Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit teszel takarékoskodásból,...

Mit teszel takarékoskodásból, környezetvédelemből, jótékonykodásból, az egészséges életmódért?

Figyelt kérdés

Nem tudom, jó kategóriába tettem-e, de jól esne összegyűjteni és másokét olvasni. Kicsit mondjunk jót magunkról:-).

Nekem utcáról befogadott macskáim vannak.

Szelektíven gyűjtöm a hulladékot.

Naponta-kétnaponta pár órára kapcsolom csak be a villanybojlert, villanyt lekapcsolom, gázt letekerem, ha nem vagyok a helyiségben.

Energiatakarékos izzókat használok.

Gyűjtöm a 200-asokat (spontán, nem direktbe, csak ami keletkezik a nap végére), 15-20 ezer ft-onként beváltom és jótékony célra adom, ami összegyűlt.

Azt érzékeltem, hogy minden sokkal drágább, ezért egyszerűbben eszem: inkább otthonról viszek, miont útközben vásárolok, és vagy főzök, vagy olcsóbb dolgokat rendelek: főzeléket, ilyesmit.

A macskaeledelekből olcsóbbakat veszek, és lassan kezdek ételmaradékot keverni bele, hogy ne legyenek olyan válogatósak.

Talán az egészséges életmód a leggyengébb pontom, de sok folyadékot (vizet) iszom, elhagytam a vegetát, kerülöm a fehér cukrot és lisztet, ha lehet, gyalogolok. minden nap eszem gyümölcsöt.


2010. nov. 22. 11:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem annyira nem tetszik a környezetvédelem szó.

Nem a környezetet védjük, hanem magunkat. Ha lakhatatlanná tesszük a földet, azzal a környezetnek nem ártunk semmit. Néhány ezer év és rendbe jön, magunkat viszont kiírtjuk.

2010. nov. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jaj.
2010. nov. 22. 11:26
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem járok minden nap a boltba, mert biztosan elcsábulnék... :) Inkább teszek a fagyasztóba kenyeret, péksüteményt. Tejből lehet pár napra bevásárolni. Kevés az olyan árucikk, amiért muszáj lenne naponta boltba menni.
2010. nov. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, tény, hogy van rajtunk vásárlási kényszer. De ha sikerül kibírni egy napot nélküle, az olyan jó érzés.
2010. nov. 22. 11:39
 5/10 anonim ***** válasza:

Az elsőnek igaza van. Az a tapasztalatom, hogy ma nem azzal tudod takarékoskodásra bírni az embereket ebben az országban, hogy azt mondod nekik, ne használjanak annyi vizet, energiát, mert elfogy, mert kevesebb erdőt kell akkor kiirtani, mert egy nagy közösséget alkotunk mi emberek egy nagy és bonyolult rendszerben, stb., hanem hogy maguknak tesznek jót, illetve a pénztárcájuknak, ha takarékoskodnak. A fejlett országok társadalmaiban az érdek a közösségitől az egyéni felé tolódott el, így saját érdekein keresztül lehet csak hatni az emberekre.

Ha már létezik ez a kifejezés, hogy környezetvédelem, akkor sulykolnám, hogy ez áll mögötte: megóvott környezet=megóvott egészség.

2010. nov. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Bocs, a válaszom a kérdésedre: a kevés is elég elve szerint igyekszem élni. Kis adag étel (hogy nem legyen maradék), kis adag villany (kikapcsolt varázsszemek, lekapcsolt villanyok, helyi világítás), kis adag víz (zuhany), kis adag vegyszer (a régi jól bevált, kevésbé környezetterhelő tisztítószereket használom, mértékkel), tömegközlekedés, stb.
2010. nov. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Takarékoskodás:

Hetente csak egyszer megyek bevásárolni, akkor mindent megveszek egész hétre.

Inkább otthon főzök, mint a városban egyek.

Nem veszek meg indokolatlanul drága dolgokat. Ha valamiből ugyanolyan jó az olcsó is, akkor azt veszem meg, nem flancolok.

Ellenben vannak olyan dolgok, ahol érdemes a drágábbat megvenni (tipikusan ilyen a cipő), mert hosszú távon az az olcsóbb.

Mindig figyelem az akciókat és amiből lehet, spájzolok (pl. mosogatószer, sampon...)


Környezetvédelem:

Anyagilag támogatom a Greenpeace-t.

LED-es izzóink vannak, amik nagyon kevés energiát fogyasztanak.

Nem használok indokolatlanul háztartási gépeket, pl. inkább felsöprök porszívózás helyett.

Nincs kocsim és - hacsak nem történik valami előre nem látható dolog, ami indokolja - nem is lesz.


Jótékonykodás:

Na ilyen téren szinte semmit. Régebben a hajléktalanoknak mindig adtam valamit, pénzt, kaját, ilyesmit, de belátom, hogy ez olyan, mintha egy kiskanállal akarnám feltölteni a Balatont.

A Bátortáborba szerettem volna menni nyáron segítőnek, de sajnos nem vettek fel.

Viszont a hozzám közel álló embereknek mindig segítek, pl. befogadtam a barátnőm, amikor kirakták az albérletéből.

Ha valakinek szüksége van bármire, ami nekem van, azt mindig odaadom, pl. két laptopom van (az egyiken lehet dolgozni, a másik nagyon régi, ezért leginkább csak internetezésre alkalmas), az egyik szinte mindig kölcsön van valakinél.


Az egészséges életmódért:

Nem veszek zacskós izéket.

Nem használok előre bekevert instant dolokat, pl. Vegeta, Instant kakaó vagy kávé.

Nem veszek télen tajvani epret, hanme igyekszem mindig idénygyümölcsöket fogyasztani.

Ha meglátogatom, segítek anyukámnak a kertjét művelni és onnan hordok bioélelmiszereket magamnak.

Nem használok sok kozmetikumot, öblítőt, felesleges vegyszereket, ami a bőrön keresztül a szervezetbe juthat.

2010. nov. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi.
2010. nov. 22. 16:29
 9/10 anonim válasza:

Takarékosság:

-energiatakarékos fényforrások használata (nem a 200Ft-osat, mert az hamar tönkre megy => nem gazdaságos)

-a legtöbb készüléket kikapcsolható elosztóba csatlakoztattam (Standby => sok-sok W felesleges fogyasztás)

-rövid utakra nem megyek autóval (egyébként kis fogyasztású diesel autót használok)

-csak zuhanyozunk (teli kád => pazarlás)

-a bevásárlásokat ésszerűsítjük (bevásárló lista => nem veszünk meg még egy halom olyan cuccot, amit eredetileg sem akartunk)


Környezetvédelem:

-részben a fentiek is

-szelektív hulladékgyűjtés (műanyag, papír, szerves hulladék => komposzt)

-van többször használható bevásárló táska, nem szükséges nylon szatyor


Jótékonyság:

-a használt, feleslegessé vált, de nem elhasznált ruhákat rendszeresen leadjuk a vöröskeresztnek (és küldtünk az iszapkárosultaknak is)


Egészség:

-házi sütésű, teljes kiőrlésű kenyér

-üdítők helyett ásványvíz

-kevés zsiradék főzéskor, viszont sok zöldség és gyümölcs

-tavasztól-őszig sok kirándulás a természetben (geocaching :) )

2010. nov. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ja, és tusfürdő helyett szappant használok: SOKKAL olcsóbb megoldás, és tudtommal egészségesebb is.
2010. nov. 26. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!