Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan zajlik egy idegen...

Hogyan zajlik egy idegen nyelvű (pl. angol) könyv magyarra történő lefordítása magánúton? Mi a könyvfordítás menete? (Folytatás lenn)

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy amikor valaki egy még magyarra nem fordított könyvet szeretne elérhetővé tenni magyar nyelven, és erre szabad idejéből áldoz, mert érdekli a fordítás, az hogyan jár el?


A könyveket számítógépes fordítóprogrammal fordítják, vagy az nélkül?


Hogyan célszerű fordítani? - Számítógépen Wordben, esetleg a sima jegyzettömbben, vagy inkább hagyományos toll és papír alapú, kézírás útján?


Hogyan zajlik mindez? Mik az előkészületek? Mire kell odafigyelni (technikai szempotból)?


Engem érdekelne mindez még mélyebben.

A segítő válaszokat köszönöm!


2011. jan. 2. 14:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Számítógéppel nem lehet közelítőleg se könyvet fordítani.

Elolvassa egyszer a könyvet, aztán nekiáll oldalról oldalra Wordbe írja, így tördeléskész anyagot tud átadni.

2011. jan. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem magánúton sehogy. Ahhoz első körben meg kéne keresni a könyv eredeti kiadóját, szerzőjét stb a szerzői jogok miatt, plusz Magyarországon is kéne kiadót találni hozzá. Másrészt a fordításhoz nem elég, ha te jól tudsz az adott nyelven, azt magyarul is formába kell öntened, meg ugye azt még lektorálják. Sóval laikusként én úgy látom, h ez nem csak úgy megy, hogy nekiállsz saját passziódból.
2011. jan. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
14.28 vagyok még annyit, hogy akár le is fordíthatod az adott művet, és mondjuk feldobhatod netre, ha semmi hasznot nem akarsz belőle húzni. Sok könyvsorozattal történt az, hogy a hivatalos magyar megjelenés előtt nyersfordításban már keringett a hálón..
2011. jan. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!