Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyi zsidó él Magyarországon...

Mennyi zsidó él Magyarországon? Miért utálják őket sokan?

Figyelt kérdés
2009. jún. 8. 08:57
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem 6-800000-en lehetnek. Azért nem szeretik, mert bár a társadalomban viszonylag kevés számban képviseltetik magukat, de az ország és gazdaságirányításban messze felül vannak reprezentálva. És bármit ki tudnak csikarni bárkiből a holocaustra hivatkozva.
2009. jún. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
41%
fogalmam sincs mennyien lehtnek. Szerintem is azért nem szeretik itthon a zsidókat, mert uralják a gazdaságot. Illetve itt élnek az országunkban, mégis szinte képtelenek alkalmazkodni a mi kulturánkhoz. Ez alatt azt értem, hogy a zsidók mind annyira furcsán néznek ki, furcsa szokásaik vannak, ami nehezen illik bele ennek az országnak a gondolkodásába. Nem, nem vagyok fajgyűlölő. Viszont úgy tartom, hogyha elmész egy idegen országba, és úgy döntesz ottmaradsz, akkor kénytelen vagy felvenni a szokásokat, asszimilálódni. Megkapod az állampolgárságot, hivatalosan már ide tartozol. Én nem utálom a zsidókat, viszont sok ismerősöm utálja őket, és pont emiatt.
2009. jún. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
80%

Én ismertem 2 zsidó lányt, pont úgy néztek ki, mint akárki más aki szembejön az utcán, egyikük sem volt "furcsa".

Meg zsidó lehetsz úgy is, hogy magyarnak születtél, mert ez egy vallás...

Amúgy az igaz, hogy nagyon benne vannak a gazdaságunkban azok közül akik bevándoroltak vagy régebben itt letelepedettek leszármazottai...

2009. jún. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudni pontosan, hogy hányan vannak, mert nagyrészük asszimilálódott már és ez azon is múlik, hogy kit nevezünk zsidónak (csak azokat, akik minden oldalról azok vagy részben azok, esetleg a kikeresztelkedetteket is, akik etnikailag zsidók?). 80-200 ezer közé teszik azok számát, akik annak tartják magukat. Szerintem azért utálják őket sokan, mert bár kevesen vannak, nagyon sikeresek, műveltek és ez sok embernek nem tetszik. Hitler is azért neheztelt elsősorban a zsidókra, mert nála jóval sikeresebbek voltak. Szóval biztos, hogy sokaknak savanyú a szőlő. A másik ok pedig az, hogy a zsidók ismerettségeik folytán befolyásolni képesek a legfelsőbb köröket is, így azt mondhatjuk, hogy nemcsak Magyarországon, de a nyugati világban is általában a zsidók nagyon nagy befolyással bírnak főként a gazdaságra és politikai életre. Ez sokaknak nem tetszik és tényleg előnyöket kovácsolnak a származásukból (a magyaroknak ez nem tetszik, mert ők ott nyomják le a másik magyart, ahol csak lehet...). Azért azon is illene elgondolkodni, hogy a magyar nemzet nagy része annyira megveti a zsidókat, de rendkívül büszke a feltalálóira, híres embereire, és azokra, akik elértek valamit nemzetközileg, pedig nagyrészük zsidó származású. Magyarországnak a legtöbb nemzetközileg ismert állampolgára zsidó származású és nem csak úgy oda kerültek, hanem keményen dolgoztak is. A zsidók általában nagyon művelt emberek, de hát van is miből tanulni nekik, mert telik is nekik rá. Szóval ez a zsidó-kérdés eléggé kétoldalú, de senkit sem szabadna annak alapján megítélni, hogy milyen származású, mert attól, hogy valaki ilyen-olyan rossz ember, attól a többi még nem lesz ugyanaz. A németeket sem utálják a világban sehol azért, mert volt egy őrült vezetőjük, aki százezrével gyilkolta az embereket, hisz nem a német nép tette. Ha valami történik, azt sem a zsidóság teszi, hanem bizonyos tagjai. Szerintem az olyan emberek, akik utálkoznak ezzel vezetik le a feszültséget, mert az emberi természet része, hogy másokat ne vegyünk annyiba, mint magunkat. A magyarokra meg különösen jellemző ez a kisebbségi komplexus. Attól nem leszünk jobbak, hogy más népeket lenézünk.


09:44-től azért megkérdezném, hogy szerinte a zsidók miért nem asszimilálódtak. Valóban vannak olyanok, akik nem, de elenyésző az arányuk azokhoz képest, akikről meg sem tudod mondani, hogy zsidók. Magyarul beszélnek, magyar ünnepeik vannak, de ha még nem is így lenne, mi a gond azzal, ha valaki megtartja a saját kultúráját? A magyarokkal meg épp az a gond, hogy bármikor elhagynák a kultúrájukat egy másikért. Az sem jobb.

2009. jún. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
73%

Első kérdésre nehéz a válasz, ugyanis a kérdés az, hogy kit tartunk zsidónak: aki rendelkezik zsidó felmenővel, aki a zsidó kultúra szerint is zsidó származású (=anyja zsidó), vagy aki tartja a zsidó vallást. Mivel ezek igen eltérő számokat mutatnak, a kérdés megválaszolása igen nehéz.


A második kérdésre én leginkább azt mondanám, hogy már szokás, mindig kell valaki, akit bűnbaknak ki lehet kiálltani, és ez a történelem során gyakran voltak ők. A kereszténység elterjedésével bukkantak fel először az első ellenséges megnyilvánulások. Ekkor ők voltak azok, akik megölték Jézust, és akik mondhatni "nem követik az igaz vallást"...

Emellet kultúrájukban benne van az, hogy intellektuális képzést adjanak a gyereküknek, így nagyon alacsony volt a földművelésből élők száma köztük (ebben az is közrejátszott, hogy nem volt saját országuk, és sok helyen nem is engedték meg nekik a földterület vásárlását). Ez egy idő után magával vonta a gazdasági felemelkedést is, a vezető pozíciókba való bekerülést is. Mivel egy összetartó és hagyománytisztelő népről is van szó, meg mert az irigység igen nagy úr, ezért gyakran gyanúsították meg őket az összeesküvéssel, "a rendes, dolgos ember kizsákmányosálával" (ami régebben sem volt olyan ritka).

A beilleszkedési problémákkal én nem értek egyet, a többi nép sokkal nagyobb problémákkal rendelkezik ezen a téren.

2009. jún. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
32%

A legtöbbet a parlamentben láthatsz.Miért is utálja a legtöbb ember őket? Egyszerűen azért mert mindenből pénzt csinálnak, és nem érdekli őket az hogy a másikkal mi a helyzet. A holokausztra meg állandóan hivatkoznak hogy kapják a pénzt azért mert az ő ükk anyját kivégezték ott.

Érdekes: amikor a zsidók mészárolták a németeket, akkor az semmi, amikor tönkre tesznek egy országot az semmi, ha meg te neki állsz tudományos érvekkel meg bizonyítékokkal azt mondani hogy a holokausztban legyilkolt zsidók száma az hazugság, akkor egyből antiszemita vagy.

Elég kicsi országuk van, és tuti hogy világuralomra hajtanak. Az egyik legkissebb ország, de óriási károkat tudnak csinálni, mint a vírusok: kicsik , de rendkívül veszélyesek.

2009. jún. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
64%
11:37: a magyarok talán nemcsak a saját érdekeiket nézik? Hol gyilkoltak a zsidók németeket? Milyen töri könyvből tanultál?
2009. jún. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem is azért nem szeretik itthon a zsidókat, mert uralják a gazdaságot


az egész világ gazdaságát uralják, a gazdasági válság is az ő ötletük volt... és nem csak itthon nem szeretik őket...

2009. jún. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
36%

Hitler szar ember volt...

a munkát nem szokás félbehagyni:S

2009. jún. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
69%
Ez vicces: "a gazdasági válság is az ő ötletük volt". Gondolkozzatok, mielőtt leírnátok valamit!
2009. jún. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!