Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha újra kezdhetnéd az életed...

Ha újra kezdhetnéd az életed minek tanulnál? Mit dolgoznál?

Figyelt kérdés
Milyen életet élnél?
2010. nov. 27. 03:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha újra kezdhetném...: Általános iskolában jobban tanulnék, hogy felvegyenek egy jó gimnáziumba. Ez lenne az első, amin változtatnék. Aztán meg ha jó érettségim van, akkor bárminek tanulhatok és bármit dolgozhatok:) persze ez nem ilyen könnyű, de ha valaki kitűnő tanulo, hamarabb felveszik bárhová,
2010. nov. 27. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Én még a Kádár rendszerben jártam iskolába,akkor nagyon kevés esélye volt valakinek is a Felsőoktatásban tanulni,csak elitképzés volt.Egy-egy korosztálynak csak a 9-10%-ka tanulhatott a felsőoktatásban,mert a rendszer félt az értelmiségtől.

Ha ma újra kezdhetném az életem akkor,mindent megtennék azért hogy Egyetemet végezzek,ne csak egy érettségivel rendelkezzek.

2010. nov. 27. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát, még előttem az élet. Tetoválni szeretnék és piercerkedni. Ezt ugyebár nem a középsuliban fogom megtanulni. Mindenesetre, azért célom egy jó érettségi, ha esetleg mégis mást akarok tanulni. :)
2010. nov. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ha újrakezdhetném, újrakezdeném.

Onnan futnék neki, hogy nem közgazdaságtanból érettségiznék, hanem imformatikából (így a két 4-esem és két 5-ösöm mellett valószínűleg nem egy 2-es lenne az ötödik jegy), aztán nem FSZ képzésre mennék, hanem vagy főiskolára, vagy egyetemre. Már akkor meg kellett volna csinálnom a nyelvvizsgát, és nem 24 éves fejjel. Ha akkor normálisan továbbtanultam volna, már rég túl lehetnék a masterképzésen is, és nem most, munka mellett szívhatnék ezzel. Szerettem volna szociológiát tanulni, de az nem jött össze, kevés volt a pontom...

Nem hagynám, hogy az amúgy is múlandó szerelem, vagy egy pasi befolyásoljon abban, hogy éljem a saját életemet. 18 évesen kár, hogy ezt még nem láttam át ennyire...

2010. nov. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Zenét tanulnék, már általánostól kezdve.
2010. nov. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Sportoltam volna már általános iskolától kezdve.

Nem abba a középsuliba mentem volna amelyiket pár éve jártam ki hanem egy kicsit erősebbe, és jobban tanultam volna hogy bírjam.

2010. nov. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Jobban kiálltam volna magamért, zenét tanultam volna általánostól kezdve, és a sprtan jobban odatettem volna magam. Az eredményeimmel egyelőre elégedett vagyok.
2010. nov. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
50%
Politikusnak tanulnék.
2010. nov. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Körültekintőbben választottam volna főiskolát, nem hanyagoltam volna el a nyelvtanulást, mert bár van két nyelvvizsgám, de mivel megszerzésük után nem használtam a nyelveket rengeteget felejtettem.
2010. nov. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Hát, először is általánosban jobban tanulnék, elmennék egy jó nevű gimibe és ott is ezerrel tanulnék, hogy az érettségim a lehető legjobb legyen, közben azon agyalnék, hogy mi lenne nekem az ideális munka. Sajna beteg vagyok, psoriasis, és amikor tünetmentes lettem 1 évre elbíztam magam és szakácsnak mentem, amit szeretek, de hiába nem fertőző a betegségem, nem szép és így hátrányban vagyok.

Ha minden jól megy, újságírást fogok tanulni jövőre, de azért még keresek, kutatok, hogy biztosan legyen valami jó, amivel el tudok helyezkedni a betegségem ellenére is.

Az életem ilyen most: általánosban átmentem, majd mivel elég félős voltam, barátnőm után mentem egy szakközépbe, ahol letettem az érettségit, de nem lett túl jó, olyan 3,4 körüli átlagom lett, sajna a matek sokat rontott. Most ugye szakácskodok.

Azt biztos megtanultam, hogy a tanulás fontos, de hát próbálja meg ezt bárki is elmondani a fiatalabbaknak, én se hittem el. :D

21/L

2010. nov. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!