Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ez miért lett divat az interne...

Ez miért lett divat az interneten?

Figyelt kérdés

ez az írásmód(facebook meg stb) :

megnéztüüük ;D jó voolt:P.. xD Tetszett mindkettőnknek:'D...:) SZAL KÖSZI♥ valami mást is tuudsz?:D"

illetve: " azt tudoom :'D.. Köszönjüüük♥"

":'DD.. Bátyád azééért pózolt velee :DDD.. xD"

":o... majd akkor én felteszeeem:$....

engem úgy se mer bántaniiii :'D..

Majd együttes erővel megverjüük:$ :'D♥"


2010. dec. 28. 00:11
1 2
 1/20 Bretso ***** válasza:
79%

Nézzük:


smiley - sokan ezzel próbálják a színes egyéniségüket kifejezni, eredeti jelentése, helyett. Mára a sok szmájli használata az igénytelen, komolytalan ember jellemzője lett.

elnyújtott betűk - az életben használt elnyújtott, affektáló, p*csabeszédet így próbálják átültetni. Szintén jellemző a buta, tanulatlan, magukról sokat gondoló egyéniségekre.

w-használat - szintén jellemző bár fent nincs rá példa, hogy minden v helyett w-t használnak, egy szívlapáttal kellene nyakon vágni azt, aki így ír.


Általában, azért terjedt el, mert a fiatalság semmiben sem szereti a megszokottat, és lázad. Régebben ez a rendszer elleni lázadásban nyilvánult meg. Mára annyira elkorcsosultak a fiataljaink (tisztelet a kivételnek), hogy arra képesek, hogy a jó ízlés és az intelligencia ellen lázadjanak (sajnos sikerrel).

2010. dec. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Istencsászár vagy!
2010. dec. 28. 00:35
 3/20 anonim ***** válasza:
76%

Hadd egészítsem ki az első válaszoló egyébként hiteles válaszát.

Pont azért csinálják, hogy legyen mit kérdezni, és ha mondjuk tőlük kérdeznéd meg, hogy miért írnak így, akkor elmondhatnák, hogy mekkora hülye vagy, hogy még ennyit se tudsz. Persze továbbra sem mondaná el, mert Te ezt nem értheted..

Így a gyökérje mentális kielégülést érez, hogy 2 percre teljesen ki tudta sajátítani a figyelmedet, mert amúgy tudja jól, hogy le se sz@rná a világon senki.

2010. dec. 28. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%

A témában van egy (szerintem) jó írás:

[link]

2010. dec. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
80%

" Mára annyira elkorcsosultak a fiataljaink (tisztelet a kivételnek), hogy arra képesek, hogy a jó ízlés és az intelligencia ellen lázadjanak (sajnos sikerrel)."

Ez kerlek, gyonyoru! Ritkan olvasok ennyire talalo, es frappans osszefoglalot itt. Idezet-gyujtemenyben a helye!

(komolyan gondoltam)

2010. dec. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
67%

A magam részéről végeztem egy ilyen jellegű tereptani felmérést (kommunikációelmélet szemináriumon, de nem kommunikáció szakon). Az első válaszoló nagyjából jól leírta. Egyfajta egyénieskedés és érdekes jelenség, hogy a korral kinövik. Ilyen módon a fejlődés megbízható méréseként is szolgálhatna.

Nagyon sok közös vonás van azokban, akik használják, de ezeket a többségük letagadná.

2010. dec. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
66%

A válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 07:49



Ez nagyon jó írás!

2010. dec. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
26%

" Mára annyira elkorcsosultak a fiataljaink (tisztelet a kivételnek), hogy arra képesek, hogy a jó ízlés és az intelligencia ellen lázadjanak (sajnos sikerrel)."

Ez kerlek, gyonyoru! Ritkan olvasok ennyire talalo, es frappans osszefoglalot itt. Idezet-gyujtemenyben a helye!

(komolyan gondoltam)


Ti nem lázadtatok 15-éves korotoktól? Mindent benyeltetek? Hogy ez miképpen nyilvánul meg? Abban a korban, amikor Ti voltatok annyi, nyilván másképpen. Elkorcsosult fiatalokról beszélsz? Akkor barátom nézz tükörbe, és köpd le magad! Ha igaz, hogy a gyerekeink korcsak, az éppen az ilyen útálnivaló, önimádó, csak kritizálni képes öntelt hólyag felnőttektől van, mint Ti, kedveseim. Ha volna bennetek szeretet és figyelem, megláthatnátok és meghallanátok a fiatalok segélykiáltását ami azért van, mert a világot, Ti, elődök, olyanná tettétek, amilyen. Most megyek hányni!

2010. dec. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
71%

A válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 08:12

- Te hol élsz? Ott hogy lázadnak a fiatalok? És ha már számítógépes nyelvi anomáliákról beszélünk, ha Magyarországgal levelezel Magyar nyelven, szerezz be egy megfelelő billentyűzetet.

2010. dec. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
73%
Szerintem az egész a nyelvtani szabályok hiányos ismeretével kezdődött. Leültek 12 évesen a gép elé, ahol leálltak beszélgetni (jobb esetben a kortársaikkal, a pechesebbek más pedofilokkal/de erre ne térjünk ki/ ) és ekkor jöttek rá, hogy bizony-bizony jó pár szó elbizonytalanítja őket. Gondolok ezalatt a: milyen, fogy(és nem fogyik!!) muszáj, egyéb betűduplázások stb. Ott ült a gép előtt és érezte, hogy gyorsan kell írnia, hisz várnak a válaszára."Hmm megnyújtom egy kicsit meg belerakok pár hülye dolgot, hogy ő ne feltételezze, hogy rosszul írok, de lássa milyen egyéni vagyok"...Én úgy gondolom, hogy amit leírtam, az talán a 'lehet még értelmes ember' kategóriába tartozik..akik nyelvezetére pedig te kíváncsi vagy, azok nem mások, mint az önbizalom hiányban szenvedő, eltorzult fiatalok, akik mind a valóéletben, mind az internet előtt túl affektált beszédeikkel és megnyilvánulásikkal próbálnak beilleszkedni szétbomló társadalmi rétegükbe, mert hát a szív az aranyos és a szeretet jele, a :$ az elpirult jelzés is mindenhova passzolhat az ő gondolkodásuk szerint.Kitakarítottamh a vc-t <3 $$ (amit tényleg w-s azt sikk sima v-vel írni) (??!) Ragozhatnám még, de szerintem mindenki érti.
2010. dec. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!