Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek az emberek hány%-a...

Szerintetek az emberek hány%-a dadog?

Figyelt kérdés
Fura,de 1%-ot mondanak,pedig nagyon sok osztály közösségben megfordultam már és mindenhol volt legalább 2 emberke aki valamilyen szinten dadogott a 28-30 emberből,ez pedig nem 1% inkább 5-6.Azt persze tudom,hogy felnőttként 5ször annyi férfi dadog mint nő.
2010. dec. 26. 21:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem,hogy rossz az 1 %. Én nagyon sok embert ismerek,ismertem,de legfeljebb 1-2 dadogott.

Atz iskolában nem biztos,hogy dadogásról van szó,csak nem tudja rendesen kifejezni a mondanivalóját.

2010. dec. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen,de sokaknál nem jön ki csak ha idegesek.Az 1-2% az már az erősen dadogók körébe tartozik,de ennek is vannak árnyalati.
2010. dec. 26. 21:58
 3/13 anonim ***** válasza:
Én így elsőre, mikor a kérdést megláttam, azt gondoltam, hogy meg se közelíti az 1%-ot. Én egyáltalán nem ismerek dadogó embert, még nem is hallottam senkit dadogva beszélni...
2010. dec. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Itt most nem lányokra kell gondolni olyat még Én se ismertem.Bár lehet Én forgok fura körökben...Hozzánk általános iskolától kezdve,nagyon sok járt,osztályonként 2-3,persze magamat is beleszámítva.

Magamat ismerve direkt figyeltem és így jutottam erre a következtetésre.Egy dadogó ember tudja,mikor dadog a másik vagy csak mikor nem jön a szájára a szó.

2010. dec. 26. 22:27
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te inkább arról akarod meggyőzni magad,hogy nem is olyan szar hogy nem tudsz beszélni,mivel mások sem tudnak.

Én egyetlen egy dadogó embert sem ismerek,pedig nagy az ismeretségi köröm. Szóval de,mégis olyan szar ha dadogsz.Viszont lehet rajta segiteni. Pszichológus,logopédus?

2010. dec. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem hogyha járnál logopédushoz, akkor nagyon sokat tudnál rajta enyhíteni, esetleg el tudnád tűntetni teljesen. Hány éves és milyen nemű vagy amúgy?
2010. dec. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

szerintem kevesebb, mint 1%.

de természetesen több férfi, mint nő.

2010. dec. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

az iwiw ismerőseim közül is csak 1 van, aki dadog, igaz, nincs sok, csak kb. 120, de akár kétszer ennyi is lehetne, csak nem jelölök be mindenkit. és közülük csak egy dadogósat ismerek.

de akikkek beszéltem futólag, a barátaim ismerőseivel, rokonaival, kollegákkal (régen egy gyárban is dolgoztam, ahol rengeteg ember volt) ügyfelekkel a munkahelyemem stb. az alapján rendkívül ritka.

ezen kívül az egy ismerősömön kívül nem is találkoztam még ilyen emberrel, pedig már elmúltam 30.

2010. dec. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ezek fura statisztikák.Amúgy rólam se hiszik,hogy dadogok,inkább azt gondolják,hogy nem tudom mit akarok mondani,vagy nincs szókincsem.A kevésbé dadogók inkább próbálnak olyan szavakat keresni,amitől nem görcsölnek és tutira biztosak benne,hogy ki tudják mondani.A hivatalos adat az 1-2%,de ugyanennyi nem megy el kezeltetni magát és persze nem is vallja be.Amúgy 31 éves férfi vagyok
2010. dec. 27. 16:31
 10/13 anonim ***** válasza:
Gyerekeknél ez a szám magasabb, akár 4% is lehet. Az 1% a felnőttekre jellemző, és ők már nehezen javíthatók.
2010. dec. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!