Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért utálják manapság a...

Miért utálják manapság a diplomásokat és miért gondolják azt, hogy az összes diploma szar?

Figyelt kérdés
Bőven van kivétel, persze van olyan szak amivel nem sokra megy az ember. És miért az a hülye aki felsőoktatásba megy?
2011. szept. 3. 08:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Ki utálja manapság a diplomásokat? Nekem is van (kettő is), mégsem vettem észre, hogy bárki is utálna ezért.
2011. szept. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Erősen felhígult a képzés, nagyon sok helyen alacsony a színvonal, és az a tipikus büfé-ruhatár szak, ami semmit sem ér. Ráadásul sokan úgy mennek oda, hogy nem is tehetségesek az adott területen (pl. egy elhivatott történész, stb), hanem azért választja, mert csak oda veszik fel. De felvételkor már tudja az illető, hogy nem ebben a szakmában akar elhelyezkedni, nem is érdekli, de a diploma az kell...
2011. szept. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Első: nem a diplomásokat általában, hanem a büfé-ruhatárszakosokat szólják le. Azért jogosan....
2011. szept. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
A büfé-ruhatár szakosok saját magukat csapják be, amikor diplomásnak érzik magukat, és méltatlankodnak, hogy nem kapnak "őket megillető" állást. Diploma és diploma közt nagy a különbség, sőt egy-egy szakon belül is nagy a szórás, hiszen egyáltalán nem mindegy, hogy valaki kiválóval végezte-e el a saját területét, elhivatott és alapos elméleti ismeretekkel rendelkező szakemberként kerül-e ki a munka világába, vagy csupán egy papír van a kezében, egy átlinkelt, átbulizott, átpuskázott 4-5 év után, de valójában csak egy lufi az illető a szakmáját illetően. Manapság a diploma nem jelent garanciát az elhelyezkedésre, és sajnos nem jelenti azt sem, hogy a birtokosa értelmiséginek vallhatja magát.
2011. szept. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"Manapság a diploma nem jelent garanciát az elhelyezkedésre"


Garanciát nem ad, de azt nem kell elfelejteni, hogy növeli az esélyt. Sőt van olyan munkahely ahol nem kellene diploma, de mégis kérik. Van ahol csak az a lényeg, hogy legyen, az mindegy milyen. (pl egyes titkárnői állásokra)

De egy nagyon jó példa erre a programozó. Az egy olyan szakma, hogy nem az egyetemen tanul meg az ember programozni, hanem magától, viszont az álláshirdetések 90%-ában kötelező a diploma. Igazából azért hasznos az egyetem mert megfelelő alapokat ad.

2011. szept. 3. 09:31
 6/11 anonim ***** válasza:
77%
mer sok nagyképű van köztük akik azt hiszik hogy egy jó szakma pl villanyszerelő vagy vízvezeték szerelő sz@art se ér..na én ezér. persze vannak normális diplomások is:)
2011. szept. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%
sokkal empatikusabbak az emberek egy szabadbolcsesszel aki az utcan seper mint egy cigannyal aki mondjuk szobafesto mazolo de epp nincs munkaja es nem azert mert naplopo
2011. szept. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kétfajta diplomás van:

- Aki előreviszi az országot a tisztességes munkájával,

- És aki a többi dolgozó (értsd előbbi diplomás, munkás, hivatalnok) ember munkájából élősködik.

2011. szept. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

"Kétfajta diplomás van: "


Tehát aki dolgozik és aki nem/politikus is/.

2011. szept. 3. 10:30
 10/11 anonim ***** válasza:
Én azt vettem észre,hogy sokan azért mennek egyetemre mert büdös nekik a kétkezi munka.Németországban ugyan ez a helyzet,ott is van egy diplomás réteg,és a bevándorlókkal csináltatnak meg mindent,amihez nekik nem fűlik a foguk.Például nálunk közgazdászokból már folyót lehetne rekeszteni,mégis rengetegen mennek oda.De például egy bölcsész diplomával mire megy az ember?Elmegy egy állásinterjúra azzal a szöveggel,hogy "diplomás bölcs vagyok"?Egyébként a diplomának már nem sok értelme van,abban a gyárban ahol én dolgozok van egy diplomás tanár.Nem tud elhelyezkedni.Pedig még fiatal,előtte az élet.
2011. szept. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!