Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Elgondolkodtatok már ezen?

Elgondolkodtatok már ezen?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy van egy lány/srác akit meg akarsz ismerni. A kiszemelthez végtelen féleképp viszonyulhatsz, de a példa miatt most csak vegyünk 10 különböző viszonyulást. A 10 különböző viszonyulásból 5 kilőve, ha az az 5 bármelyikét használod a kiszemeltet nem fogod érdekelni. Maradt még 5, abból 1 az amivel teljesen leveszed a lábáról, 1 az amivel bekerülsz a "talán akarok valamit tőle" csoportba, 2 az amivel barát kategóriába esel és 1 az amivel talán haveriba. És akkor a külsőről még szó sem esett.

A lényeg a lényeg, az egész élet szerencsétlen vagy szerencsés véletlenek sorozata, ha valakit elveszel feleségül az nem azért van, mert ő az igazi, hanem mert ő egy olyan ember, aki akkor és ott, jó helyen jó időben levett a lábadról, vagy te vetted le őt...

És ezt az elméletet ki lehet terjeszteni karriertől kezdve mindenre..


2011. jan. 4. 13:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

Fúúú! De bonyolult vagy. :D

Ezt mindenki tudja, hogy minden a "véletlenen" múlik, kivéve azok, akik hisznek hókuszpókuszban, mert szerintük ez karma, meg Isten, meg Fortuna műve.

2011. jan. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

13:59

Azért hisznek benne, mert megőrülnének ha ebbe bele kellene gondolniuk..

Igen, bonyolult és ebből kifolyólag magányos és szomorú. :( :D:D

2011. jan. 4. 14:08
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hiszek a véletlenben, se a karmában, szerencsében se kitudja még miben. Abban hiszek, hogy az lesz amit én akarok. :) És általában így is van.
2011. jan. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

14:12

Akkor azt hiszem a tökéletes emberhez van szerencsém. :)

Üdvözletem! :D

2011. jan. 4. 14:14
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt hívják első benyomásnak/benyomást kelteni, vagy előítéletnek. És igen, nagyon sok múlik rajta, ugyanis ha mondjuk valaki olyan benyomást keltett magáról benned, hogy ő egy pl tipikus lúzer, akkor az agyad 'igyekszik' megerősíteni a hipotézist, mivel ugye nagyjából igaznak hiszed amit gondolsz, "nem szeret" az agy ellentmondásba keveredni őnmagával. Remélem innentől világos.

Azonban nem kell kiterjeszteni az egész mindenségre, mint neve is mutatja ez ELSŐbenyomás illetve ELŐítélet, ha hosszabb ideig vagytok egy helyen, ergo jobban kiismered, valószínű változik a véleményed róla.

2011. jan. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

14:15

Valóban, csak egy gond van.

Vegyünk pl egy lúzert ha már te is ezt hoztad fel. Addig oké, hogy ha azt látják benne akkor a saját hipotézisük erősödik, de az egyén észreveszi, hogy lúzerként tekintenek rá, így a saját hipotézise is változik, azaz negatívan befolyásolja őt és végül még úgy is fog viselkedni, ahogy tekintenek rá.

Undorító egy világ ez. :)

2011. jan. 4. 14:19
 7/14 anonim ***** válasza:

Hát, ez a materialista felfogás. Ha csak a materiális környezetben vizsgáljuk a dolgokat, akkor igazad van. Meg természetesen, honnan tudom hogy Ő az igazi, amikor a nők 99%át egyáltalán nem ismerem, akiket meg ismerek, azokat is általában csak felületesen.


Viszont, azt nem zárhatod ki, hogy lehet, hogy a tesünkbe kerülésünk előtt már ki van alakulva az egyéniségünk, amit persze a matéria majd nagyban fog befolyásolni, leárnyékolni. Éshogy, valamilyen módszerrel, netán Isten, vagy angyalok segítségével maguk körén vonzzuk a hozzánk hasonló, vagy mi egyéniségünkhöz passzoló embereket. Esetleg meg van írva a sorsunk, vagy a karma rendezi el számunkra az élet eseményeit, amit mi véletlennek hiszünk.


Persze lehet hogy neked van, igazad, de lehet hogy nem. Lehet hogy valahol a kettő között van az igazság.

2011. jan. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, teljesen igazad van! Az előítéletek "köteleznek", vagy más rossz tulajdonságaidat is alkalmad lesz megmutatni így... Öngerjesztő folyamat.

Az első benyomásoknál döntő, hogy az nem feltétlen egy pillanat eredménye lesz, hanem rövid időn belül történő többféle első benyomás szerintem még helyretehet dolgokat, később alig.

2011. jan. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

15:08

Így van. És ezek kellemetlen félreértésekkel teli társadalmi szituációkhoz vezetnek.

Engem például 3 különböző körben is másképp ismernek. Egyszerűen káosz az egész, a vicces az, hogy az okok ott vannak, de mégis káosz. Az okok káosza. És ez nekem nem tetszik.

Látod én szeretek ilyen dolgokon elfilózgatni, de megélni nem fogok belőle, mert akkor amikor a fontos pillanatokhoz érek az életemben, másképp fogok viselkedni, mint mondjuk most... És az a pillanat lesz a meghatározó nem ez.

2011. jan. 4. 15:15
 10/14 anonim ***** válasza:
Viszont az elméletedből a "saját hipotézise" ezeknek a hatására azért leginkább csak egy alakulóban levő gyereknél változik meg, ami éppen elég veszélyes tud lenni, egy felnőtt inkább idővel önkéntelenül beleidomul abba a szerepbe, amit az adott közeg neki szánt, anélkül hogy elhinné vagy azonosulna vele, ami még negatívabb irányba mozdíthatja el a róla alkotott képet, mert "ŐK" már eldöntötték milyen a másik, és onnantól minden abba az irányba mutat csak.
2011. jan. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!