Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért utálják ennyire a...

Miért utálják ennyire a franciákat?

Figyelt kérdés

Én sem szívesen gondolok Franciaországra. Én azért nem mert ők ragaszkodtak pl. a legjobban a trianoni békéhez, ők szorongatták a tökünket mindenféle Vix-jegyzékkel meg ilyesmikkel. Aztán ugye ott van a francia-román kapcsolat, azért sem a kedvenceim. Meg ugye ott van egy francia az UEFA élén aki eladta az ukránoknak a 2012-es EB rendezést. Aztán meg az is zavar hogy a világháborúkban a németek hetek alatt leverték a franciákat aztán főleg a II. vh-k végén az amcsik, angolok felszabadították őket és a vh után nekik volt a legnagyobb pofájuk, hogy terület elcsatolások, megtorlások stb. Meg hát én a franci-angol ellentétben is valamiért angol párti vagyok stb. stb.

Mindenki ilyenekért utálja a franciákat vagy van más oka is? Mert olyan emberrel eddig nem nagyon találkoztam aki szerette volna őket...

De furcsa hogy nekik mindig van valami sz*rásuk...

Balhéznak a bevándorlók pl...

Németországban is milliónyi bevándorló él főleg török de még sincs annyi baj velük...

Meg ott volt a nyári balhé is a foci VB-n bár ez mondjuk bárhol megtörténhetne de pont a franciáknál történt...


2010. dec. 11. 18:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
nálunk voltak francia cserediákok és hát, nem igazán szeretett némelyikük fürödni. Volt 1 olyan lány, aki az 1 hét alatt egyszer fürdött, és hiába a sok eau de parfume ...hát, azért érződött :S...én ezért (is) nem kedvelem annyira a francákat...bár nem lehet általánosítani.
2010. dec. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
56%

Egy ember fürdési szokásai miatt nem szeretni a franciákat... mert 90 éve élt őseik ragaszkodtak valamihez, amihez ma élő embereknek semmi köze... mert eladott valami focirendezvényt...

Na én az ilyen alacsony szellemi szintű embereket nem szeretem.

2010. dec. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem UTÁLNI a többség azért utálja őket, mert nem magyarok. Az ilyenek mindenkit utálnak, aki nem magyar. Sokuk még azt is, aki magyar, csak külföldön él, még akkor is, ha nem szabad akaratából (pl. székelyek). De ezek nem csak a franciákat utálják, hanem mindenki mást is.

Te csak egyszerűen nem kedveled őket, ahogy én sem különösebben. Ez így természetes.

Amúgy vannak, akik kifejezetten szeretik őket. Már nem úgy, hogy mindenben kinyalnák a franciák fenekét, de mégis.

A gimis osztályfőnököm pl. történelem-francia szakos volt és ő kifejezetten kedveli a francia kultúrát és történelmet. De mondjuk frankofilnak nem mondanám.

2010. dec. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
66%

hát figyelj, én szeretem a franciákat. elismerem, szemét dolog volt Trianon meg ezek, de ilyen alapon a németeket is lehetne utálni Hitler miatt. az is ronda dolog volt, de attól még nem utálhatom az összes németet.

amúgy attól függ melyik korosztályra vagy kíváncsi. az idősebbek körében el tudnám képzelni, hogy a töri miatt utálják, de sajnos szerintem a legtöbb fiatalt már nem igazán érdekli, esetleg a határon túl élőket...

2010. dec. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%

úgy általában nem szokták csípni a franciákat, mert ki*szott arrongánsak


fürdeni pedig tényleg nem szeretnek... ezt millió embertől hallottam már, unokatesómnak is volt Párizsból cserediákja, az se fürdött, biztos csak pont ez a pár ember nem fürdik, nyilván, kedves 2. ...

2010. dec. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
2%

"de ilyen alapon a németeket is lehetne utálni Hitler miatt. az is ronda dolog volt"


Utálják is érte őket egyesek rendesen.


"de sajnos szerintem a legtöbb fiatalt már nem igazán érdekli, esetleg a határon túl élőket..."


Szerintem meg nagyon is érdekli. Néha már túlságosan is. Mármint Trianon. Nem a történelem úgy am Block.


"úgy általában nem szokták csípni a franciákat, mert ki*szott arrongánsak "


Az angolok mégarogánsabbak, őket mégsem utálják annyira.


"fürdeni pedig tényleg nem szeretnek... ezt millió embertől hallottam már, unokatesómnak is volt Párizsból cserediákja, az se fürdött, biztos csak pont ez a pár ember nem fürdik, nyilván, kedves 2. ..."


A németek sem szoktak. Én is tapasztalatból tudom. Sőt, az olaszoknak sem szokásuk. Ők is csak amolyan kis cicamosdást csinálnak. Akkor most ezért utáljunk egy komplett népet?

2010. dec. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

én kifejezetten kedvelem a franciákat.

szenvedélyesek, szeretnek elmélkedni a világ dolgairől, művészetekről, imádják a jó borokat, sajtokat, a nyelvük pedig nagyon bájos.

2010. dec. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
74%
Én voltam Farnciaországban, borzalmas volt. Mindenhol ellenségesek voltak, nem voltak hajlandóak angolul beszélni, az Eiffelnél ki akartak dobni (???), a modoruk valami borzalmas. Nem értem, hogyan lehetnek ennyire... ilyenek. Még azok is bunkók voltak, akik nem is láthatták rajtunk, hogy külföldiek vagyunk. Alapból ilyenek mindenkivel? Látványosan utálnak mindenkit. Eddig nem voltam velük előítéletes, de most... biztos, hogy oda soha többet nem megyek vissza, már ezt az utat is bánom, most megint rasszistának érzem magam, de nem tehetek róla, megutáltam a franciákat.
2010. dec. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
38%

Nem mintha a franciákat akarnám védeni, de az vesse rájuk az első követ...

Ez, amit leírtál, szerintem a magyarok egy igen jelentős hányadára is ugyanúgy igaz

2010. dec. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát, szerintem meg nem. Én ilyen alaptalan gonoszkodással még Mo.-n nem találkoztam, bár mostanában tényleg divat szidni az országunkat, szóval...
2010. dec. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!