Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem veszi észre a...

Miért nem veszi észre a környezet a depressziós tüneteket?

Figyelt kérdés
2011. jan. 1. 12:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem tudják,hogy mi a depresszió.Nem tudják,mi különbözteti meg a szomorkodástól / lustaságtól.Sokan nem is tudják,hogy létezik ilyen betegség.Egyszóval alulinformáltság az oka.
2011. jan. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

Mert félnek tőle,mert nem értik meg,és próbálják elutasítani.Keveset tud a közember a depresszióról.

És nem tudja megérteni a másik gondolatait.

2011. jan. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Kicsit több empátia kellene az emberekbe a másik iránt és máris nem lenne ennyi depis ember az országban.
2011. jan. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Mert az emberek önzőek, csak addig érdekli a másik amíg jól érzi magát vele. Ha már valakivel törődni kell, vagy segíteni neki azt senki nem akarja észrevenni.
2011. jan. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%
A kérdésed úgy hiszem költői, és egyben humoros, hogy január elsején teszed fel, ami arról árulkodik, hogy van a közeledben olyan(vagy te magad, de ilyet nem kockáztatok feltételezni), aki szenved a depressziótól. Persze meglehet, hogy tévedek
2011. jan. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mert bunkók!:D
2011. jan. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
30%
mert a depi mar divat es nemlehet tudni kinek van baja es ki az aki csak "divatozik"
2011. jan. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Hehe, hát igen. Jól tudom, miről beszélsz. Egészen egyszerűen azért, mert NEM FIGYELÜNK EGYMÁSRA. Mindenki mindig a maga bajával, jobb esetben karrierépítésével van elfoglalva. Az emberek egyszerűen nem gondolnak bele egymás érzéseibe, ami szerintem nagy hiba. Olvastam egyszer egy zen történetet, melyben megkéredzték a zen mestert, hogyan jellemezné röviden a kort, amelyben élünk. A válasza ez volt: "Az emberek egyre jobban ismerik a világukat, és egyre kevésbé önmagukat".

Tudod én is ilyen korszakban vagyok. Nem kapok nagyon segítséget. Én a legtöbb emberen látom, hogy milyen dolgokat érez, mert vannak szavak, gesztusok, amik árulkodnak. Én rajtam senki nem veszi észre, hacsak nem akarom kimondottan. Az emberek vakok.

2011. jan. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Nevem Panni válasza:
Na de hogy a szülők sem veszik észre? Anyámék szartak rá, eszükbe nem jutott, hogy lehet nem is csak szomorú vagyok... Mondjuk az sem érdekli őket xD vagy legalábbis nem veszik észre
2016. jún. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!