Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak engem zavarnak a rosszul...

Csak engem zavarnak a rosszul használt kifejezések és jelzések?

Figyelt kérdés

Nem szeretem, amikor az emberek rosszul használják a szavakat, meg a jelképeket. Lehet, hogy csak én vagyok túl fifikás, de egyszerűen bosszant.

Mondok példákat: Tizenéves kislány, totál feketében, magát "goth"-nak vallja, nyakában a fordított kereszt, és hatalmas pofával híreszteli, hogy ő sátánista, és hogy ő bizony milyen antiszoc. (Minden túlzás nélkül, én ezt így olvastam egy rockerek.hu-s profilon!)

Nos, ebben a mondatban csupán három olyan dolog van, ami hibásan van kijelentve:

- A sátánizmus nem az ördög "istenítése", hanem a saját tested érdekeinek előnybe helyezése, magyarán magadat isteníted. Amit a magyar ember sátánizmusnak vall, arra nincs jobb szó, csak, hogy: ördögimádat.

- A fordított keresztnek az égvilágon semmi köze nincs sem a sátánizmushoz, sem az ördöghöz, mert az a Jézus iránti alázat jele. Szent Pétert feszítették fordítva keresztre, az ő kérésére, mert nem érezte magát méltónak arra, hogy úgy végezze, mint a megváltó.

- Amire a nagy többség az antiszoc kifejezést használja, az az "aszociális" vagyis az "elbújok a világ elől" félékre. Az antiszociális meg azt jelenti, hogy felsőbbrendűnek tartod magad, és nem vagy hajlandó vegyülni a "pórnéppel".

Egyszóval, nem bírom, amikor az ember olyan kifejezéseket használ, aminek a valós jelentéséről halvány gőze sincs...

Apróságok valójában, de engem zavarnak az ilyenek. Más is van ezzel így? :-S


2010. nov. 20. 09:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, csak téged.
2010. nov. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az első válaszadó egy barom.

Engem is zavarnak. Tudatlanságról árulkodnak, és az ember ne kérkedjen a hiányosságaival! Legyünk már tisztában azzal a szenvedéllyel, aminek behódolunk!(hogy a te példádat vegyem alapul)

2010. nov. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hmm, erdekes amit irsz, erdekes lehetsz. A rockerek.hu-on nem talalsz nagy intelligenciat. Miert nem olavsol Jane Eire-t?
2010. nov. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
engem is! már 2-en vagyunk :)
2010. nov. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Lehet, hogy csak én vagyok túl fifikás"



Engem is zavar. Pl. az is hogy a fifikást te is rosszul használod...

2010. nov. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

De jó, hogy nem vagyok egyedül! :D Látom, azért vannak még értelmes, intelligens emberek is! x)

Egyébként az első is biztos egy naaaaaagy agytröszt. *erős irónia a hangsúlyban*

Rockerek.hu-n vannak nagyon jófejek és rendes, intelligens emberek is, de a "hűdedárker" tinilányoktól kihullik a hajam, mert a legtöbb csak ilyen marhaságot tud írni: "Imádom a templomban ordítva kijelenteni, hogy sátánista vagyok!" meg ilyesmi... (Tisztelet persze a kivételnek!!!) Nem állt sorban, amikor az észt osztogatták, vagy csak késve ért oda, a sor végére meg már elfogyott... :-/

2010. nov. 20. 10:19
 7/8 A kérdező kommentje:
10:15 Jajjj >.< Bocsánat... *szégyelli magát* :(
2010. nov. 20. 10:20
 8/8 anonim ***** válasza:

Engem is zavarnak, de ezek inkább buta, nagyképű emberek.

Viszont az összes műgóttól az idegbaj jön rám, aki 15 éves korában talpig tüllbe-csipkébe öltözik, igazi fűzőről még nem hallott, de a béna kínaisokat nyomatja, fordított kereszt-boszorkánycsillag egyszerre a nyakban, fekete száj, szemöldökig érő fekete smink, fél mm-es béna, rajzolt szemöldök, és tolja keményen a Within Temptationt, a Cralde of Filth-et, meg az Evanesense-t vagy mi a rákot, bocsánat, ha az utolsót nem írtam volna jól...

Aztán 20 éves korára meg plázacica lesz beőle és Lady Gagát hallgat, és fúj rockerek.

Egyszóval a pózereket utálom, abból is leginkább a "goth"-okat, mert miattuk utálják annyian az alapvetően mélységesen értelmes és komoly alapokon fekvő szubkultúrát...22/L

2010. nov. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!