Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a francért kell egymást...

Mi a francért kell egymást fikázni?

Figyelt kérdés

Feljövök gyk-ra a közlekedés részbe és azt látom hogy minden második kérdésben egymást fikázza a BMW-s az Audis meg a Mercis

Jómagam BMW fanatikus vagyok, már már néha betegesen, találkozókra is járok, de soha életemben nem fikáztam azért egy autót mert Audi, vagy mert Mercedes, a BMWnek is vannak hibái (és ezt BMW fanatikusként írom) ugyanúgy mint az Audinak és a Mercinek is.


A másik meg amitől ki tudok készülni hogy ha valaki egy kis ccm-es márkában gondolkodik (1.0-1.4) akkor már jönnek (az esetek többségében sajnos BMW-sek) hogy a három nagy német autógyár termékeit válassza, nem tudjátok felfogni hogy neki kis ccm-es olcsóbban fenttartható, olcsó alkatrészes kocsi kell??? miért kell egy közép-felső kategóriás autóval győzködni és lefikáznia az esetleges választását?


és mivel mind a három nagy autómárkában vannak ilyen trollok, főleg a BMW-seknél ezért gondolom nem csak én szoktam rohadt mérges lenni a sztereotípiák miatt (miszerint minden BMW-s/Audis/Mercis köcsög) lenézik őket és utálják őket. + még sok embernél mint például nálam rátesz egy lapáttal hogy eléggé fiatal, ezért ahol csak tudják fikázzák.


Egy igazi autó fanatikus sose vág fel az autójával akármije is van, és ha már azt hiszi magáról hogy egy minimálisan is menő lessz egy nagy presztizsű autótól vagy erre veri magát, azonak nem való ilyen autó.


Kérdem én, mire jó ez az egész??? Mire jó ez nektek??? (akinek nem inge, ne vegye magára)


Valamint ez úton szeretném megkérni a gyakorikerdesek.hu szerkesztőit hogy az ilyen feszültségkeltő/trollkodó kérdéseket illetve válaszokat töröljék, mert szerintem több száz társamnak akik a közlekedés kategóriát böngészik iszonyatosan zavaró tud lenni.


2010. dec. 20. 20:37
 1/6 anonim válasza:
Az én BMW-m nem kell?
2010. dec. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Azt hiszem megválaszoltad a saját kérdésed:


"azt hiszi magáról hogy egy minimálisan is menő lessz egy nagy presztizsű autótól vagy erre veri magát"


Pontosan.Azt hiszi,hogy menő lesz tőle és erre veri magát.istent játszanak az ilyen emberek.De nem különösebben az autómárka miatt,hanem mert alapból ilyen gyökerek.

Ugyan így feszítenek bármi mással.Ha én Casio-t szeretnék venni,akkor egyből mondanák,hogy Rolexet vegyek,mert nekik az van,és ettől menőmanónak érzik magukat.


Nekem a BMW,Audi,Merci tulajokkal sohasem volt bajom.Ugyan úgy haragszok az úton janit játszó Suzukis hülyegyerekre is,mint a BMW-ben,Audiban,Merciben nyomuló nagyfuxos beképzelt tahóra.

Nem a márkában,hanem a személyiségben keresendő a válasz.

2010. dec. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A kiscsikók szeretnek mindenért összeakaszkodni. El fog múlni, hidd el nekem!
2010. dec. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Bretso ***** válasza:
Ilyen az ember, ha valamin lehet vitatkozni akkor fog is. A másik véleményét sem meghallgatni, sem tiszteletben tartani nem tudja. Szomorú.
2010. dec. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Mire jó a BMW? Csak szennyezed a levegőt és ezzel hozzá járulsz ahhoz,hogy te is pusztítsd a Földet! Járj gyalog! Régen is bevált ez a módszer az embereknek! Lassan járj,tovább érsz! De te tuti,hogy most felháborodsz és fikázni kezdesz engem! Hát tedd! De akkor is pusztítod a környezeted!
2010. dec. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

10:50

-mert régebben mondjuk nem kellet az embereknek 40 km-et utazniuk hogy munkába járjanak


-mert régebben nem volt egyszerűen igény a nagy távok megtételére, régebben a bácsi/néni szépen otthon megtermelte magának a kaját, megfaragta és összerakta bútorokat otthon, és nem a tescoba/ikeába/yiskbe/obiba jártak a cuccokért.


-mivel én egy kisebb településen élek élek, a legközelebbi tesco és nagyobb árúházak 10km-re van, ami azt jelenti hogy távolsági busszal 5km+utánna helyi busszal 5km, és gondolom te se szeretnél egy autóra való cuccot a buszokon hordani, arról nem is beszélve hogy be a városba 200ft a jegy, onnantól a helyi busz jegy a tescoba 500 ft, vissza megint 500ft és utánna megint 200ft ami azt jelenti hogy 1200ft-ot fizettem azért hogy koszos szakadt büdös tömött buszokon utaztam egy csomó cuccal + még a fagyoskodás eső hó hőség akármi a megállókban.

Ha full üres az autó benzintankja akkor 300 ftért kb 110km-et tudok megtenni +-10km forgalomtól függően.

Ha utánna számolsz akkor a legrosszabb esetben is 5-ször meg tudom járni oda vissza a tescot kényelmesen, gyorsabban és olcsóbban mint ha busszal mennék.


Biztos vagyok benne hogy az előbbbi kijelentésedet azért mondod mert egy nagyobb városba élsz ahol valóban szükségtelen az autó (bár ha számításba vesszük a jegyárakat és a körülményeket még akkor is jobban jársz ha +pár ezerrel kell érte többet fizetned) de egyszerűen ilyen kisebb falukban szükség van autóra hogy mindent gyorsan, időre, normálisan, kényelmesen (és sokszor olcsóbban) lehessen intézni a mai világban.



De ha az előbbi kijelentésed arra irányult hogy a BMW környezetszennyező, nyugodtan össze lehet hasonlítani a CO2 kibocsátást abban az időben gyártott többi autóval.


az Új Suzuki Swift 1.6 Sport: 175g/km


au Új Suzuki Swift 1.2 Diesel: 119g/km


au új BMW 316D: 118:g/km


az új BMW 320D Coupé: 128g/km


ha egy kicsit régebbieket nézzük akkor


E46 320D: 152 g/Km


és lásd hogy nem csak a levegőbe beszéltem:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


és ugye a BMW-k lényegesen nagyobb ccm-esek. (természetesen vannak nagyobb ccm-es bmw-k Pl az X5 280g/km körül van a CO2 kibocsátása, de most csak a kis köbcentis BMW-ket vettem számításba amiből ugye a legtöbb van az utakon.



az hogy egy Suzukit mutattam be egyáltalán nem fikázásból tettem, de szerintem nagy bátorsággal állíthatom hogy ebből van a legtöbb Magyarországon.


valamint a nagyobb presztizsű cégek akik nagyrészt csak nagy ccm-es autókat gyártanak mind tudják tartani ezt a CO2 kibocsátást.



Mielőtt vitába kezdessz valamiről előbb tájékozódj, bizonyítékokkal és statisztikákkal érvelj, teljesen felesleges úgy vitát nyitni hogy azt sem tudod miről beszélsz.


Utóiratként pedig úgy vélem hogy a velem szemben irányuló támadásod minden irányból kivédtem, bizonyítékokkal valamint statisztikákkal, úgy hogy bátran állíthatom hogy a vita lezárva.


és kérlek ne offold a témát mert az nem volt a kérdésemben hogy "Mire jó a BMW?"

2010. dec. 22. 02:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!