Ha órán szól, semmi hatás, ha a tanárnak szól, akkor a szünetben leordítják a fejét, sőt van amelyik tanár figyelembe sem veszi. Szerintem ők is belefásulnak. Higgyétek el, hogy akik csak azért járnak be az órákra, mert kötelező, és nem azért, hogy a koszon kívül más is ragadjon rájuk, azokról lepereg a szép szó. Aztán meg félévkor meg év végén megy a tanári kar kollektív szidása, átkozása, hogy milyen szemetek, mert olyanok a jegyeik, amilyet megérdemeltek.

Az én lányom most 10.-es, de ez ment már az általánosban is, úgy felső tagozattól. Tehát nem annyira új az egész, csak egyre durvább. Viszont ő is KJ-ra akar menni az érettségi után, és nem azért, mert lusta, vagy nem tanul olyan jól. Az indoka: miért legyen 1-el több diplomás munkanélküli? Érettségi ma már szinte minden munkakörben alap, és még mindig könnyebb utána egy szakmát kitanulni, mint szakmai végzettséggel, munka mellett leérettségizni.

2010. nov. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
*Viszont ő is OKJ-ra (lemaradt az O)
2010. nov. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ja, csak ha egyszerűen nem hallgattak a "Légyszíves, csendesebben"-re, akkor próbálkozom a "Kussoljatok"-kal, de egyik sem használ... Tökmindegy, milyen hangnemet ütök meg... :-/
2010. nov. 17. 14:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!