Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért utálják ennyire az...

Miért utálják ennyire az animéket? És miért ítélik el azokat akik nézik?

Figyelt kérdés
Pl:család, barátok Tudják hogy szeretem de ha csak meglátják hogy vlmilyen animét nézek akkor rögtön azzal jönnek hogy fúj már megint azt a hülyeséget nézed (család) Barátoknál egyáltalán nem hangoztatom hogy én ezt vagy azt nézek de folyton hogy az mekkora hülyeség meg miért nézel ilyen szarokat. De ha zenéről van szó akkor is ez van . Szeretnek bele szólni, megmondani hogy milyen zenét hallgassak . Nem tudom ki hogy van vele de szeretem magam eldönteni milyen zenéket hallgatok, mit nézek meg. És ha rákérdezek hogy miért gondolja hogy ez szar akkor hát mert izé és nem tudja miért csak hát jobb elmondani vlmiről hogy milyen szar mikor bele se nézett szinte semmit se tud róla csak hogy ilyen nagy szemű, vékony fingmeghajtású csajok, pasikról szól.Meg hogy aki nézi az is milyen hülye meg úgy néznek rád mintha legalább is gyilkoltál volna.
2011. okt. 1. 19:56
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
100%
Mert az emberek gyakran elutasítanak dolgokat, amit nem ismernek.
2011. okt. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 A kérdező kommentje:
És ez miért jó nekik senki se kérte hogy nézze meg / hallgassa meg azt az animét/zenét.
2011. okt. 1. 20:09
 3/52 A kérdező kommentje:
?
2011. okt. 1. 20:11
 4/52 anonim ***** válasza:
67%

1. Mert tömegszerű, nem csak itt, hanem Japánban és más országokban is. Manapság úgymond divatos leszólni azt ami tömegszerű, még akkor is, ha szinte elkerülhetetlen (pl. ruházkodási lehetőségek).

2. Mert gyakran azok az emberek, akik animéket néznek nem csak nézik, hanem mániákussá válnak, és egész napokat töltenek a gép előtt. Ezt ugye nem kell megmagyaráznom, miért nem jó (vö. alapjáraton a WoW is csak egy játék, mégis hasonló reakciókat vált ki a sok függőről terjengő hír miatt, ha kiderül, hogy egy ismerős WoWozik).

3. Mert az animéket néző emberek hajlamosak a megszállottá válásukat a kinézetükkel is kifejezni, az ilyen embereket pedig a környezetük is gyakran szégyelli (ahogy gyakran a szubkultúrákba tartozó embereket is). magyarán a legtöbben szerintem tartanak attól, hogy animeconra járó, a beszédedbe japán szavacskákat beszúró fanatistává válsz.

4. Sokan vannak, akik belenéztek, és pont azért gyűlölik. Én pl. japán szakon végeztem az egyetemen, és felettébb idegesítő tud lenni, amikor Japánt a Heike Monogatari helyett a natúróval vagy mi a bánattal azonosítják, és feltételezik, hogy aki japánt tanul az karrierügyi megfontolások helyett csupán animefanatizmusból teszi azt. Tehát degradálják a Japánnal, japán kultúrával vagy nyelvvel professzionálisan foglalkozókat is az olyan populáris szennyek miatt, mint az anime, manga, jrock, jpop...

5. A másik csoport, aki belenézett, és rájött, hogy ez nem neki való. Lehet csapkodni, hisztizni, földhöz vágni magad, de a tény akkroris tény marad, mégpedig az, hogy az átlagemberhez csak a pokémon szintű animék jutnak el, amiknek valóban nincs se értelme, se mondandója. Nem mondom, tényleg léteznek olyan animék, amik értelmesek, de lássuk be, ez az iparág 10%-át teszi ki maximum, szóval nem csoda, hogy nem erről híresült el.

2011. okt. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 bitangbigtank ***** válasza:
100%
Nekem szimplán filmben nem jön be. Rajzokon azt mondom oké, sőt néhány már kifejezetten tetszik is.. De valahogy filmen nem az igazi..Am nem ítélek el senkit ha nézi, de valahogy más az egész, meg gyakran vannak elég "érdekes" történeteik :D
2011. okt. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 A kérdező kommentje:
100 dolog van ami tömeges és mindig akadnak olyanok akiknek jobban esik leszólni azt mint mondjuk pártatlannak lennie .Utálom az ilyet mondja meg hogy én nem szeretem ezért meg ezért de ne akarja már rám erőltetni az akaratát mert neki nem tetszik .Nem mintha ez változtatna a dolgon attól mert ő azt mondja nem fogom megutálni.Másik dolog utálom az általánosításokat azért mert vannak akik divatból szeretik azért nem mindenki így van vele hogy jaj mer y-is szereti .2. Mert gyakran azok az emberek, akik animéket néznek nem csak nézik, hanem mániákussá válnak, és egész napokat töltenek a gép előtt. Ezt ugye nem kell megmagyaráznom, miért nem jó (vö. alapjáraton a WoW is csak egy játék, mégis hasonló reakciókat vált ki a sok függőről terjengő hír miatt, ha kiderül, hogy egy ismerős WoWozik). És fáj ez nekik ? Attól még ugyanúgy tanul dolgozik az illető .És nem hiszem hogy munka időben is Wowozik vagy animét néz.Egyáltalán miért kell leszólni hogy gépezik? Van akinek mint például nekem a munkám során elengedhetetlen kellék a gép .És attól még ugyanolyan ember mint a másik .Van aki zárkózottabb típus aki nem nagyon szeret eljárni bulizni inkább otthon gépezik .3 pont is általánosítás van aki megszállott anime függő de van aki szimplán csak szereti .Miben mutatkozik meg az hogy ő úgy öltözik mint egy anime mániás? Van konkrét ruha amit hord ,ami jellemző az anime mániásokra? Nagyon kevés az aki belenéz és azt mondja fúj .Ha úgy néz bele hogy egy csepp esélyt se ad arra hogy megkedvelje akkor igen van ilyen. Értem szóval utáljuk azokat akik szeretik az animéket mert miattuk azokat is egy kalap alá veszik akik csak japán szakra járnak .Érdekes látásmód.Azért ne nevezd az animét ,mangát,jrockot,jpoppot populáris szennynek mert az emberek általánosítanak .Mindennek meg van a maga jósága és hibája .5 -ös pont pedig hülyeségpont nem én vagyok aki földhöz verem magam hanem akik utálják és ennek hangot is adnak és akármit is mondasz az úgy van ahogy ő látja . Én azt mondom kék az ÉG te azt hogy zöld .És annak amit mondasz igaznak kell hogy legyen .
2011. okt. 1. 22:30
 7/52 A kérdező kommentje:
Ez a korrekt nem szereti a filmet de nem utálkozik nem néz le másokat.
2011. okt. 1. 22:31
 8/52 anonim ***** válasza:
100%

Ó, hát az emberek ilyenek. Szeretnek belekötni mindenbe és leszólni mindent. Én 27 éves létemre animeconra járok és a cosplayt sem vetem meg. ^^ De animéket már csak elenyésző mennyiségben nézek, helyette inkább fantasyt olvasok. Aki leszól, azt fel szoktam világosítani arról, nem szeretheti mindenki ugyanazokat a dolgokat. Elég hamar el tudom érni bárkinél, h befogja. :D Főleg, ha tudják rólam, h normális életet élek és ez csak hobbi. Hiszen nem csak az animék, mangák töltik ki a napjaim nagy részét.


Amúgy sajnos a szubkultúráknak ez a sorsuk. De hát nem véletlen az elnevezés. :)

2011. okt. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 A kérdező kommentje:
És ez miért jó ? Vlmi fétis? Vagy ettől többnek érzi magát?
2011. okt. 1. 23:55
 10/52 anonim ***** válasza:
89%
Neked nincs semmi olyan, amit élből leszólsz?
2011. okt. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!