Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Felnőtté válás? Kinek hogy...

Felnőtté válás? Kinek hogy megy / ment? Mennyire volt megrázó. én mélyen depressziós vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Én most vagyok 21 éves, és sajnos eléggé kikészített a tény hogy már nem vagyok olyan, mint pl 5-6 éve.

Ez inkább fizikailag igaz. megváltoztam külsőleg, viszont belül úgy érzem, mintha egy napot sem öregedtem volna. Nagyon nehéz elfogadnom saját magamat olyannak, amilyenné lettem.

A napokban belenéztem a tükörbe, és nem ismertem önmagamra. Azóta mélyen depressziós vagyok, ugyanis hiányoznak az éveim. Hiányoznak a kellemes napjaim. Nem, nem a bulis, buggyant tizenévesek közé tartoztam, hanem inkább az olyan "gondolkodóbbak" közé. És a barátaim is ilyenek voltak. egyszóval, nem ismerek magamra, és nem tudom magamat elfogadni, és mélyen depressziós vagyok emiatt. Régi barátaim megkomolyodtak, már nincs meg az összhang. másról szól az életük. Viszont én még mindig szívesen kimennék velük játszani, "lógni" a parkba , stb... Nem tudom mitévő legyek. Az öngyilkosság gondolata és megfogant már bennem. mit tegyek?


21F


2011. szept. 9. 13:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne dramatizáld túl. Igen, a barátok olyanok, hogy időnként eltávolodunk tőlük. De 21 évesen még bőven találsz olyan korban hozzád illő barátokat, akik szeretnek játszani, lógni a parkban.


Nem vagy még öreg. Az, hogy felnőttél, nem jelenti azt, hogy vége az életednek.

2011. szept. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben vagyok, lassan fel kell nőnöm, és nem várom, pláne, hogy semmi jót nem várhatok az élettől a jövőben... A barátaimmal szintén más irányba változtunk. De ezért ne legyél öngyilkos! Ha nagyon magad alatt vagy keress fel egy pszichológust, de ezért eldobni az életed nem éri meg.

20/L

2011. szept. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, ez is ott van, hogy sajnos a jövő az egy nagy szar. főleg számunkra. főleg most. nem igen vár semmi szép és jó.

Akik barátaim voltak azokat is nehezen szereztem. nehezen találok ilyen embereket. sajnos eléggé egyedül vagyok. Pszichológust meg én elfelejtem inkább... semmire sem jó....

2011. szept. 9. 13:50
 4/7 anonim válasza:
Az öngyilkosság menekülés a problémák elől, miközben nagyon sok embernek soha meg nem szűnő fájdalmat okoz a környezetedben. Keress magadnak valamilyen életcélt, aztán ajánlanám, hogy járj el sportolni, ahol tudsz ismerkedni és nem lesz időd depisnek lenni, illetve regelj fel a neten az érdeklődési körödnek megfelelő fórumokra. Ott is tudsz ismerkedni, ráadásul olyan emberekkel, akiket hasonló dolgok érdekelnek, mint Téged. 21 évesen nincs itt a világ vége, sőt később sem, ha egészséges vagy. A belső békédért, a lelki egyensúlyodért viszont tenned kell. Esetleg járj el könyvtárba, vagy irj blogot, ahol a benned felmerülő kérdéseket közzéteszed, talán kapsz rá nagyon ötletes válaszokat. Fontos, hogy ne süllyedj önsajnálatba, mert semmi okod rá.
2011. szept. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is hasonló problémával küzdök...23/f
2011. szept. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nincs kedved beszélgetni?
2011. szept. 10. 18:20
 7/7 anonim ***** válasza:
élsz még?
2012. nov. 15. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!