Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ez miért lett divat az interne...

Ez miért lett divat az interneten?

Figyelt kérdés

ez az írásmód(facebook meg stb) :

megnéztüüük ;D jó voolt:P.. xD Tetszett mindkettőnknek:'D...:) SZAL KÖSZI♥ valami mást is tuudsz?:D"

illetve: " azt tudoom :'D.. Köszönjüüük♥"

":'DD.. Bátyád azééért pózolt velee :DDD.. xD"

":o... majd akkor én felteszeeem:$....

engem úgy se mer bántaniiii :'D..

Majd együttes erővel megverjüük:$ :'D♥"


2010. dec. 28. 00:11
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
4%

Kedves 09:00.


Nem tom, eszrevetted e, hogy ot wok a respekt a kivcsinek. Remelem, kapcsizod, hogy a jelenlevok mindig kivcsik, szal, nem kapcsizom, miert ugralsz.

Egyebbknet,kwara egyszeru mindig a "de bezzeg a felnottek"-et emlegetni. Valami azt sugja, hogy te nem vagy kivalo tanulo, es barmiben kivalo. De itt vered magad, hogy nem respektaljak azt a sok shit-et, ami vagy. Ez nem ezert van, mert a vilag, a felnottek nem elegge resektivek, hanem azert, mert nem gondolom, hogy eleg tisztelnivalot letettel eddig.

Egyebb kerdes?

2010. dec. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Miért lett divat? Mint a tetko, vagy a pirsing, vagy a csöves farmer, miniszoknya, hippi-ing, vagy épp a régi városi szleng?! Tök mindegy, majd elmúlik. Egyébként az egyszerűsítés, -amíg nem válik primitívvé,- miért problémás? Bár lehet, hogy ezek a jelbeszéd szerű ikonok már primitívek? Lehet.

De divat lett, bár én ismerek olyan fiatalt, aki egyáltalán nem használja ezeket. Szóval lehet, valami réteg dolog.

2010. dec. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Bretso ***** válasza:
81%

"Ti nem lázadtatok 15-éves korotoktól? Mindent benyeltetek? Hogy ez miképpen nyilvánul meg? Abban a korban, amikor Ti voltatok annyi, nyilván másképpen. Elkorcsosult fiatalokról beszélsz? Akkor barátom nézz tükörbe, és köpd le magad! Ha igaz, hogy a gyerekeink korcsak, az éppen az ilyen útálnivaló, önimádó, csak kritizálni képes öntelt hólyag felnőttektől van, mint Ti, kedveseim. Ha volna bennetek szeretet és figyelem, megláthatnátok és meghallanátok a fiatalok segélykiáltását ami azért van, mert a világot, Ti, elődök, olyanná tettétek, amilyen. Most megyek hányni!"


Kedves válaszoló igen rossz helyen tetszik kopogtatni. Én a magam 20 évével jelenleg is lázadok. Az ellen a szenny ellen, amit a fiatalság képvisel. 5 évvel ezelőtt kezdődött valamikor ez a jelenség, és nem, engem sosem szippantott be. Volt egy rossz korszakom 15-16 éves korom környékén, amikor csaknem sikerült elnyelnie a divatnak nevezett mocsoknak, de szerencsére voltak körülöttem olyan emberek, akik kimentettek. Azóta próbálom az életemet tudatosan alakítani, igényesen élni, amennyire tudok. Többé-kevésbé sikerül is szerencsére.


Nem csak kritizálni vagyok képes, ismerek olyan fiatalt, bár tény, hogy nem sokat, akit tisztelek, mert értéket teremt, értelmesen él. A fiatalok segélykiáltása az, hogy mocskosul részegre isszák magukat, nem tisztelik még a nyelvünket sem? Mert ez számomra nem segélykiáltás, hanem az elkorcsosulás jele. Én, előd, a világot nem alakítottam még olyan mértékben, hogy a fiataloknak miattam kelljen ostoba, primitív, gerinctelen, műveletlen tahókká válniuk. Én sem váltam azzá, érdekes, én képes voltam a legapróbb figyelmeztető jelre olyan útra fordulni, amivel nem váltom ki az értelmes emberből a hányingert.


De Maga kedves Válaszoló, úgy tűnik értékes, izgalmas ember, egy igazi egyéniség, aki életében tökéletesen élt. Talán még pillangókat is ereget, ennek én nagyon örülök és tisztelem magát. De ha Maga ilyen, jó és tökéletes ember, aki hány az Én világromboló hatásomtól, akkor kérem, hogy fiataljainkat alakítsa olyanná, hogy el tudjam képzelni róluk, hogy bármi értéket is tudnak teremteni. Mert ezzel az írásmóddal, ezzel a kinézettel, ezzel a felfogással, amit a fent leírt fiatalok képviselnek, el sem tudom képzelni, hogy bármikor értelmes emberré váljanak. Főként, hogy ismerek néhányat közülük (hála a koromnak), és az ismereteik a világról, nem egyszerűen szánalmasak, hanem nevetségesen szomorúak.

2010. dec. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
47%

Nem tudom.

É megoldottam ezt úgy, hogy azoknak az ismerőseimnek, akik így írnak, a saját falamon bezártam a kiírásaikat, szóval nem látom, ha v.mit kiírnak állapotként.

2010. dec. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

07:49-esnek:

Kösz a linket; zseniális írás!

2010. dec. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
73%

18:55-nek


Szerencsés fiatalember, de a kérdés, és így a válasz sem, NEM róla szól! Amikor az értékek ilyen mértékben devalválódnak, amikor - mint írja - az egyre fiatalabb korosztály nem tisztel semmit, ami a múltból való, amikor az egyetlen "menekülés" az, hogy hétvégén holt részegre isszák magukat, nos akkor valami nem jó jövőképet látnak, menekülnek a jelen-jövő elől, és továbbra is tartom, hogy erről nagyrészt nem ők tehetnek. Hisz a jövőképet, és azt az értéket amitől ők maguk is értékeseknek gondolhatnák magukat és egymást, valahogy elloptuk tőlük. Aztán kritizálni valami nem tetsző megnyilvánulást sokkal egyszerűbb és népszerűbb, mint levonni a következtetést, és segítő szándékkal, szeretettel fordulni feléjük. A múltban is voltak nagyságok, akik felemelték a rászorulókat,(Leo Amici, Don Bosco, stb.stb.) és TUDOM, hogy most is élnek köztünk ilyenek.

Szép leírást adott egy szerencsés rétegről, legyen hálás érte, de kerülje uram az elbizakodottságot ez ügyben(is), mert aki nem ért meg élet-körülményeket, aki számára egyszerűbb kritizálni és bírálni, mint keresni a másik ember szolgálatát, az hamar bajba kerülhet, - tapasztalatom szerint.

2010. dec. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Bretso ***** válasza:
77%

22:17-nek


Így már lehet beszélgetni. Értem a gondolatmenetet. Bár nem értek vele egyet 100%-ban. A jövőképet nem a társadalom lopja el egy ember elől sem. Legalábbis ott még nem tartunk az országban, hogy így lenne. Persze, ha valami harmadik világbeli ország lennénk, akkor erről is lehetne szó.


A környezetemben az emberektől a saját szüleik lopták el a jövőképet. EZ a fiatalság problémája, ugyan én még nem vagyok szülő, így tapasztalatom sincs a nevelés terén, de biztos vagyok benne, hogy lehetne jobban figyelni a gyerekekre. Ha egy szülő teljes odafigyeléssel neveli a gyermekét, értékekre, úgymint tudás, műveltség, kultúra, etika megtanítja akkor ő nem válik a kérdésben szereplő réteg tagjává.


Való igaz, a részegség, a p*csabeszéd, a drog és a trágárság lehet "lázadás". De inkább nevezném reakciónak, lázadás helyett, hiszen ezek a fiatalok nem tudatos céllal beszélnek és viselkednek így. Ha így lenne az lázadás lenne. Segélykiáltásnak még esetleg nevezhető, ami úgy hangzik "Nevelj meg!".


Azonban én, mint külső szemlélő minden, amit tenni tudok az az, hogy ha szülővé válok odafigyelek, illetve a környezetemben levő fiatalokat (mondom én "nagy öreg") próbálom nevelni. Ezt meg is teszem legjobb tudásom szerint.


Fenntartom azonban, hogy ez nemcsak a nevelők felelőssége, egy gyereknek lennie kellene igényének (főleg a jobbsorsú családból származóknak) műveltségre. A fenti beszédre éppúgy képes az a fiatal, aki soha nem látta a szüleit mást csinálni, mint a tévét bámulni, és az is, akinek a szülei értelmes emberek, és erre biztos nem tanították. Nos a második kategória az, aki divatot követ, és ezt elítélem, mivel divatból hülyének lenni számomra a legocsmányabb dolgok között van.


Lehet ez most kissé összeszedetlen lett, megpróbáltam értelmesen összefoglalni a gondolataimat, ez néha nehezen megy. A kritizáló énemről pedig még utolsó gondolatnak annyit, hogy én sem így kezdtem, a tapasztalataim tettek ilyenné, én vágyom rá legjobban, hogy ne kelljen így hozzáállnom a dolgokhoz.

2010. dec. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
89%
A fiataljaink, bár tudom nem általánosítható a kifejezés mindenkire, de akikről a kérdés szól, ...válaszok. A viselkedésük, és ezzel minden amit tesznek, válaszok, reakciók. Nem önmagukból kitalált viselkedésminták, bár annak tűnnek, de nem is lehet egyéb, mint válasz. És mint ilyen, a többségnek nem tetsző, hisz a többségnek válaszol. De a többség, nem szívesen néz tükörbe, mondván: ezt és ezt teszem, és íme, ebből ez született! Tenné szívesen, ha amit látna, tetszene! De mivel nem ez történik, kiokádja, elutasítja, lefitymálja a maga teremtményét. Önimádó, képmutató, és cinikus.
2010. dec. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
42%

Hát szörnyűek ezek a mai fiatalok! Bezzeg az én időmben!


Azért írnak így, hogy több hangulat szoruljon az írásba. Csak képzeld el mekkora információértéke lenne az idézett párbeszédeknek hangulatjelk nélkül, és a magyar nyelvtan szabályait teljesen betartva.


"Megnéztüüük, jó volt. Tetszett mindkettőnknek. Szóval köszönöm, valami mást is tudsz ajánlani?" - mintha két nyugdíjas beszélgetne.


Egyébként a W használata azért terjedt el, mert sms-ben sokkal gyorsabb egy W-t beírni, mint egy V betűt.

2010. dec. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Régen a nyelvtanárom nem hiába mondta, hogy egyszer elfogunk odáig jutni, hogy már csak gügyögünk. Bár ez inkább a gyors és leegyszerűsített beszéd okozata lesz, de akár még ez is lehet az e felé vezető út egyik lépcsője.

A válasz megírásának időpontja: 2010-12-28 10:00 voltam.

2011. jan. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!