Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek mit jelent?...

Szerintetek mit jelent? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

OLVASD EL LÉGY SZÍVES! CSAK MERT HOSSZÚ, MÉG RÁSZÁNHATSZ EGY PERCET!

Nyolcadikos vagyok, kisgimnáziumba járok és idén el kell döntenem, hogy jövőre maradok-e vagy pedig egy másik intézménybe felvételizek. Állandóan előjön a téma itthon. (A szüleim szeretnék, ha elmennék másik suliba)

2 hónapja azonban mentem volna be az öltözőbe, mert tesi következett, és akkor egy 11 éves ötödikes srác állt az ajtóban. Elállta az utat. Vártam mögötte egy darabig, aztán megfordult és bemutatkozott. (Bulcsúnak hívják) Nagyon aranyos kis szőke srác, okos, kedves vízilabdázik. Nagyon összebarátkoztunk. Teljesen beleszerettem (az okoskodók kedvéért, nem ÚGY szerettem bele!), olyan, mintha a kisöcsém lenne. Szerintetek ez véletlen, vagy okkal történt? Mármint most, hogy döntéshelyzetben vagyok, egy ilyen "tényező" lépett az életembe?! Ugyanis ha átmegyek egy másik suliba, valószínűleg megszűnne köztünk a napi kapcsolat! :( Kérlek írjátok le a véleményeteket!


2010. dec. 25. 20:06
1 2
 1/20 anonim válasza:
Hát ha a másik intézménybe jobb az oktatás akkor én mennék , nézd lehet hogy az a gyerek meg jövőre megutál .
2010. dec. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
maradj, ha ő fontos a számodra, és a jövőd szempontjábókl nem létkérdés a másik suli
2010. dec. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Mi szól e mellett a suli mellett, és mi a másik mellett?
2010. dec. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez annyira aranyos történt:DAmúgy ha a másik suli a jövőd szempontjából jobb, akkor menj át, de ha végülis mind1, és jól érzed magad a mostani suliban, vannak barátaid(a kissrácon kívül), jóbanvagy az osztállyal(úgyértem h nem vagy kiközösítve) akkor maradj.
2010. dec. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
A fiú alig múlt 10 éves, Te meg 13. Hidd el, nem ez a gyerekkori kapcsolat dönti el az életedet. A bölit, meg az ovit már elfelejtetted?
2010. dec. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
14 vagyok! (leszek jan. 10-én) :) Nem, abszolút jóban vagyok az osztálytársaimmal és a tanárokkal is. Igazából ez egy katolikus iskola, és, mivel a mi családunk nem vallásos, ezért szeretnék a szüleim, hogyha egy másik gimiben tanulnék tovább, hogy ne legyenek ennyire kötöttek a gimnazista éveim. +a másik gimiben erősebb a reáloktatás, ami nekem fontos, de én úgy érzem, hogy itt is meg tudok szerezni minden tudást, amire szükségem van. A kissráchoz pedig annyira kötődöm, hogy számolom a napokat, hogy végre mikor találkozok vele! :) Azt írta egyszer iwiw-en, hogy jó lenne neki egy ilyen bátyó, mint én. Szóval most már teljesen el vagyok bizonytalanodva. Ráadásul most tetszik egy hetedikes csaj, akivel már kialakulóban van valami... (: És hiába gyűjtök pozitívumokat és negatívumokat, attól függ az állás, hogy éppen milyen hangulatom van, mert apró dolgokat is felróhatok az egyik sulinak, a másiknak pedig figyelmen kívül hagyom... Nem tudok racionálisan gondolkodni!
2010. dec. 26. 09:42
 7/20 anonim válasza:
szerintem maradj
2010. dec. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
Szerintem menj el. És felhozom a saját példámat. Az én általános iskolám egyben gimnázium is volt, és mindenki aki normálisabb tanuló volt a gimnáziumba ment. Ott a tanárok azt nevelték belénk hogy a másik iskolák sz*rok, ha nem megyünk gimnáziumba cikisek vagyunk és a nem gimnáziumi osztályokat rühellik a tanárok ( ami igaz is!!) Úgyhogy maradtam... Csak az volt a baj hogy már 9 éve jártam ugyanabba az iskolába ugyanazokkal az emberekkel ( a és b általános iskolai osztály volt és ebből a kettőből született szintén a és bé gimnáziumi osztály csak a két osztályból összekeveredtek az emberek)szóval belegondolni hogy 12 évet lehúzni ugyanazokkal az emberekkel elég gáz. Ráadásul ez is egy eléggé kötött gimnázium volt engem már az elején megbélyegeztek tudniillik nagy egy kicsit a szám. Az osztályból nagyon senki se utált senkit egyszerűen nem voltunk egy csapat, nem beszélgettünk egymással. Halgattam nővéreim szakközepes történeteit és annyira megtetszettek hogy én is váltani akartam. Váltottam is, 10.-ben átjöttem ide ahova most jártam. Megismerkedtem, összebarátkoztam majd járni kezdtem az egyik osztálytársammal ami miatt a 10. év katasztrófa volt, mert mindenki utálni kezdett és megpróbált nekünk keresztbe tenni, nem szóltak hozzám. De! Most 11-re ez a helyzet megszűnt, rájöttek hogy mi nem fogunk szétmenni és ők is közeledtek felém és én is nyitottabb lettem. Mára már mondhatni egy-két kivétellel egész jó kis haverságokat kötöttem, megvan a magunk kis bandája is és tanulni sem olyan nehéz. Összességben megérte váltani persze hiányoznak a többiek, sokszor elszontyolodom, hiszen 9 évig csak ővelük kerültem közelségbe. De új arcokat is megismerni nagyon jó. Ez a példám nem tudom mennyit segítettem, bocsi ha semennyit.
2010. dec. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Ha szeretsz ott lenni, szerintem maradj.

Én 12 év alatt 8 iskolába jártam, mert sokat költöztünk.


Általában mikor átmentem egy másik iskolába, mindig kiderült,hogy le vagyok maradva egy két dologban, ritkább esetben előbbrébb jártam mint mások.


Ha szeretnél maradni, szeretsz odajárni, és a tanárok is jófejek, tanulmányod is teljesen normális,szerintem maradj!

A lényeg,hogy kiegyensúlyozottan tudjál tanulni!


Plusz sok szerencsét a sráchoz :)

2010. dec. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Szerintem Te úgy vagy 14 éves mint Mátyás király.
2010. dec. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!