Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményed erről a...

Mi a véleményed erről a kezdeményezésről?

Figyelt kérdés
[link]
2011. jan. 3. 23:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Én egyetértek vele! Bár nem tudom, mennyi eredménye lesz, de maga a gondolat nagyszerű.
2011. jan. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
72%

Nem sok értelme van. Ahhoz,hogy több női politikus vagy vezető legyen, a nőknek választania kellene a család,gyerek vagy a karrier között. A kettő együtt ugyanis nem megy. Valamelyik kárát látná ennek. A bíróságokon pedig már alig vannak férfiak.

A mai nők közül pedig a legtöbb otthon akar maradni 3 évig,akkor minek a bölcsöde?

Az ötlet kiagyalója Morvai Krisztina. Ő ugyan karriert futott be,de a gyerekeit a férje vagy a kollégium neveli.

Azért ezt nem nevezném ideálisnak egy anya számára.

2011. jan. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is tetszik! Sőt, én biztosan alá is írom. (Bár sok változást szerintem nem fognak elérni.)

Pl. Részmunkaidő? Csak tisztességes fizetés mellett működik. Nem ilyen minimálbérek mellett.

2011. jan. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, miért jönnek mindig azzal, hogy ha egy nő karriert épít, akkor a gyerekét a férje neveli HELYETTE. A kettejük gyereke, együtt nevelik, nem? Érdekes, egy férfinak ezt sose hánytorgatná fel senki. És szerintem igen is meg lehet teremteni az összhangot munka és család között.
2011. jan. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

"Ahhoz,hogy több női politikus vagy vezető legyen, a nőknek választania kellene a család,gyerek vagy a karrier között. A kettő együtt ugyanis nem megy."


Pont azért kell több nő a parlamentben, hogy olyan törvényjavaslatok szülessenek, hogy menjen a kettő együtt, ugyanis ez sajna úgy tünik az eddigiek alapján, hogy a pasiknak nem fontos.

Mondhatnánk úgy is: a kampány pont azért van, hogy segítse a karrier és a munkavállalás összeegyeztethetőségét.

A kampány kiagyalója nem Morvai.

Ha egy nő 3 évig otthon marad, nem kerül vissza ugyanabba a poziciba, azért kell a bölcsöde.


Eddig jött 4 válasz, csak a fele pozitív. Én azért meglepődtem.


Válaszoljatok még, tényleg kíváncsi vagyok, mi itt a gyik-en a közvélekedés...

2011. jan. 3. 23:59
 6/20 A kérdező kommentje:
Bocs, az utolsót félreolvastam. Éjszaka van már, na... :)
2011. jan. 4. 00:01
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Régen én is úgy gondoltam, hogy a gyerek és a karrier nem zárják ki egymást. Ma már azért kicsit másképpen vélekedem. Anyagi okok miatt szeptembertől bölcsis lett a fiam, én pedig visszamentem dolgozni. Egyre elkeseredettebb vagyok, mert korábban elég maximalista voltam a munkámban és most nem tudom ezt tartani. A kisfiam folyton beteg, nem tehetem meg, hogy nem maradok itthon vele. Egyre inkább kezd lehetetlennek tűnni.


A távmunkát én is nagyon támogatnám, illetve a fizetésemen is volna mit növelni. Kb. 50ezerrel kap többet nálam nettóba az utánam a céghez érkezett kolléga úr, aki ugyanazt csinálja mint én. Ez néha tényleg elkeserítő főleg, hogy magasabb végzettségem van mint neki. :( Szóval, hajrá csajok!

2011. jan. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
31%

szerintem meg amíg a nők babáznak a karrier helyett nem is nagyon tudnának vezető pozícióba kerülni...hogyan is lehetne? pl: bocsánat holnap szünetel a munka mert a gyerek bepisilt apuka meg nem tudja hogy kell pelenkázni..


az a baj hogy pont a nők azok akik ez a "helyette" dolgot mondják..pedig meg lehetne tanítani a férfiakat is hogy kell egy gyerekre vigyázni, vagy pl lehet idősebben is gyereket vállalni, miután már megvan a biztos jövedelem...biztosan kevesebb olyan lenne hogy megcsalt a férjem, válunk és nincs lakásom mert kitett és nem futja a fizumból...-.-

(egy Nő)

2011. jan. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

kis statisztika:


Magyarországon a házimunkák 80%-át akkor is a nők végzik el, ha ők keresnek többet. Norvégiában, Svédországban ez az arány közel 50%-os.


A statisztikák szerint a csődközeli helyzet a legtöbb család számára általában 2 keresettel elkerülhető csak.

A házasságok felbomlóban... mi a biztosíték az életre? a munka.


de a mai magyarországi munkakörülmények közt egy nő hogy vállaljon gyereket, ha hátrányosan különböztetik meg a gyerekes nőket?


És akkor csodálkozunk, hogy 10 millió alatt vagyunk, és kevés gyerek születik...

30 év múlva mi lesz a nyugdíjakkal???

2011. jan. 4. 00:26
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez a statisztikához hozzátennék én is egyet. A nők átlagosan 10%-kal kevesebb időt töltenek keresőtevékenységgel, mint a férfiak, viszont 180%-kal több időt töltenek házimunkával. Szép kis arányok, nem?
2011. jan. 4. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!