Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kinek milyen élménye van...

Kinek milyen élménye van ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Üdv!

Fogalmazást kell írnom arról,hogy nekem milyen élményeim vannak azzal a szólással,hogy az utolsó mohikán.Igazából én még életben nem is találkoztam ezzel a szólással,nemhogy bármiféle élményem lenne vele kapcsolatban.Szóval ha nektek volt,leírnátok pár mondatban?


2010. dec. 12. 19:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy 2007-es National Geographic Földközelképben volt egy cikk a kihaló nyelvekről, "Nyelvük utolsó mohikánjai" címen futott. Arról szólt a cikk, hogy a világon kéthetente kihal egy nyelv (ami így belegondolva elég durva), és hogy volt akkor még egy nyelv, az "eyak", amit már csak egy Marie Smith nevű néni beszélt. Tehát ő a nyelvének az utolsó mohikánja, aki még beszéli ezt.

"Utolsó mohikán" lehet még az, aki ma olyasmit csinál az országban, amit senki más nem, pl. mittudomén, ő az utolsó olyan preparátor, aki üregi nyulakat töm ki, vagy valamilyen hobbit csinál, amit senki más nem, pedig régen divat volt. Hagyományőrzés, népmávészet, szerintem ilyesmi témakörben lenne érdemes gondolkodnod.

2010. dec. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi!Már meg is van az ötlet a fogalmazásomhoz,köszönöm :).
2010. dec. 13. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!