Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért roszabb a soványnál a...

Miért roszabb a soványnál a kövérebb? Miért vetik meg, nézik le az emberek a testesebb vagy kövér embereket?

Figyelt kérdés

ELvileg minden 3dik gyerek elhízott mamár hazánkban s felnőttek közt is szép a számuk. Tudom, hogy rossz és egészségtelen. Nem azt mondom, hogy dicsérni kéne vagy utánozni, egyszerűen elfogadni, hogy igen, van ilyen s nem leköpni meg lesajnálni. ELég bajuk van nekik is a súllyukal miért tetézik ezt? Nekik is van lelkük!

Meg ha valaki mégis feladja vagy elfogadja a nemideális kinézetét akkor is. Szerintem ez egy szemét dolog! Én még senkit nem néztem le, hogy 30 vagy 120kg, hogy fekete vagy fehér, van-e lába vagy tűzfoltja stb.


2010. dec. 29. 22:47
1 2
 11/18 emlya ***** válasza:
70%

Szánalmas dolog szerintem lenézni valakit a külseje miatt.

Meg kell ismerni az embert és az alapján kell dönteni.

Ja és a feketék lenézése a legundorítóbbak, mert nekik csak az éghajlat miatt sötétebb a bőrük, de ugyan olyan emberek mint mi!!!!

A kövérek meg legalább nem olyan nagyképúek mint a soványok. Sokkal kedvesebbek!!!!

2010. dec. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
67%

Na, azért egy soványt és egy kövért csúfolni teljesen más. Mondom úgy, hogy három éve fogytam le, addig kövér voltam. És hidd el, teljesen más, mikor azt mondják rád, hogy tehén, mint mikor azt, hogy botsáska.

Valakit csúfolni amiatt, mert sovány tulajdonképpen annyit jelent, mint közölni vele, hogy: "Teljesen megfelelsz korunk szépségideáljának, irigy vagyok rád."

2010. dec. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Bretso ***** válasza:
6%

Az elhízás betegség, miért kellene elfogadni? Ennyi erővel fogadjuk el az összes betegséget és mindenki boldog lesz. Az elhízott embereket azért nézik le, mert nincs akaraterejük és tönkreteszik az életüket. Most ez persze engem nem érdekel, én "viszolygok" a durván elhízott emberektől, nem tudom miért, de ez van.


Az megint más ha valaki picit túlsúlyos, illetve duci. Azzal semmi baj nincsen, a mai "szépségideál" a sovány nő, elvileg. Én nem vonzódom a sovány nőkhöz személy szerint, jobban szeretem ha kicsit teltebbek, szóval ez is emberfüggő.


Az meg, hogy ne a külső alapján ítéljünk alapból hülyeség. Mindenki a külső alapján ítél elsőre, nem megyek oda egy koszos, büdös emberhez, hogy megismerjem a belső értékeit. Mindenkinek megvan az az "ideálja", akivel szívesen barátkozik. Én például legszívesebben kerülöm a "p*csákat" és a "k*csögöket" csupán a külsejük miatt, lehetnek ettől értékes, értelmes emberek, de az eddigi tapasztalataim nem ezt bizonyítják, így nem próbálkozom velük.


Van-e lába és tűzfolt pedig nem ugyanaz, mint az elhízás. Egy lábat nem tudsz visszanöveszteni, és a tűzfoltot is maximum műtéti úton lehet rendbe hozni. Míg az elhízás sok esetben pusztán igénytelenséget és akaraterő hiányt jelez, és itt most elnézést kérek a betegség miatt elhízottaktól. Az ember a tapasztalatai és a tudása alapján ítéli meg a másik embert, az első benyomás néhány másodperc alatt kialakul, ránézésből, így természetes a kategorizálás.


Az megint más kérdés, hogy miért kell őket leköpni, cikizni, az fölösleges dolog. Szépen nyugodtan magadban is végiggondolhatod a véleményedet.

2010. dec. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

A 23:06-os válasz nagyon tetszett a soványsággal való néphülyítésről - viszont nem árt, ha mindenki tudja, hogy a természetes testalkat sem a sovány, sem a kövér nem lenne, hanem az izmos, amin nem lenne zavaró egy ki tartalék. A gond a társadalmunkkal van - régen mikor még a mammutot kergettük, nem volt ideje elhízni senkinek, mert az emberek napi rendszerességgel mozogtak, és az ételt is jobban megbecsülték.

Elvileg ma is lehetne mozogni, csak aztán csinálja valaki úgy, hogy hazajön a napi 9-10, vagy mégtöbb óra munkából, mellesleg utazott több órát is, aztán ha megjött, vacsorát készít, elvégzi a házimunkákat - ember legyen a talpán, aki ezután még nekiáll edzeni. Ilyenre jellemzően azoknak a "munkanélkülieknek" van ideje, akik amúgy mercivel járnak..

2010. dec. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Senki nem nez le Senkit! Tudnod kell azt, hogy ez nem termeszetes, es lehet ellene tenni. Altalaban a szulo az, Aki tudna lepeseket tenni, de sajnos, hogy a tudatlansaga miatt nem lep.

Ezek a ffiatalok sajnos lelki betegek, de viszont ellehet menni egy kivizsgalasra, s aztan ellehet kezdeni a mozgast, es az etkezesi szokasnak a megvaltoztasat! Nem megoldas az, hogy sajnaltatja onmagat, mivel nagyon sokat szenvednek, hiszen nem konnyu a tulsullyal egyutt elni, meg fizikailag sem.

A buta emberek kritikajatol sem egyszeru megszabadulni, mivel ma mar mindenki ugy erzi, hogy O kulonb, s jobb, mint a tarsa, s ez nagyon szomoru.

2010. dec. 30. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
13: 35-tel tökéletesen egyetértek, csakhogy! Az embernek valamit egyedül csinálni, támogatók nélkül nagyon nehéz. Márpedig mi a támogatás? Tele van a város gyorséttermekkel, a boltok polcai cukros, zsíros, tartósítóval dúsított egészségtelen szarokkal. Ember legyen a talpán, aki tud egészségesen táplálkozni, és aki egyáltalán AKAR. A másik a mozgásszegény életmód. Mindenki kocsival jár, buszozik, vonatozik, a hétköznapi életben nincs szükség mozgásra, magadnak kell beszervezni. Tehát valóban egyszerűbb a vékonyakra fújni, meg olyan dumákat mondani, hogy a kövér a szép. Tudják ők nagyon jól, hogy ez nem így van, egyszerűen így akarnak kibújni. Én nem nézem le őket, mindenkinek a maga döntése, barátkozok is velük szívesen, de páromnak sosem kéne, mert nem tetszenek, és mert az életmódunk sem illene össze.
2010. dec. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Bretso ***** válasza:
Ejnye valakinek a lelkébe gázoltam.
2010. dec. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
8%

Szia Kedves Kérdező!


Azt hiszem rossz oldalról közelítik meg sokan a problémát (igen, a túlsúly probléma!)


Ma Magyarországon bevett szokás a túlsúlyt állapotnak tekinteni, ami magától jön és nekünk semmi közünk sincs hozzá. Ezenkívül legtöbbször a külsőségekre hagyatkoznak, és csak az esztétikát tartják szem előtt, pedig szerintem az az utolsó szempont ebben a kérdéskörben.


A túlsúly nem egészséges!!!!


Ez az alap kiindulópont. Több betegségnek okozója, elősegítője. A kövér embernek is az az érdeke, hogy lefogyjon, még ha el is akarja hitetni magával, hogy ez normális! (és most kizárólag egészségügyi szempontokat kell itt figyelembe venni, nem a testi szépségről beszélünk!)


Természetesen vannak gonosz emberek, akik csúnyán bánnak a segítségre szoruló társaikkal...De! Ennek semmi köze sincs ahhoz, hogy a túlsúly betegségekhez vezet - mint már írtam - és le kell fogyni! És nem a csúfolódok kedvéért, hanem, hogy ne 50 évesen vigyen el minket egy szívroham!


Szóval Kedves Kérdező, ha túlsúlyos vagy, akkor fordulj orvoshoz, és szabadulj meg tőle. Ne a gonosz emberek kedvéért, hanem a saját egészségedért, mert az mindennél fontosabb! Sok sikert kívánok hozzá!

2011. jan. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!