Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy Magyarorszá...

Miért van az, hogy Magyarországon az ismert emberek minimum háromnegyede zsidó származású?

Figyelt kérdés
Tudom hogy a 18. században a magyarországi polgárság németekből és zsidókból állt szinte kizárólag. Ennek okait ismerem.
2010. dec. 18. 22:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
52%
elég rosszul tudod. Felénk például alig volt német és zsidó. A polgárság többsége kunokból állt, a zsidók legfeljebb kereskedők voltak.
2010. dec. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
68%
nem 3/4-e, hanem aki elitebb, gazdagabb, magasabb politikai körből származik, ott bizony összességében 90 % feletti az arány
2010. dec. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
A kunok speciális helyzetben voltak, mert megváltották a függetlenségüket, sőt, saját ősi törvényeik egy részét összefésülhették a monarchia törvényeivel. Az udvar ezért nem szívesen vonta be területeiket a nemzetiségpolitikai döntésekbe, így volt egyfajta önvédelmük. Ezért a polgárság is közülük vált ki, létszáma viszont arányaiban kisebb volt, mint az ország többi részén.
2010. dec. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
75%
Talán mert összetartanak, amíg a magyarok azon veszekszenek, hogy ki a nagyobb hazafi.
2010. dec. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

A mezővárosi polgárságban voltak kunok ok. De az teljes hazai polgárság min. 90% volt németek és zsidók aránya. Többségében németek lakta város volt, például Pozsony és Pest is az országgyűlések székhelyei.

Tudom volt német, szerb, bolgár, görögök, kun, magyar és más nemzetiségű polgár is.

2010. dec. 18. 22:43
 6/22 A kérdező kommentje:

Én is min. 90%-ra becsültem, de csak háromnegyedéről tudom biztosan.

"Talán mert összetartanak, amíg a magyarok azon veszekszenek, hogy ki a nagyobb hazafi."

Az tény hogy a zsidóság híresen összetartó, a magyarok rovására is. Míg a magyarok még külföldön sem tartanak össze. A magyarok mindenhol arról híresek mennyire nem tartanak össze. A mondat második fele persze meg nem a magyar nemzetiségűekről, hanem más nemzetiségek hazai szülötteiről szól. A nyilasok többségében svábok voltak. A híres, hírhedt gyilkos vezetők meg soknemzetiségűek mind.

2010. dec. 18. 22:52
 7/22 A kérdező kommentje:

"A válasz írója 51%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:47"


"Ez a válasz provokatív, a válaszadó csak veszekedni akar"


Te talán netcionista vagy de én akkor sem vagyok netnáci!

2010. dec. 18. 23:04
 8/22 anonim ***** válasza:
34%
mindkét megállapításod téves
2010. dec. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
43%

Egyik oka, az hogy az országos kereskedelmi tévékbe három felvételi követelmény van, egy legyél zsidó, kettő legyél meleg, három legyen összekötetésed. Az első kettőből ki lehet találni, hogy milyen összekötetésed lehet csak.

Egyik barátomnak megmondták, hogy nagyon jó hogy két feltételnek megfelel. Csak az a baj, hogy nem meleg. Érdekes két év múlva coming out-olt.

2010. dec. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
80%

Négy okot már tudunk.


A magyarok nem tartanak össze.

A zsidók összetartanak a többiek rovására is.

A német polgárásott sújtotta kitelepítés, és háború utáni hazug kollektív ünősség is. A magyar zsidóság kétharmadát elhurcolták a németek. 1953-ban a magyarországi vezetők szinte kivétel nélkül zsidók voltak.

Jobb egyetemre és főiskolákra a 60-as,70-es és 80-as években szinte csak zsidókat vetek fel.

2010. dec. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!