Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyarországnak miért nincs...

Magyarországnak miért nincs nemzeti mottója?

Figyelt kérdés
Néztem a Wiki-t, ahol fenn van egy csomó ország nemzeti mottója... de Magyarországnak nincs. Nem kellene nekünk is egy?:P Szerintetek milyen mottó lenne a legideálisabb?
2009. jan. 24. 13:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
13%
VAN MAGYARORSZAG? MEG LETEZIK? MAR NEMSOKAIG, UGYHOGY MOTTO NEM KELL.
2009. nov. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
87%

Van mottónk!

Meghalt Mátyás!

Oda az igazság!

2010. máj. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Darion válasza:
63%
Az angol Wikipédián fent van Magyarország nemzeti mottója (egyik oldala szerint most is az másik szerint csak volt) méghozzá ez "Cum Deo pro Patria et Libertate" azaz "Istennel a hazáért és szabadságért" (a Rákóczi-szabadságharc jelmondata). Remélem segítettem.
2012. jan. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

Szerintem a magyarok nem lennénk széthúzóak, csak túl sok itt az idegen, túl sok fontos pozícióban,(igaz, hogy magyarul beszélnek, de mivel ők nem nagyon szeretik Magyarországot, és szívesebben élnének inkább másutt, ezért alakul ki az az érzésünk, hogy itt aztán minden szar, jobb ha feloszlunk, és elmegyünk mosogatni külföldre.

.


Valóban a wikipediában én is láttam a "Cum Deo pro Patria et Libertate" azaz "Istennel a hazáért és szabadságért" jelmondatot, de ezt az elitünk egy részének "torkán" nem lehetne lenyomni, hiszen pl az SZDSZ irtózott a keresztény Isten említésétől is.


Lehetne ez is a jelmondatunk Német László híres szárszói beszéde nyomán, hogy :


"MAGYARORSZÁG a MAGYAROKÉ". (Tudom, az OVB egyszer már "betiltotta", amivel mintegy bizonyította is, hogy most még Magyarország nem a magyaroké. DE remélem még egyszer lesz, vagy ha nem akkor tényleg szétoszlunk.

2014. júl. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

"MAGYARORSZÁG a MAGYAROKÉ"


Halmai Gábor elnökhelyettes meglehetősen abszurd érvelése szerint ez a szlogen kirekesztő - szemben a közismert "Amerika az amerikaiaké" - jelszóval, amely szerinte befogadó. (A kontinensről e szlogen jegyében távozni kényszerülő angol, spanyol, vagy holland gyarmatosítóknak erről minden bizonnyal más a véleményük. Ez már csak így szokott lenni. Az ehhez hasonló jelszavak általában nem tetszenek a gyarmatosítóknak - és a kiszolgálóiknak sem. )


de nekem talán még jobban tetszik:


MAGYARORSZÁG NEM VOLT, HANEM LESZ"


Mottó előtti formájában formájában "Sokan azt gondolják: Magyarország - volt; én azt szeretem hinni: - lesz!"

2014. júl. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!