Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az emberek nagy része miért...

Az emberek nagy része miért nem kedveli a zsidókat?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy kismillió ilyen kérdés volt rá, de egyiknél sem találtam megfelelő választ. Arra lennék kíváncsi, hogy mit csináltak/csinálnak a zsidók, amiért ekkora utálatot érdemelnek? Légyszíves kíméljetek meg az olyan jellegű válaszoktól, mint a "Mert van eszük!" vagy "Mert megérdemlik!", indokoljatok is.

Ui.:Nem arra akarok célozni, hogy nem jogos az utálat, csak az érdekel, hogy mi a kiváltó oka.


2010. dec. 20. 17:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
57%

Mert már régen is a pénzzel foglalkoztak, tanultak voltak. Ergo gazdagok. Mivel gazdagok befolyásuk és hatalmuk van, ebből következnek, hogy ők "irányítanak" , ők a vezető réteg.


pénz>befolyás>hatalom>vezetői szerep>irigység a többi ember felől :)


Ez az egyik verzió. A másik szerint az emberek maguk se tudják miért, de utálják őket..:'D

2010. dec. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
20%

"Ui.:Nem arra akarok célozni, hogy nem jogos az utálat, csak az érdekel, hogy mi a kiváltó oka."


Miért neked mi bajod velük?:O Te kis rasszista...:D :'D

2010. dec. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
55%
Kb ugyan az lehet, amit az első válaszoló írt, de kifelejtette belőle azt, hogy nem mindig tisztességesen jutottak a pénzhez, lehet okosak, de nem tisztességesek.
2010. dec. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Amúgy azt nem azért írtam oda, mert rasszista vagyok, hanem csak azért, hogy ne gondolják, hogy zsidó vagyok vagy ilyesmi. Egyébként bajom nincs velük, sőt, őszintén szólva semmit nem gondolok róluk, mert alig tudok róluk valamit. Ezért tettem fel a kérdést.

2010. dec. 20. 17:31
 5/23 anonim ***** válasza:
63%
Mert átlagban okosabbak, jók a pénzügyi dolgokban. Az emberek nagy része pedig irígyli tőlük ezeket a tulajdonságokat. Sokan szeretnek gyűlölködni, és hát azt gyűlölik, akire irígyek. Tudom, hogy ez "mert van eszük" típusú válasz, de ez az igazság. Valahol hallottam, hogy a feketék IQ-ja átlagosan 80, a fehéreké 100, a zsidóké 125. Nos ezt nem tudományos műsorban hallottam, de valszeg van benne valami, ha végiggondoljuk, hogy mennyi nagy tudós került ki a zsidóságból. Viszont az egy égbekiáltó ostobaság, hogy fel akarják vásárolni az országot. Nem is tudom kinek a fejéből tud ekkora hülyeség kipattani.
2010. dec. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
55%
Elég érdekes nép. A keresztények üldözték őket és nem dolgozhattak, csak kereskedhettek. Sokan azért utálják őket mert ők ítélték halálra Jézust. Van a kultúrájukban olyan, h zsidótól lopni bűnt, de mástól lopni erény. Sok pénzük van és vissza is élnek vele. Bábként irányítanak mindenkit a hatalmon lévők között. Én ezeket hallottam, olvastam róluk, h melyik igaz melyik nem azt döntse el mindenki saját maga. A zsidógyűlölet pedig antiszemitizmus, nem rasszizmus :)
2010. dec. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

OFF


Még annyit, h pont az ilyen emberek védik a más hovatartozású embereket a sajátjuk helyett, akik még különbséget sem tudnak tenni rasszizmus és antiszemitizmus között. Gyakorlatilag nulláról indulnak, ha erről a témáról beszélnek. Ezt nem az itt lévő válaszolóknak üzentem.

2010. dec. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
54%
Ha már a tisztességről beszélünk, akkor nem kell olyan messzire menni, gyűlölhetjük a bankárainkat, politikusainkat is, mert hát ők aztán annyira tisztességesek a pénzügyekben. A zsidok közt is nyilván akad selejt és persze a politikusok, bankárok közt is akad tisztességes ember. Nem kéne mindjárt általánosítani.
2010. dec. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
55%
Erre mondhatnánk, h egyik kutya másik eb. És a kérdés a zsidókról szól, nem bankárokról... és a sértődésekről. Tehát általánosítunk, mert ha minden egyes embernek a tulajdonságait ide leírnánk, élete végéig olvashatná a kérdező. Ezért általánosítunk. Józan gondolkodású ember tudja, h nem mind rossz :p
2010. dec. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Bretso ***** válasza:
34%

"pénz>befolyás>hatalom>vezetői szerep>irigység"


Ez a séma teljesen megállja a helyét. Ezért nem kedvelik őket sokan. Manapság pedig ismét divat őket utálni, ismerek én is néhány erősen antiszemita beállítottságú embert, általában azzal érvelnek, hogy a zsidók irányítanak mindent és kizsákmányolják a kisembert, az igazságtartalmát ne firtassuk a lényeg, hogy ők ebben hisznek.

2010. dec. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!