Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy nevelhetnék a barátnőmbe...

Hogy nevelhetnék a barátnőmbe egy kis egészséges félelemérzetet?

Figyelt kérdés

XIII. kerületben lakom, de a barátnőm vidéken nőtt fel, így szinte semmi félelemérzete nincsen; simán besétál éjszaka is a leghírhedtebb sötét utcákba, nem zavarják a kétes alakok, múltkor egy csapat őrjöngő focidrukkerrel tömött villamoskocsiba akart felszállni, mondván hogy "nyugi, nem bántanak..."

Egyre jobban féltem, mert nagyon nem az a lány, aki meg tudná magát védeni, és mégis szinte "keresi" a bajt... Én 24 éves létemre sokszor inkább átmennék az utca másik oldalára, ha úgy érzem, hogy ott biztonságosabb, de Ő még a 24-es villamosra is úgy száll fel, mintha városnéző kocsikázás volna...

Mit csináljak vele... Mondom Neki, hogy "figyelj, inkább ne arra járkálj, hanem kerüld el az ilyen-olyan környéket", de hülyének néz, azt hiszi paranoiás vagyok... Pedig se a VIII. se a XIII. kerület nem egy életbiztosítás. Egyre jobban féltem, hogy egyszer a rossz utcán át akar rövidíteni... Mit csináljak Vele?

Ráadásul mivel éjszakáig dolgozik egy étteremben, már a szülei is ajánlották Neki a gázsprayt, hogy mégis legyen Nála ha kell, de Őket is hülyének nézte...

Mit lehet tenni? Ő is 22 éves...


2010. máj. 6. 23:14
 1/10 anonim válasza:
89%
Bérelj fel albánokat, és szervezd meg az elrablását! Utána tartsátok fogva egy dohos pincében megkötözve, napokig, hogy tényleg elhiggye, hogy ez nem vicc. Közben mondjatok neki olyanokat, hogy ha holnapra nem érkezik meg a váltságdíj, darabokban küldik vissza, vagy eladják k.rvának a Balkánra. Persze kicsit meg is kell kínozni, áramot vezetni belé, vagy kitépni egy-két körmét, de csak módjával! Miután egy hétig étlen-szomjan, lelki terror alatt tartottátok, meg lehet neki mondani, hogy ez az egész nem volt komoly, de ha nem vigyáz magára, akkor ez az életben is bármikor megtörténhet vele. Ezután már garantáltan lesz benne félelemérzet!
2010. máj. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Uhh, nehéz dolgod lesz... Én is ilyen voltam 17 éves koromig, ha bárki aggodalmaskodott csak kinevettem, aztán mikor egyszer megtámadtak az utcán, akkor megtanultam egy életre, hogy én sem vagyok kivétel, engem is lehet bántani...

Talán hozd szóba a témát, amikor társaságban vagytok, ismerős lányokra hátha jobban hallgat, jobb ötletem nincs.

2010. máj. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem először a Te gondolkodásodat kellene helyretenni, mert az sincsen teljesen rendben.
2010. máj. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

Nem értem, mi a probléma... Én éveken át jártam a 24-es villamossal anélkül, hogy a hajam szála is meggörbült volna, ráadásul a XIII. kerületben volt a sulim. Egyszer sem kötöttek belém, semmimet sem lopták el, pedig állítólag mindkettő "veszélyes környék". Úgy esett, hogy legutóbb pl. a haverokkal ültünk egy kocsmában, berontott egy kupac félrészeg focidrukker, rájuk mosolyogtam, erre fizettek egy italt az egész társaságnak, pedig éppen vesztett a csapat...

Nem lehet, hogy tényleg paranoiás vagy egy kicsit?

2010. máj. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
a kérdés teljesen jogos, semmi baj a kérdező gondolatával. sztem ülj le vele komolyan beszélni, és keress neki rendőrségi híreket, jobb ötletem nincs
2010. máj. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ja és nem a fociderukkerekről van szó, hanem az aluljáróban késelőkről:S
2010. máj. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

23:42 - Úgy érted, baj ha féltem a barátnőmet a kétes alakoktól?


Vagy legalább magyarázd el, hogy miben nem vagyok normális...

2010. máj. 7. 00:13
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát, át tudom érezni a barátnőd helyzetét. Az én barátom is állandóan félt... Ok, nem mondom, hogy alaptalanul, de mikor későn mászkálok Pesten (gyakran járok a Nyugati és a Lehel tér környékén, és a VII- VIII. ker.ben is), mindig van nálam gázspray. Ilyen szempontból sikerült egy kis paranoiát nevelnie már belém....

De tényleg szörnyen idegesítő, mikor két csoporttársammal el akartunk menni kicsit szórakozni, és fél órás előadást tartott nekem a partydrogokról, és hogy mit kitől ne fogadjak el, hazafelé a vonaton ne üljek le rossz arcú emberek mellé blabla....komolyan, mintha ötéves lennék..

És akkor ez csak egy eset. Aggódik már akkor is, ha 7-8 óra felé vonatozok haza egyedül, ha ne adj' Isten szürkületben a Blaha környékén vagyok....

Tudom, hogy azért aggódik, mert szeret, de elég idegesítő, mikor állandóan azt hallgatom, hogy "jajj, az rossz környék, vigyázz magadra, inkább elmegyek érted...stb"

Szóval tessék kicsit aggódni, de csendben! És biztos, ami biztos, egy gázsprayt azért sózz ár!

2010. máj. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha egyszer bűncselekmény áldozatává válik, akkor meggondolja magát és óvatosabb lesz.


Van egy viktimológia nevű tudományág, amely azzal foglalkozik, hogy kiből lesz áldozat. Vannak, akik kihívják a sorsot.

2010. máj. 8. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kicsit paranoiás vagy, megértem, de nyugalom. Én is éveket villamosoztam a 24-esel, egyszer akkorát zakóztam le a hatalmas kolis cuccommal, mégis felsegítettek, leadták a fennmaradt holmim és semmit nem loptak el! :D

Nem baj, ha tudod, mire kell vigyázni, de ne láss rémeket annyira!

2010. máj. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!