Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy Magyarorszá...

Miért van az, hogy Magyarországon az ismert emberek minimum háromnegyede zsidó származású?

Figyelt kérdés
Tudom hogy a 18. században a magyarországi polgárság németekből és zsidókból állt szinte kizárólag. Ennek okait ismerem.
2010. dec. 18. 22:11
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
66%
a mai 23:14-es Válaszom ki szerint nem volt hasznos? Nem hiszem, hogy az ellenkezőjét gondolja az illető, szerintem csak dühből nyomta rá hogy "Nem hasznos".
2010. dec. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

és honnan a bánatból tudták a 60-80-as években az egyetemen, hogy ki a zsidó??


agyamentek

2010. dec. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Egyszerű mivel akkor csak protekcióval lehetet bekerülni egy jó helyre. Meg értelmiségi családokból lettek az újabb értelmiségiek. Ja meg pofára, most is úgy megy. Én már több tucat megbízatást kaptam, meg mert kedves zsidó fiatalember vagyok. Egy bökkenő van, egy zsidó rokonom sincs. Viszont kedvesen mesélik nekem, hogy azért kaptam meg a munkát, mert ilyen srác vagyok. Ezzel egy kicsit tele van a hócipőm.
2010. dec. 19. 11:15
 14/22 A kérdező kommentje:
És az egyéb értelmiségi családok a származásuk miatt le is voltak sokáig tiltva. Így a legfontosabb az összeköttetés már végkép ki eset.
2010. dec. 19. 11:17
 15/22 anonim ***** válasza:

10:42

nagyon egyszerű ...


1, az orra alapján

2, hogy körülmetélt-e

2010. dec. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

ennyi baromságot csak a tények cáfolnak

de azok nagyon

2010. dec. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

ma 11:19-es Ez csak egy vicc?


Száznál is több zsidót ismertem személyesen. Fel lehet ismerni őket 98%-os pontossággal. De nincs általános jegy. Mert sok vérvonal van. Van akinek egy sémi vagy kazár őse sincs. De Magyarországon nem művészet felismerni egy zsidót. Mert csak a tizennyolcadik században települtek be zömében. A húszadik század elején is 20% körül volt csak a vegyes házasság. Ennyi. 1699-ben gyakorlatilag nulla volt a kárpát medencében a zsidók száma.

2010. dec. 19. 11:26
 18/22 anonim ***** válasza:
az utolsó mondatod is téves
2010. dec. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Akkor szólj a történészeknek, hogy nem távozott az szinte az összes Kárpát-medencei zsidó a törökökkel! Ha van rá bizonyítékod hülyére is, keresheted vele magad.
2010. dec. 19. 11:50
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy valaki magyar és zsidó is, nem zárja ki egymást. Ha az emberek nem mindig azon baszkódnának, hogy ki milyen vallási/nemi/állampolgári hovatartozású, hanem megpróbálnának örülni annak, hogy élnek a világon tehetséges emberek,akiket jó hallgatni vagy nézni, akár talán nem lenne ennyi megkeseredett lélek Magyarországon sem.
2010. dec. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!