Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Házasságpártiak vagytok?

Házasságpártiak vagytok?

Figyelt kérdés
Ha igen, miért, ha nem, miért nem?
2010. nov. 16. 14:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem. Mert szerintem felesleges papirmunka és vallásosak sem vagyunk.
2010. nov. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én nem. Abszolút. Ez már nem az a világ. Különben is csak formaság az egész, és ha nem lenne fehér ruha meg buli, nem is vágyna rá annyi nő. Egy nagy álszentség az egész holtomiglan, holtodiglan. Senki nem veszi komolyan a házastársi esküt. Az sem aki igent mond rá. Nézd csak meg 10-ből hány házasságkötés végződik válással.Az első komolyabb akadálynál megfutamodnak, de ha mégsem, hát akkor is csak ritkán tart a halálig.

Bőven elég az együttélés, aztán ha már nem szeretjük egymást, és nem akarunk tovább alkalmazkodni a másikhoz, akkor mehet mindenki a maga dolgára, és lelkifurdalás nélkül kezdhetünk új életet, lélekromboló válási procedúra meg osztozkodás nélkül.

2010. nov. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az Én házasságom 30 éve volt, csak polgári nagyon egyszerü esküvő. Ennek ellenére a mai helyzetben teljesen feleslegesnek tartom. Rengeteg rossz példát látni, hallani nem csak a celebek között.
2010. nov. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
En hazassagparti vagyok, de termeszetesen tiszteletben tartom, ha valaki mashogy gondolkodik. Nekem fontos es vallasos is vagyok. Jo hazassagban elek es ez a "szovetseg" nekem rengeteg boldogsagot, onbizalmat, hitet ad az eletben. Hiszem, hogy tenni kell azert, hogy egy hazassag jol mukodjon es hogy vissza tudjon fordulni az a tendencia, hogy annyi hazassag valassal vegzodik. Szerintem erre nem a nem hazasodas a megoldas, hisz nem az a fo problema, hogy csak a hazassagok ernek veget, hanem az emberi kapcsolatok valtoztak meg, igy az elettarsi kapcsolatok is ugyanugy veget ernek nagyreszt. Tehat az egesz emberi mentalitasnak kell ahhoz megvaltoznia, hogy a hazassagnak ujra legyen erteke, mint a csalad alappillere. Ha nem hazasodnanak az emberek csak emiatt, az olyan lenne, mintha nem akarnank autot vezetni, mert mi lesz, ha baleset er minket. Jo hazassagokkal kell peldat allitani, de sok generacio kell ahhoz, hogy a hazassag "johire" visszaalljon...
2010. nov. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen fontosnak tartom- vallásos vagyok. Elfogadom én is, ha valaki nem tartja fontosnak.

Nekem lekileg nagyon is az. A gyerekem szempontjából sem tartom mindegynek. Nálunk még mindíg él a "zabi gyerek", "törvénytelen" kifejezés. A nők nyiltan, vagy titokban arról álmodoznak, hogy feleségek, anyák legyenek. Én is azt gondoltam, hogy az érzelmek nem változnak egy papírral, nem kötnek össze, de idővel már máshogy látom. Ad egy érzelmi biztonságot. Nálunk adott egy megfogalmazhatatlan pluszt a kapcsolatunkba. Sok ember szemében ez nyilván nem trendi gondolkodás.

2010. nov. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Másokra nézve nem erőltetném, még csak nem is szorgalmaznám, azért szívesen fejtenék ki "reklámtevékenységet", hogy az igazi, akár "örökké" tartós, jól működő párkapcsolatra, mint olyanra, annak értékére, jelentőségére felhívjam a figyelmet, de azért önmagában biztosan nem, hogy házasodjanak minél többen.

A házasságkötés egyébként a mai világban profánul megfogalmazva arról szól, hogy a pár megünnepli és megünnepelteti kicsit (vagy nagyon) az összetartozását. Összetartozni enélkül is lehet, de ettől még jó dolognak tartom, és ha találok olyan embert, akivel úgy gondolom, hogy "működhet", ha szeretnénk, akkor én is szeretném majd megünnepelni ;).

2010. nov. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem, mert az én szüleim is elváltak. :/

17L

2010. nov. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Annak ellenére, hogy én házasságellenes vagyok felpontoztam azokat a válaszadókat, akik szépen kifejtették a véleményüket. Igen, ez az igazság, hogy az embereknek kell változniuk, mert mit sem ér a házasság, ha végig sem gondoljuk miért megyünk bele, és ha az első adandó alkalmommal menekülnénk belőle.
2010. nov. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!